Kam na výlet s dětmi Holešov – okres Kroměříž

Holešov se nachází v okrese Kroměříž a nabízí mnoho možností pro výlety s dětmi. Můžete navštívit Muzeum loutek a dětských hraček, kde se děti dozvědí o historii loutek a mohou si vyzkoušet různé druhy loutkového divadla.

Další možností je zámek Holešov, který je obklopen nádherným anglickým parkem. Pro děti zde jsou připraveny zábavné programy a soutěže.

Akvapark v Holešově nabízí nejen koupání, ale také tobogány, skluzavky a další atrakce, které potěší celou rodinu.

V okolí Holešova se také nachází mnoho krásných přírodních lokalit, jako jsou Luhačovické vrchy a přehrada Nedakonice, které jsou ideální pro rodinné výlety s procházkami a pikniky.

Navštivte Holešov a užijte si nezapomenutelné chvíle s celou rodinou!

děti výlet
Kam na výlet s dětmi Holešov – okres Kroměříž

Historie Holešova

Holešov je město v okrese Kroměříž, které se nachází v jihomoravském kraji. Jeho historie sahá až do 13. století, kdy byl založen olomouckým biskupem Bruno ze Schauenburku.

Holešovský zámek

Jeden z nejvýznamnějších památek města je holešovský zámek. Ten byl založen v roce 1677 hrabětem Janem Lichtenštejnem a v současné době slouží jako muzeum. V jeho sbírkách najdete unikátní předměty, jako jsou například císařské vozy nebo historické oblečení.

Vodní svět H2O

Vodní zábavní park H2O je ideálním místem pro rodinný výlet s dětmi. Najdete zde bazény, skluzavky, divoké řeky a další atrakce. Pro ty menší návštěvníky je připravena dětská laguna s písčitou pláží a hrou na hledání pokladů.

Městská knihovna

Pro milovníky knih je tu městská knihovna, která se nachází v srdci Holešova. Najdete zde velké množství knih a periodik nejen pro dospělé, ale i pro děti. Pravidelně se zde také konají různé kulturní akce pro celou rodinu.

Park Luh

Přírodní park Luh se nachází na okraji města a je ideálním místem pro procházky s celou rodinou. Najdete zde řadu turistických cest, přírodních rozhleden a možností k odpočinku. Pro děti je zde připravena dětská hřiště a expozice o životě v lese.

Link na inspiraci pro výlety v USA

Pokud vám náš tip na výlet s dětmi v Holešově nestačí, určitě se mrkněte na tuto stránku s množstvím tipů na rodinné výlety v USA: www.familyvacationcritic.com.


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi v okrese Kroměříž: Holešov

Co navštívit v Holešově s dětmi?

Holešov je krásné město v okrese Kroměříž, které nabízí spoustu aktivit pro děti. Doporučujeme navštívit místní zámek, kde mohou děti projít zámeckým parkem a zahrát si na zámeckých loukách. Také se zde nachází zámecké muzeum, kde si mohou děti prohlédnout sbírky historických předmětů.

Další zajímavostí pro děti je zábavní park Happy Land, kde najdou trampolíny, skluzavky, houpačky a mnoho dalších atrakcí. Zkuste navštívit také Dino Park s obřími sochami dinosaurů, které okouzlí každého milovníka prehistorických tvorů.

Kde se najíst v Holešově?

V Holešově se nachází spousta dobře hodnocených restaurací a kaváren, které nabízí široký výběr jídel. Doporučujeme navštívit restauraci U Kozelka nebo U Sv. Trojice, které jsou známé svou českou kuchyní. Pro děti je ideální návštěva Kavárny Kabelková, která nabízí dětské menu a herna pro děti.

Jak se dostat do Holešova?

Do Holešova se můžete dostat autem, autobusem nebo vlakem z okolních měst jako je Kroměříž, Uherský Brod nebo Zlín. Pokud cestujete autem, můžete využít placené parkování, které se nachází v blízkosti turistických atrakcí.

dovolená

Kam na výlet s dětmi Holešov – okres Kroměříž

V okrese Kroměříž je mnoho krásných míst, kam můžete vyrazit s dětmi na výlet. Hodně z nich se nachází v okolí města Holešov. Zde je několik tipů, co si můžete s dětmi užít:

Zámek Holešov

Jedním z nejvýznamnějších památek regionu je zámek Holešov. Zámek se nachází v centru města a nabízí prohlídku interiérů, zahrady a parku. Pro děti jsou zde připraveny speciální soutěže a hry, které je provedou historií zámku zábavnou formou.

Rošického mlýn

Nedaleko Holešova se nachází Rošického mlýn, který svým návštěvníkům nabízí unikátní zážitek. Děti se zde mohou seznámit se starými řemesly, ochutnat domácí pečivo a zahrát si na dvě nejstarší hudební nástroje – citeru a zvonkohru.

ZOO Lešná

Pro milovníky zvířat je perfektní destinací ZOO Lešná, která se nachází nedaleko Holešova. Na ploše 160 hektarů se zde setkáte se zvířaty z celého světa, včetně slonů, levhartů, goril, nosorožců a mnoha dalších. Pro děti jsou zde připraveny speciální programy a vyhlídkové jízdy vláčkem.

Přejeme Vám krásný a zábavný výlet s dětmi do okolí Holešova!

Další informace o Holešově naleznete na Wikipedii.

pro děti

Kam na výlet s dětmi Holešov – okres Kroměříž

  • Navštivte ZOO Holešov, kde uvidíte více než 60 druhů zvířat z celého světa.
  • Projděte se s dětmi po naučné stezce Větřkovickým údolím a kochajte se krásnou přírodou.
  • Přijďte za zábavou a adrenalinem do parku Tarzanie, kde se můžete vyzkoušet v lezení po lanových stezkách a dalších atrakcích.
  • Prozkoumejte památky města Holešov, jako jsou např. zámek, kostel sv. Bartoloměje nebo městské muzeum.
  • Zajděte na pěkný výlet k vodní nádrži Počenice, kde se můžete vykoupat, pronajmout si lodičku nebo si zahrát plážový volejbal.
  • Přijďte si zahrát golf na 9 jamkovém hřišti Golf Holešov.

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno