Kam na výlet s dětmi Horní Blatná – okres Karlovy Vary

Pokud hledáte vhodné místo, kam se vydat s dětmi na výlet, neváhejte navštívit krásné městečko Horní Blatná v okrese Karlovy Vary.

Horní Blatná je malebné město v Krušných horách, které nabízí mnoho možností k aktivnímu trávení času s rodinou. Pro milovníky historie a zvídavé děti je vhodným místem návštěva muzea dolování, kde se dozvíte víc o historii a těžbě drahých kovů v této oblasti.

Pro rodiny s malými dětmi je ideální vyhlídková jízda lanovkou na nejvyšší vrchol Krušných hor – Klínovec, nebo procházka po pěší trase Blatenský okruh, kde se můžete projít krásnou přírodou a navštívit historické objekty.

Nezapomeňte navštívit zříceninu hradu Schwarzenberg, který se nachází na kopci nad Horní Blatnou. Děti se zde mohou cítit jako na dobrodružné výpravě a užít si krásný výhled na okolí.

A pokud hledáte zábavné aktivity pro celou rodinu, navštivte rodinný park Plešivec, který se nachází pouhých 10 km od Horní Blatné. Nabízí tobogány, lanový park, skákací hrad a mnoho dalšího.

Kam na výlet s dětmi Horní Blatná – okres Karlovy Vary je proto ideální volba pro nezapomenutelný rodinný zážitek.

děti výlet
Kam na výlet s dětmi Horní Blatná – okres Karlovy Vary

Horní Blatná

Horní Blatná je nádherné město v okrese Karlovy Vary, které je perfektním místem pro rodinný výlet. Město se nachází v Krušných horách a nabízí návštěvníkům řadu zajímavých aktivit pro dospělé i děti.

Muzeum Jáchymovska

Jednou z nejzajímavějších aktivit pro rodiny s dětmi v Horní Blatné je návštěva Muzea Jáchymovska. Muzeum se nachází v bývalé radnici a nabízí návštěvníkům možnost získat přehled o historii dolování a těžby stříbra. Děti se mohou naučit, jak se dříve těžilo a třeba si vyzkoušet i práci horníka.

Lanová dráha

Další zajímavou aktivitou v Horní Blatné je projížďka lanovou dráhou, která vede až na vrchol Klementu. Lanovka nabízí krásné výhledy na okolní krajinu, a také je to jedinečná příležitost pro děti, které si mohou užít naprostou svobodu a pocit volného letu.

Klementův důl

Dále by měla být součástí vašeho výletu navštíví Klementův důl. Jedná se o největší a nejnavštěvovanější muzeum v regionu. Děti zde mohou objevit svět hornictví, a to prostřednictvím exponátů a ukázek.

Skiareál Plešivec

Rodiny s dětmi si mohou také užít zimní sporty v Skiareálu Plešivec. Skiareál nabízí lyžování, snowboarding, a také sáňkování. Zábavným zážitkem pro děti je také jízda na bobové dráze.

V Horní Blatné je mnoho dalších zajímavostí, které stojí za návštěvu. Pokud se chystáte na rodinný výlet, můžete být jistí, že zde najdete řadu aktivit, které potěší nejen dospělé, ale i děti.

Další tipy na perfektní rodinný výlet


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi v Horní Blatné – okres Karlovy Vary?

 • Kopec Blatná s rozhlednou

  Krásný výhled na okolní krajinu. Cesta k rozhledně sice není jednoduchá, ale děti ji určitě zvládnou. Kromě rozhledny si mohou prohlédnout také zříceniny Blatenského hradu.

 • Skřítek Toník a Stezka v korunách stromů

  Skřítek Toník provede děti po krásné Stezce v korunách stromů s množstvím naučných zastavení. Pro malé i velké dobrodruhy určitě skvělý zážitek.

 • Blatenský vrch

  Krásné místo pro rodinný výlet. Děti určitě ocení blízkost zvířat v místní zoo a možnost vyhlídkové jízdy na koni. Nadšené budou i vodními atrakcemi jako jsou Aqua zorbing nebo rafting.

dovolená

Kam na výlet s dětmi Horní Blatná – okres Karlovy Vary

Hledáte nějakou zajímavou destinaci pro rodinný výlet? Horní Blatná je skvělé místo pro celodenní pobyt s dětmi. Ve vesnici se nachází mnoho památek a turistických cílů, které potěší malé i velké návštěvníky.

Hornické muzeum

Mezi největší turistické atrakce v Horní Blatné patří hornické muzeum. Můžete si zde prohlédnout jak se těžilo a zpracovávalo stříbro a další minerály. V muzeu najdete obří stroje, nástroje a mnoho dalších exponátů, které vás zavedou do tajů hornictví.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie

Další zajímavou památkou v Horní Blatné je kostel Nanebevzetí Panny Marie. Ten byl postaven v roce 1497 a patří k nejstarším kostelům na Karlovarsku. V kostelních vitrážích můžete vidět vyobrazení svatých, kteří pomáhali horníkům během pracovních nehod.

Pokud se budete chtít podívat na další tipy na výlety v blízkosti Horní Blatné, doporučení najdete na stránce Wikipedia – Horní Blatná.

pro děti

Kam na výlet s dětmi Horní Blatná – okres Karlovy Vary

 • Navštivte muzeum hornictví a technických památek
 • Projděte se po naučné stezce U Karla Čapka
 • Navštivte zříceninu hradu Hartenštejn
 • Nepropásněte návštěvu Městského koupaliště Horní Blatná
 • Vydejte se na výlet do okolních lesů a hor

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekJak vybrat správnou šlapací motokáru pro děti od 6 let
Další článekjak dite zbavit rymy
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno