Kam na výlet s dětmi Jáchymov – okres Karlovy Vary

Jáchymov je město v okrese Karlovy Vary, které nabízí spoustu možností, kam se s dětmi vydat na výlet. Jedním z nejzajímavějších míst je Zámecký park, který se rozkládá na ploše 12 hektarů. Park je ideální pro procházky, hraní a pikniky.

Další zajímavou destinací je AquaWorld, která nabízí široké spektrum bazénů a atrakcí pro děti i dospělé. Nejenže si zde mohou zazávodit na tobogánech, ale také si užít relaxaci ve vířivkách.

Pro milovníky adrenalinu je tu Bobová dráha – 1,2 kilometru dlouhá dráha s celkovým převýšením 115 metrů. Bobová dráha je vhodná pro děti od 3 let.

Konečně, pro děti, které jsou nadšené o historii, může být vhodným místem návštěva Basaltového parku. Tento unikátní geopark vás zavede do období před 30 miliony let, kdy se v Jáchymově tvořila vulkanická činnost.

děti výlet

Kam na výlet s dětmi Jáchymov – okres Karlovy Vary

Historické centrum Jáchymova

Jáchymov je město s bohatou historií, kterou můžete objevovat v jeho historickém centru. V centru se nachází největší památka města – kostel svatého Jáchyma a Anny. Okolí kostela je plné krásných historických domů a uliček, které stojí za prohlídku. V centru se také nachází Krušnohorské muzeum, které vás provede historií těžby stříbra v Jáchymově.

Rozhledna Nad Štolpichem

Výlet na rozhlednu Nad Štolpichem je skvělou volbou pro rodiny s dětmi. Rozhledna se tyčí do výšky 24 metrů a nabízí krásné výhledy na okolní krajinu. K rozhledně se dostanete po krátké procházce po okraji lesa, která bude zábavnou výzvou pro malé dobrodruhy.

Novoměstský rybník

Rybník v Novém Městě nad Jizerou je ideálním místem pro letní koupání. Rybník má celkovou rozlohu téměř 45 ha a je plný čisté vody. Kromě koupání můžete na rybníce vyzkoušet windsurfing, či pronajmout loďku a projet se po hladině rybníka.

Zřícenina hradu Hartenštejn

Krátká procházka po lesní cestě vás zavede ke zřícenině hradu Hartenštejn. Hrad byl postaven ve 14. století a dnes slouží jako romantická kulisa pro výlety do okolí. Z hradu je krásný výhled na okolní krajinu a děti si mohou hrát na zbytcích hradeb a věží.

Linky pro další tipy na výlety s dětmi

Pro další inspiraci na výlety s dětmi doporučuji navštívit webové stránky familytravelmagazine.com. Na této stránce najdete množství tipů pro rodiny s dětmi, ať už hledáte výlety v USA či po celém světě.

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi v Jáchymově – okres Karlovy Vary?

Hornická muzea

Jáchymov je historicky spojen se stříbrným hornictvím, takže můžete navštívit muzea a naučit se více o této tradici. Doporučujeme Hornické muzeum a Muzeum dolování v Jáchymově.

Park Boží Dar

Pro rodiny s dětmi je ideální Park Boží Dar, který nabízí aktivní odpočinek a různé sportovní hřiště. Tento krásný park se nachází uprostřed Krušných hor a je oázou klidu v přírodě.

Krytý bazén a wellness centrum

Pro relaxaci a zábavu s dětmi můžete navštívit krytý bazén a wellness centrum v Jáchymově. Tam si můžete užít vodní atrakce, sauny a masáže.

Rozhledna

Pokud hledáte výlet s nádherným výhledem na okolní krajinu, vydávejte se na rozhlednu Hochmoos (Březovak) v nejvyšším bodě Krušných hor. Na rozhledně si můžete vychutnat krásné výhledy a projít se po okolních turistických cestách.

Cyklistické trasy

Pro cyklistické nadšence jsou v Jáchymově k dispozici různé cyklotrasy. Můžete si pronajmout kolo a podniknout výlet po okolí. Doporučujeme cyklotrasu kolem jezera Rolava.

Skiareál Náprava

Náprava je ideální pro rodiny s dětmi, kteří chtějí vyzkoušet lyžování. Tento ski areál nabízí nejen sjezdové tratě pro dospělé, ale také lyžování pro děti a jiné zábavné prvky.

Krásná vyhlídka na Klínovecký hřbet

Navštivte také horskou chatu Boží Dar, kde si můžete vychutnat krásné výhledy na Klínovecký hřbet a okolní krajinu.

Přehradní nádrž Přísečnice

Pokud chcete strávit den u vody, můžete navštívit přehradní nádrž Přísečnice. Je to ideální místo pro vodní sporty, jako je wakeboarding, windsurfing nebo koupání v krásné přírodě.

dovolená

Kam na výlet s dětmi v Jáchymově – okres Karlovy Vary

Navštivte místní muzeum

Pokud hledáte vhodné místo pro pestrý a vzdělávací výlet s dětmi, místní muzeum v Jáchymově je tím pravým místem. Muzeum nabízí zajímavé exponáty a interaktivní expozice, které zaujmou nejen malé svěřence, ale i dospělé návštěvníky. Navíc si zde můžete poslechnout zajímavé vyprávění místních průvodců.

Projděte se po tzv. Krušnohorské plavební cestě

Pro milovníky přírody a procházek je zde ideální varianta odpočinku s dětmi. Výlet po Krušnohorské plavební cestě nabízí zajímavé prostory k relaxaci a překrásné výhledy do krásné okolní krajiny. V červenci zde probíhají tradiční plavecké soutěže pro děti i pro dospělé, které jsou úspěchem – dozvíte se také mnoho zajímavostí o historii celého kraje a o jeho důležitosti v období středověku.

Navštivte zámek Kysibl

Zámek Kysibl je ideálním místem pro výlet s dětmi. Zde se mohou děti zdokonalit v malování a dalších výtvarných dovednostech, nebo si zahrát na velkou hernu, která se nachází v přízemí. Zámek nabízí také prohlídky s odborným výkladem a různé vzdělávací programy, které jsou vhodné i pro mladší návštěvníky.

Pro více informací o okolí Jáchymova navštivte Wikipedii.

pro děti

Kam na výlet s dětmi v Jáchymově, okres Karlovy Vary

  • Navštivte zábavní park Svatošské skály, který nabízí různé aktivity, jako je lanový park, horolezecká stěna a další atrakce pro děti
  • Prozkoumejte historický centrum Jáchymova s mnoha památkami, jako je kostel sv. Jáchyma, muzeum Jáchymovský důl, Hornický skanzen a další
  • Zajděte si na výlet do místní přírody, například do přírodní rezervace Klínovec, kde se nachází nejvyšší hora Krušných hor a nabízí mnoho krásných výhledů
  • Navštivte lanovou dráhu Jáchymov – Klínovec, která vás zavede až na vrchol hory a nabídne krásné výhledy na okolní krajinu
  • Sportovní nadšenci si mohou zahrát golf na hřišti Golf Club Karlovy Vary, které se nachází v blízkosti Jáchymova
  • Nezapomeňte ochutnat tradiční jáchymovskou žížalu, která se vyrábí zahříváním a smažením křupavého těsta

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekUspávání novorozence – přírodní tipy a triky
Další článekVýcvik sibiřského huskyho: od základů po pokročilé triky
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno