Kam na výlet s dětmi Karlovy Vary

Pokud se chystáte na výlet s dětmi do Karlových Varů, máte na výběr z mnoha atrakcí a aktivit.

Jednou z nejpopulárnějších destinací pro rodiny s dětmi je zoo v Karlových Varech. Zde můžete pozorovat nejen domácí zvířata, ale také exotická.

Další zajímavou aktivitou je návštěva Dinoparku, kde se děti mohou projít většinou pohyblivé modely dinosaurů. Uvidíte dinosaury, se kterými se vám nikdy jinde nestalo.

Děti si jistě oblíbí i Lanovou dráhu, která je jednou z nejvýznamnějších atrakcí v Karlových Varech. Lanová dráha je ideální pro rodiny s dětmi, kteří chtějí zažít nádherný pohled na celé město z výšky.

Pokud hledáte něco více relaxačního, můžete navštívit krásnou lázeňskou část Karlových Varů a užít si léčebné procedury nebo si odpočinout v některé z místních kaváren či restaurací.

Celkově, Karlovy Vary jsou pro rodiny s dětmi skvělým místem pro výlet, jelikož nabízejí množství aktivit a doplňkových programů.

děti výlet

Kam na výlet s dětmi Karlovy Vary

Tipy na výlet s dětmi do Karlových Varů

1. Aquapark Karlovy Vary

Aquapark Karlovy Vary je ideální místo pro rodinný výlet. Nabízí nejen plavecké bazény, ale také skluzavky, vodní trysky a další zábavu ve vodě. Pro nejmenší jsou k dispozici brouzdaliště a dětské bazény. Pro aktivní dospělé jsou připraveny fitness centrum a sauny.

Další informace o Aquaparku Karlovy Vary najdete na Wikipedii.

2. Zoologická zahrada Karlovy Vary

Zoo Karlovy Vary se nachází v krásném přírodním prostředí a nabízí návštěvníkům možnost vidět mnoho druhů zvířat z různých částí světa. Děti jistě potěší velké brouzdaliště a hřiště v areálu zoo.

Další informace o Zoo Karlovy Vary najdete na oficiálních stránkách zoo.

3. Muzeum skla a bižuterie

V Muzeu skla a bižuterie si mohou děti prohlédnout unikátní sbírku skla a bižuterie a dozvědět se více o historii tohoto regionu. Součástí muzea je také dílna, kde si návštěvníci mohou vyzkoušet vlastnoruční výrobu ozdob z křišťálu a skla.

Další informace o Muzeu skla a bižuterie najdete na oficiálních stránkách muzea.

4. Dřevěné lázeňské domy

Karlovy Vary jsou proslulé svými lázněmi a dřevěnými lázeňskými domy. Pro rodinný výlet může být zajímavé projet se po městě a zkoumat různé historické stavby. Určitě stojí za to navštívit také Grandhotel Pupp, který sloužil jako inspirace pro film Casino Royale ze série o Jamesi Bondovi.

Další informace o lázeňské architektuře Karlových Varů najdete na Wikipedii.

Doufáme, že vám naše tipy na výlet s dětmi do Karlových Varů pomohly. Ať se vám tam líbí!


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi v Karlových Varech?

1. Západočeské muzeum v Plzni

Toto muzeum nabízí interaktivní expozice pro děti a dospělé. Děti si zde mohou vyzkoušet řemesla, jako byly používány v minulosti, a zahlédnout život na venkově v minulých stoletích.

2. Kostel sv. Linharta

Tento kostel nabízí krásné výhledy na město a okolí. Jeho největší atrakcí jsou však 2 skleněné prvky architektury, které vytváří jedinečnou atmosféru a zaujmou jak děti, tak dospělé.

3. Skiareál Klínovec

Pro lyžaře a snowboardisty je ideální volbou skiareál Klínovec. V zimě je zde k dispozici mnoho sjezdovek pro různé úrovně zdatnosti. V létě je zde k dispozici lanový park, který nabízí různé druhy překážek v korunách stromů.

4. Botanická zahrada Karlovy Vary

Tato zahrada nabízí procházky kolem exotických rostlin, rybníků a zahradních podniků. Děti si zde mohou vyzkoušet roli detektiva a hledat různé druhy rostlin podle zadání. Tato zahrada je otevřena pouze v létě a na podzim.

5. Čertová stěna a zámek Bečov nad Teplou

Tento zámek je ideálním místem pro rodinný výlet. Je zde k dispozici několik expozic, jako je například expozice zlatého pokladu. Pro děti je zde pak připravena Čertová stěna, což je turistická trasa s náročnějšími překážkami, kterou lze absolvovat ve skupinách.

dovolená

Kam na výlet s dětmi Karlovy Vary

Tipy na výlety s dětmi v Karlových Varech

Pokud hledáte zábavné a zajímavé aktivity pro Vaše děti v Karlových Varech, máme pro vás několik tipů.

Jedním z nejpopulárnějších výletů s dětmi je návštěva Zoologické a botanické zahrady v Karlových Varech. Tento krásný park nabízí návštěvníkům různorodou škálu zvířat a rostlin. Děti se tady mohou projít kolem ledních medvědů, krmit tučňáky nebo se projít lesem s volně žijícími kozami.

Další možností je návštěva skanzenu v Nové Roli. Tento skanzen nabízí návštěvníkům prohlídku tradičních domů a stodol, které jsou typické pro Karlovarský kraj. Děti si mohou vyzkoušet práci s místními řemesly a zahrát si různé hry.

Pro milovníky vody je ideálním výletem návštěva aquaparku v Karlových Varech. Tento moderní aquapark nabízí mnoho vodních atrakcí, skluzavek a bazénů. Děti si tady určitě užijí celodenní zábavu.

Historické památky v Karlových Varech

Pro ty, kteří mají rádi historii a kulturu, jsou v Karlových Varech k vidění také některé historické památky. Mezi nejvýznamnější patří například Karlovarský kostel sv. Máří Magdaleny, kde se nacházejí pozoruhodné sochy a malby.

Dalšími historickými památkami jsou zámek Bečov nad Teplou a Klášter Teplá. Zámek Bečov nad Teplou nabízí prohlídku expozice putování Svatého Maura, která obsahuje jednu z nejvýznamnějších historických sbírek v Česku. Klášter Teplá má svůj původ až v 12. století a nabízí návštěvníkům prohlídku kostela, knihovny a muzea.

Celodenní výlety z Karlových Varů

Pokud chcete strávit celý den mimo Karlovy Vary, máte několik možností. Například můžete navštívit město Plzeň, které je vzdáleno asi 90 km od Karlových Varů a nabízí mnoho historických památek a muzeí.

Dalším skvělým výletem je návštěva hradu Loket, který se nachází asi 20 km od Karlových Varů. Tento hrad nabízí skvělý výhled na okolní krajinu a prohlídku historických místností.

Pokud se rozhodnete strávit den v přírodě, můžete navštívit Národní park Šumava, který se nachází asi 70 km od Karlových Varů. Tento malebný národní park nabízí krásné výhledy, lesy a přírodní jezera.

Více informací o výletech v Karlových Varech můžete najít na stránkách Wikipedie.

pro děti

Kam na výlet s dětmi v Karlových Varech

  • Navštivte Dinopark v Hájích s živými dinosaury a parkem s netradičními atrakcemi pro děti.
  • Vyjděte na rozhlednu Diana, odkud budete mít krásný výhled na Karlovy Vary a okolí.
  • Zažijte adrenalinový zážitek v Lanovém centru Plešivec.
  • Užijte si rodinný výlet plný zábavy a relaxace v aquaparku Slovácká.
  • Navštivte zámek Kynžvart, který zaujme nejenom větší děti, ale také rodiče.

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekkolik dětí má safrankova
Další článekDěti a křečci: Jak rozpoznat a reagovat na signály a potřeby křečka
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno