Kam na výlet s dětmi – Kašperské Hory, okres Klatovy

Pokud hledáte vhodné místo na výlet s dětmi v okrese Klatovy, můžeme vám doporučit malebné městečko Kašperské Hory. Nachází se v srdci Šumavy a nabízí mnoho možností pro zábavu celé rodiny.

Exkurze do Kašperského muzea
Pokud byste chtěli, aby se vaše děti naučily něco nového a zároveň strávily zajímavý den, určitě byste měli navštívit Kašperské muzeum. Najdete zde expozice z dějin města, ukázky řemesel a tradičních zvyků, stejně jako výstavy současných umělců.

Procházka po historickém centru
Kašperské Hory mají bohatou historii a to se odráží v krásném historickém centru, který stojí za procházku. Projděte se po malebných uličkách, obdivujte historickou architekturu a zastavte se třeba u městské věže, odkud se nabízí nádherný výhled na okolní krajinu.

Koupání v přírodě
Pokud je horko, budou děti určitě chtít ochladit se ve vodě. V blízkosti Kašperských Hor najdete mnoho rybníků a přírodních koupališť, jako například Velký a Malý Jezikov, Rychnovský rybník či Javorník.

Kašperské Hory jsou skvělým místem pro rodinný výlet, kde si každý najde to své. Určitě doporučujeme navštívit a prožít tu krásné chvíle se svou rodinou.

děti výlet

Kam na výlet s dětmi Kašperské Hory – okres Klatovy

Kam na výlet s dětmi Kašperské Hory – okres Klatovy

Příroda a turistika

V oblasti Kašperských Hor najdete mnoho přírodních krás a turistických destinací, které jsou vhodné pro výlety s dětmi.

Kultura a zábava

V Kašperských Horách můžete navštívit kulturní akce a zábavní parky, které rozhodně nezklamou děti.

Kde se najíst

Po celodenním výletu v okolí Kašperských Hor se určitě budete chtít najíst nějakou pořádnou klasickou českou kuchyni.

Více tipů na restaurace v okolí můžete najít např. zde.


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi Kašperské Hory – okres Klatovy

Co navštívit v Kašperských Horách s dětmi?

V Kašperských Horách se nachází například zřícenina hradu Kašperk. Děti má velkou radost z prohlídky zbytků hradu a výhledu z věže. Další možností je návštěva Muzea skla a bižuterie, kde se děti dozvědí něco o historii sklářského průmyslu v regionu a mohou si vyzkoušet i výrobu nějakého skleněného výrobku. Dále je zde Královská zahrada s altánem, kde si mohou děti zahrát na hřišti a vyzkoušet si pískování nebo malování.

Je vhodné Kašperské Hory navštívit s kočárkem?

Většina turistických stezek v Kašperských Horách není vhodná pro kočárky. Doporučujeme proto využít nosič na dítě nebo nositelnou nosící sestavu pro děti.

Kde se dá najíst v Kašperských Horách s dětmi?

V samotných Kašperských Horách se nachází několik restaurací, kaváren a cukráren. Doporučujeme navštívit například restauraci U Divéka, kde si můžete vychutnat tradiční českou kuchyni, nebo kavárnu Paní Pečeníčkovou, kde si můžete dát skvělé zákusky a dorty.

dovolená

Kam na výlet s dětmi do Kašperských Hor

Proč jet s dětmi do Kašperských Hor?

Kašperské Hory jsou malebné městečko v okrese Klatovy, které je ideálním místem pro rodinný výlet. Nachází se zde mnoho krásných památek a atrakcí, které zaujmou nejen dospělé, ale i děti.

Co si v Kašperských Horách prohlédnout

Jednou z nejvýznamnějších památek je kašperk, hrad založený v 14. století. Je to ideální místo pro rodinný výlet, nejen kvůli svému krásnému okolí, ale také díky prohlídkovým trasám, které jsou uzpůsobeny i pro děti.

Další zajímavou atrakcí je Muzeum Šumavy, které se nachází v historické budově na náměstí. Muzeum nabízí mnoho interaktivních a edukativních expozic, které zaujmou nejen děti, ale i dospělé.

Proč jet na výlet do Kašperských Hor s dětmi

Kašperské Hory nabízí mnoho možností pro společně strávený rodinný výlet. Děti si zde mohou vyzkoušet například jízdu na koni, hrát si na dětských hřištích nebo navštívit nedaleký zábavní park.

Odkaz na Wikipedii: Kašperské Hory

pro děti

Kam na výlet s dětmi – Kašperské Hory

  • Navštivte Kašperské Hory – krásné historické město
  • Připoutejte si malé děti do kočárku a projděte si městské hradby
  • Navštivte Muzeum Šumavy a poznejte více o historii této krásné oblasti
  • Projděte se Podmokelským údolím a užijte si přírodu
  • Vydejte se na zříceninu hradu Kašperk s krásným výhledem na okolí
  • Navštivte naučnou stezku Boubínského pralesa a uvidíte neuvěřitelnou přírodu
  • Pro detektivy – zkusíte najít tajemné podzemní chodby

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekdalší
Další článekZlatá éra plyšáků: Jaké hračky byly pro děti nejvíce žádané?
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno