Kam na výlet s dětmi v Kraslicích – okres Sokolov?

Kraslice je malebné město, které leží v okrese Sokolov. Pokud hledáte místo, kam se podívat s dětmi, určitě se vydejte do tohoto krásného města.

Jedním z největších lákadel je zde muzeum kraslic, kde se děti dozví vše o výrobě kraslic a mohou si je dokonce i samy vyzkoušet. V expozici se nachází i krásně zdobené kraslice z celého světa.

Dalším místem, kam můžete s dětmi vyrazit, je Lesní park Kraslice. Nachází se zde velké dětské hřiště a venkovní fitness, kde si mohou děti užít spoustu zábavy a pohybu.

Pro milovníky přírody je ideální procházka Okolím Kraslic. Můžete se projít po naučné stezce, která vás provede různými biotopy a zajímavými místy.

Pokud hledáte aktivní způsob trávení volného času, můžete s dětmi navštívit bowlingovou dráhu v Kraslicích. Určitě to bude zábava pro celou rodinu.

Takže pokud se chystáte na výlet s dětmi v okolí Sokolova, neváhejte a vydejte se do malebných Kraslic. Tam najdete spoustu zábavy a krásných míst, které potěší nejen vaše děti.

děti výlet

Kam na výlet s dětmi Kraslice – okres Sokolov

Rozhledna Háj Kraslice

Rozhledna Háj Kraslice je ideální výlet pro celou rodinu. Nachází se v nadmořské výšce 620 metrů a nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu. Dospělí i děti zde mohou zažít dobrodružství a při pohledu z vyhlídkové plošiny se těšit z krásy přírody.

Koupaliště Kraslice

V letních měsících není nic lepšího než se osvěžit v koupališti. Koupaliště Kraslice nabízí vše co by člověk mohl potřebovat – velký bazén, skluzavky, skákací věž a dětský bazén pro ty nejmenší. Pro rodiče zde také existuje možnost odpočinku v příjemném posezení u vody.

Historická škola Kraslice

Historická škola Kraslice z roku 1908 je vhodná pro ty, kteří hledají zajímavé místo, kde se mohou dozvědět více o historii Kraslic. Kromě zajímavé expozice zde také probíhají různé akce pro děti, jako například divadlo, workshopy nebo výtvarné dílny.

Kraslický zámeček

Kraslický zámeček je renesanční stavba z 16. století, která je umístěna v centru Kraslic. Můžete se zde projít po parku, navštívit místní galerii nebo si prohlédnout expozice věnované historii Kraslic. Pro děti zde existuje také speciální muzejní program, kde se mohou naučit manuální práce jako například výroba svícnu nebo ozdoby.

Link pro další tipy v USA:

https://www.parents.com/fun/vacation/us-destinations/

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi v okrese Sokolov?

Kraslice

Kraslice jsou malebné město v okrese Sokolov, které nabízí mnoho možností pro rodinný výlet s dětmi. Užijete si zde návštěvu zámku Kraslice, kde se v létě konají různé kulturní akce. Na procházku můžete vyrazit ke Kraslickému rybníku, kde se dá kromě krásného výhledu na okolní přírodu vykoupat nebo si půjčit šlapadlo. Pro sportovní nadšence se zde nachází i fotbalové a basketbalové hřiště.

Další tipy na výlet s dětmi v okrese Sokolov:

  • Karlovy Vary – lázeňské město s množstvím lázeňských domů, termálních bazénů a parků s možností pikniku.
  • Františkovy Lázně – lázeňské město s přírodním koupalištěm Amerika a léčivými prameny.
  • Kynžvartský zámecký park – park s množstvím zvířat, kaplí a krásnými výhledy. Pro děti zde jsou k dispozici dětská hřiště a možnost grilování.

dovolená

Kam na výlet s dětmi v Kraslicích – okres Sokolov

Tip 1: Kraslická plovárna

Jedním z nejpopulárnějších míst pro rodinný výlet v Kraslicích je místní plovárna. Děti tu mohou plavat a houpat se na skluzavkách, zatímco rodiče si mohou odpočinout na lehátkách.

Tip 2: Muzeum kraslice a vánočních ozdob

Pro rodiny s většími dětmi se určitě doporučuje navštívit Muzeum kraslice a vánočních ozdob. Místní expozice nabízí pohled na ručně vyráběné dekorace a mnoho zajímavostí týkajících se tradic vánočních svátků.

Tip 3: Hrad Loket

I když se nachází téměř 30 km od Kraslic, návštěva hradu Loket by mohla být hezkým výletem s dětmi. Hrad je velmi dobře zachovalý a nabízí mnoho historických a kulturních zajímavostí.

Pokud byste se chtěli dozvědět více o okrese Sokolov, zavítejte na wikipedii.

pro děti

Kam na výlet s dětmi Kraslice – okres Sokolov:

  • Navštivte Zámek Kraslice s krásným parkem
  • Projděte si naučnou stezku Na Šipce s výhledy na okolní krajinu
  • Prozkoumejte Kraslické podzemí – jeskyně s krasovými útvary
  • Navštivte ZOO Sokolov s mnoha druhy zvířat a dětským koutkem
  • Vydejte se k přehradě Březová – krásné místo na vodní sporty a koupání
  • Vyjeďte na rozhlednu Svatošské skály s výhledem na celé Krušné hory

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno