Kam na výlet s dětmi? Sedlice – okres Strakonice!

Sedlický region je ideální pro rodiny s dětmi, které hledají aktivní zážitky a volnočasové aktivity. Přinášíme vám několik tipů, co všechno můžete v okolí Sedlic podniknout.

 • Navštivte Zlatý potok – na této turistické stezce najdete mnoho zajímavostí pro dospělé i děti
 • Vydejte se na výlet na Bukovou horu – zábavná procházka kolem jezírka a výhled na Šumavu a Novohradské hory
 • Prohlédněte si zříceninu hradu Helfenburk – perfektní dobrodružství pro starší děti
 • Projděte se po stezce Památek Sedlicka – naučte se o historii této oblasti a navštivte místní památky
 • Vyrazte na cyklistický výlet – trasy jsou vhodné pro různé úrovně zdatnosti a poskytnou rodinám krásné pohledy na okolí

Pokud si chcete užít krásy přírody a aktivně trávit volný čas s dětmi, pak je Sedlicko tou ideální destinací pro vás. Nechejte se okouzlit klidem a krásou této oblasti!

děti výlet

Kam na výlet s dětmi Sedlice – okres Strakonice

Kam na výlet s dětmi Sedlice – okres Strakonice

Cestování do Sedlic

Pokud se chystáte na výlet s dětmi do Sedlic, můžete jet vlastním autem, nebo využít veřejného dopravního spojení. K dispozici jsou autobusy a vlaky z Plzně a Strakonic. Pokud vlastníte auto, doporučuje se využít navigace, aby bylo možné najít cestu bez problémů.

Co navštívit v Sedlicích

Památník Jana Husa

Památník Jana Husa se nachází v historickém centru města Sedlice. Zahrnuje expozici, která ukazuje vývoj života Husova, jeho učení a důsledky, které zanechal na české historii. Vstupné je zdarma.

Zámek Sedlice

Zámek Sedlice se nachází v historické části města a nabízí rozsáhlou expozici, která ukazuje historii města a regionu. Součástí zámku je také park, který je ideálním místem pro piknik s dětmi.

Lesopark Sedlice

Lesopark Sedlice je krásné a klidné místo, které nabízí spoustu možností pro rekreaci a vycházky s dětmi. Je zde také dětské hřiště a venkovní fitness centrum.

Kde se ubytovat v Sedlicích

Pro pobyt v Sedlicích nabízí město několik možností. Jednou z nich je penzion Sedličanka, který nabízí ubytování v centru města. Další možností je hotel U Pelikána, který se nachází v blízkosti zámku.

Pokud byste chtěli vyhledat další možnosti, můžete využít webové stránky booking.com, kde najdete řadu nabídek na ubytování v okrese Strakonice.

Závěr

Sedlice nabízejí skvělé možnosti pro rodinný výlet s dětmi. Můžete navštívit historické památky, procházet se krásnými parky nebo si zahrát na venkovním hřišti. Určitě se nebudete nudit!


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi Sedlice – okres Strakonice

Co navštívit s dětmi v Sedličkém kraji?

V Sedlici a okolí najdete mnoho zajímavých míst pro výlet s celou rodinou. Určitě nevynechejte návštěvu zámku Sedlice, kde se můžete projít krásnou zámeckou zahradou a prohlédnout si expozici o historii zámku. Dále se můžete vydat na procházku do okolních lesů, kde najdete mnoho značených turistických tras a naučných stezek.

Kde se můžeme projet na kole s dětmi v okrese Strakonice?

V okolí Sedlice máte na výběr z mnoha cyklostezek pro rodiny s dětmi. Doporučujeme například cyklostezku Podmokly – Štěkeň, která vede podél řeky Otavy a nabízí krásné výhledy na okolní krajinu. Další možností je cyklostezka Sedlice – Vodňany, která vede po bývalé železniční trati a je ideální pro výlety na kole s celou rodinou.

Kde se můžeme projít s dětmi v přírodě v okrese Strakonice?

Okolní příroda nabízí mnoho možností pro vycházky s dětmi. Doporučujeme například návštěvu Přírodní památky Skály u Štěkně, kde se můžete projít mezi skalními útvary a pozorovat zdejší faunu a flóru. Další možností je výlet do Národního parku Šumava, kde najdete mnoho krásných turistických tras a výhledů na okolní krajinu.

dovolená

Kam na výlet s dětmi Sedlice – okres Strakonice

Velký vrch

Pokud hledáte místo, kde byste mohli strávit krásný den s vašimi dětmi, pak byste měli navštívit Velký vrch. Tento nádherný kopec se nachází v okrese Strakonice, v obci Sedlice. Na vrcholu se nachází rozhledna, ze které se vám naskytne nádherný výhled na celé okolí. Vaše děti si zde rozhodně užijí spoustu zábavy a zároveň se naučí něco nového.

Západočeská zoologická zahrada

Dalším místem, kam se můžete s dětmi vydat, je Západočeská zoologická zahrada v Plzni. I když se nejedná o okres Strakonice, stojí za zmínku. Zde se vaše děti mohou potkat s mnoha druhy zvířat, které jinde neuvidí. Navíc si zde mohou užít spoustu zábavy v dětském koutku.

Klenovický potok

Pokud máte rádi přírodu a chcete se s dětmi projet po krásném okolí, určitě byste měli navštívit Klenovický potok. Tento potok se nachází v nedalekých Strakonicích a v okolí se nachází spousta nádherných míst, které stojí za prohlídku.

Pro více informací o okrese Strakonice, navštivte tuto stránku na Wikipedii.

pro děti

Kam na výlet s dětmi Sedlice – okres Strakonice

 • Navštivte zámek v Sedlci
 • Procházka po okolní přírodě v CHKO Český les
 • Projížďka na historickém vláčku v Jindřichově Hradci
 • Navštivte expozice řemesel v Muzeu lidových tradic v Chodové Plané
 • Zkuste si zahrát na golfovém hřišti v Blatné
 • Prohlídka dětského zábavního parku v Chanovicích
 • Navštivte zážitkový park Kletno a vyzkoušejte si bludiště, lanové centrum a další atrakce

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekJaký vliv mají dětská vtipná trička na dětské sebevědomí a sebeúctu?
Další článekZákladní poslušnost psa: Jak ji využít k tréninku více pokročilých dovedností
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno