Kam na výlet s dětmi Soběslav – okres Tábor

Pokud hledáte vhodné místo na výlet s dětmi, Soběslav je skvělou volbou. Tento malebný městečko se nachází v okresu Tábor a nabízí mnoho zajímavých aktivit pro celou rodinu.

Koupání – v Soběslavi se nachází moderní aquapark s různými bazény a tobogány. K dispozici jsou také venkovní hřiště a relaxační zóny pro rodiče.

Kultura a historie – město Soběslav je plné kulturních a historických památek, jako je například zámek Soběslav, kostely a kaple. Pro děti je určitě zajímavé návštěva muzea nebo plánování výletu vláčkem Boubínkem.

Příroda – v okolí Soběslavi se nachází nádherná příroda, jako jsou rybníky a lesy. Ideální pro pikniky, procházky nebo cykloturistiku.

Chcete-li strávit hezký den s rodinou, v Soběslavi určitě neřeknete nikdy.

děti výlet

Kam na výlet s dětmi v Soběslavi – okres Tábor

Rozhledna Na Táboře

Jedním z nejvyhlášenějších míst k výletu s dětmi v okolí Soběslavi je rozhledna Na Táboře. Tato rozhledna vysoká 33 metrů nabízí krásný výhled na celé okolí Soběslavi a okolí. Výstup na rozhlednu sice není úplně krátký, ale určitě stojí za to.

Vstupné na rozhlednu je pouze 10 Kč za dospělého a 5 Kč za dítě. Vstupné je pouze hotovostí, takže si nezapomeňte přibalit trochu peněz.

Pokud byste měli zájem, můžete se při výstupu na rozhlednu stavit i v přilehlém kempu, který nabízí nejen ubytování, ale také různé sportovní vyžití.

Zámek Hluboká nad Vltavou

O něco dále od Soběslavi se nachází krásný zámek Hluboká nad Vltavou. Kromě krásného zámeckého parku, který je ideální pro pikniky a procházky, můžete navštívit i samotný zámek.

Pro děti se určitě bude nejvíce líbit prohlídka zámeckých sklepů, ale i procházka zámeckým parkem s množstvím zvířátek a mini-zoo. Vstupné na zámek je 240 Kč za dospělého a 160 Kč za dítě (6-15 let).

Přehrada Orlík

Pokud byste chtěli strávit den u vody, můžete zavítat k přehradě Orlík. Tato přehrada nabízí množství pláží, kde se děti mohou koupat a hrát. Pro dospělé jsou zde k dispozici vodáci, kde si mohou zapůjčit různé sportovní potřeby.

V případě, že byste měli zájem, můžete se i prokázat jako rybáři. Rybolov je povolen pouze s platným povolením, které si musíte zakoupit přímo u přehrady.

Doporučujeme se na přehradu dostavit co nejdříve ráno, abyste si zajistili místo na pláži, které bude ideální pro celodenní pobyt u vody.

Více tipů na rodinné výlety si přečtěte zde.

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi v okrese Tábor?

Soběslav

Soběslav se nachází v okrese Tábor a nabízí mnoho možností pro výlety s dětmi. Zde jsou některé z nich:

Zámek Soběslav

Zámek Soběslav je ideálním místem pro rodinný výlet. Děti se mohou procházet krásnými zahradami a parky nebo se těšit na projížďku kočárem. Navíc existuje muzeum, které ukazuje historii města a okolí.

Orlická přehrada

Orlická přehrada je velmi populárním místem pro příjemný rodinný výlet. Zde mohou děti vyzkoušet různé vodní aktivity, jako je například plavání či jízda na kajaku. Kromě toho jsou zde neuvěřitelné výhledy a krásná příroda, které si rozhodně stojí za vidění.

Tábor

Tábor je dalším městem, které stojí za to navštívit během rodinného výletu v okrese Tábor. Zde jsou některé zajímavé místa:

Husitské muzeum

Husitské muzeum ukazuje historii Tábora a husitské revoluce. Je to skvělé místo pro děti, aby se dozvěděli více o této důležité kapitole české historie.

Kotnov

Kotnov je historické místo, které je spojeno s husity a má pro děti neuvěřitelné kouzlo. Zde se nachází gotický hrad a železná koule, které jsou ikonickými symbolemi Tábora. Děti se zde mohou projít a prohlédnout si historii této oblasti.

dovolená

Kam na výlet s dětmi Soběslav – okres Tábor

Navštivte Zoo Tábor

Pokud hledáte zábavu pro celou rodinu, určitě navštivte Zoo Tábor. Nabízí rozmanité druhy zvířat a dobrodružství pro děti. Navíc je situovaná jen kousek od Soběslavi.

Jděte na cyklo výlet

Pokud máte rádi cykloturistiku, můžete si zajet na výlet na kole právě v okolí Soběslavi. Tady se nachází mnoho krásných a docházkových tras vhodných pro celou rodinu.

Navštivte Hrad Choustník

Když máte chuť na historii, navštivte Hrad Choustník. Je to krásná středověká pevnost, která si zachovala mnoho svých původních prvků. Kromě zábavy pro děti můžete se dovědět něco nového i vy.

Pro více informací o okrese Tábor, můžete navštívit wikipedii.

pro děti

Kam na výlet s dětmi Soběslav – okres Tábor

  • Navštivte Soběslavský zámek
  • Projděte se po městských hradbách
  • Navštivte dětské hřiště v parku Svobody
  • Prozkoumejte historickou Bažantnici
  • Vydejte se na pěší nebo cyklo túru kolem přehrady Římov
  • Užijte si zábavu na Rollertracku
  • Navštivte zábavní park v Táboře
  • Prozkoumejte Jeskyni Pekárna v blízkosti města

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno