Kam na výlet s dětmi Týnec nad Labem – okres Kolín

Pokud hledáte místo, kam vyrazit na výlet s dětmi v okolí Týnce nad Labem v okrese Kolín, máme pro vás několik tipů. Mezi oblíbené atrakce patří například návštěva Zámku Týnec nad Labem, který nabízí prohlídky s průvodcem i možnost prozkoumat zámecký park.

Další možností je navštívit Dětský zábavní park v Týnci nad Labem, kde se děti mohou vyřádit na skákacím hradu či v lanovém centru. Pro ty menší je určena dětská herna s různými hračkami.

Pro sportovně založené děti je vhodná návštěva Sportovního areálu Týnec nad Labem, kde se mohou zapojit do tréninků volejbalu, tenisu nebo plavání.

V okolí Týnce nad Labem se též nachází pěkné cyklostezky, které jsou vhodné i pro rodiny s dětmi. Můžete se vydat například na cyklostezku Labská stezka, která vás provede krásnou krajinou a kromě jiného nabízí půjčovnu kol.

Kamkoli se budete rozhodnout vyrazit, v okolí Týnce nad Labem určitě nenajdete nudu.

děti výlet

Kam na výlet s dětmi Týnec nad Labem – okres Kolín

Týnec nad Labem – výlet pro celou rodinu

Týnec nad Labem je obec v okrese Kolín, ležící nedaleko řeky Labe. Tato oblast nabízí mnoho přírodních krás, a proto se zde dá strávit hezký den v rodinném kruhu. Co zde můžeš s dětmi podniknout?

Návštěva hradiště Týnec nad Labem

Týnec nad Labem má nádherné hradiště. Je to jedno z největších hradišť v Česku. Staří Keltové si pro toto místo vybrali strategické místo pro obranu před nepřáteli. Dnes můžete vidět zbytky unikátního opevnění a nádherný výhled do řeky Labe. Nenechte si ujít návštěvu archeologického parku, kde jsou umístěny repliky keltů, jejich domů a dalších předmětů z denního života. Pro děti bude určitě zajímavé vidět tuto krásnou historickou památku v reálném světle a naučit se, jak to v té době chodilo.

Návštěva hřebčína Týnec nad Labem

Týnec nad Labem má dlouhou historii chovu koní. Když se dostavíte do této obce, určitě si nechte ujít návštěvu tamního hřebčína. Tento krásný objekt nabízí prohlídky, při kterých se dozvíte o historii chovu koní, výchově a tréninku. Pro děti jsou určitě zajímavé také ukázky jízdy na koních a doprovodný program. Protože Týnec nad Labem se nachází v regionu, kde se pořádají kovbojské festivaly, uvidíte tu také tradiční westernové show.

Výlet na kole

V Týnci nad Labem a okolí je mnoho cyklostezek, po kterých se můžete projet s dětmi na kole. Pokud nemáte své kolo, můžete si ho zapůjčit v místních půjčovnách. Tato aktivita je ideální pro rodiny s dětmi, kde se učí cyklistickému umění. Vybrat si můžete různé trasy, záleží jen na vaší kondici. Cyklostezky vedou nejen podél Labe, ale i do okolní krajiny plné lesů a přírodních krás. Pro děti jsou určitě zajímavé také různé zastavení, kde se mohou například těšit na zvířata nebo dokonce lesy s pramenitými potoky.

Výlet na lodi

Jak už bylo řečeno, Týnec nad Labem leží u řeky Labe. Proto je možné se vydat na výlet na lodi. Pro děti je to určitě zajímavý zážitek, kdy se zvedají vlny pod palubou lodi a mohou sledovat krajinu z úplně jiné perspektivy. V místním přístavu si můžete zapůjčit lodě nebo se můžete seznámit s nabídkou na rybaření v této nádherné řece. Jistě si užijete spoustu krásných okamžiků v rodinném kruhu.

Co vy a vaše děti máte nejraději z výletů v Týnci nad Labem? Dejte nám vědět v komentářích!

Další zajímavé tipy na výlet s dětmi najdeš na Visit the USA.

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

FAQs pro výlet s dětmi do Týnce nad Labem – okres Kolín

1. Kam v Týnci nad Labem s dětmi vyrazit?

V Týnci nad Labem můžete s dětmi navštívit místní zámek, který nabízí průvodcovské prohlídky nejen pro dospělé, ale i pro děti. Zámek také disponuje rozlehlým parkem se zvířaty, kde si mohou děti prohlédnout například klokana, kamzíka nebo zebry. Další možností je návštěva městského muzea s expozicí věnovanou historii města.

2. Kde si v Týnci nad Labem dát s dětmi dobrou snídani?

Pokud hledáte místo na ranní snídani, můžete se vydat do kavárny a cukrárny U Tomana, která nabízí širokou škálu sladkých i slaných pokrmů. Další možností je kavárna a vinárna Na Kopci, která je umístěna na kopci nad zámkem. Zde si můžete vychutnat výhled na město a nabídku pochutin dle vašeho výběru.

3. Jaký zážitek v Týnci nad Labem si nesmíme nechat ujít?

Jedním z největších zážitků, který v Týnci nad Labem můžete zažít, je jízda na parním vláčku. Zhruba hodinová projížďka svižnou parou nabízí pohled na krásné krajiny okolo Týnce nad Labem. Parní vlak jezdí v letních měsících každou neděli a svátky.

4. Kde se můžeme v Týnci nad Labem najíst?

V Týnci nad Labem najdete několik restaurací a hospůdek s bohatou nabídkou českých pokrmů. Mezi nejpopulárnější patří restaurace a penzion U Staré pekárny, která se specializuje na českou kuchyni s regionálními surovinami. Další možností je hospoda Na Statku, která nabízí kromě tradičních pokrmů také pivo z místního pivovaru.

dovolená

Kam na výlet s dětmi Týnec nad Labem – okres Kolín

Týnecké rybníky

Jedním z míst, kam se můžete vydat s dětmi v Týnci nad Labem, jsou Týnecké rybníky. Tento komplex rybníků nabízí mnoho možností vodních aktivit, jako například rybaření, koupání, paddleboarding a plavba na lodičkách.

Hrad Týnec nad Labem

Další zajímavou atrakcí pro děti je hrad Týnec nad Labem. Tento hrad byl postaven v 13. století a nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu. Děti si zde mohou prohlédnout různé expozice, například zbraně a zbroj rytířů.

Outbound link:

Pro více informací o Týni nad Labem můžete navštívit stránku Wikipedie.

pro děti

Kam na výlet s dětmi Týnec nad Labem – okres Kolín

  • Navštivte hrad Týnec nad Labem
  • Zajděte do Dětského muzea Týnec nad Labem
  • Projděte se po naučné stezce Klánovickým lesem
  • Navštivte ZOO Vyšší Brod
  • Vydejte se na výlet na kole okolo Labe
  • Prozkoumejte Přírodní park Říčky

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekÚspěšný trénink štěněte – nejlepší praktiky
Další článekJak podpořit motorický vývoj měsíčního miminka: cvičení a hry pro tuto věkovou kategorii
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno