Kam na výlet s dětmi v okolí Prahy

Kam na výlet s dětmi v okolí Prahy

Are you planning a family trip to Prague? Apart from exploring the beautiful city, there are many interesting places to explore with your children in the surrounding areas of Prague. From parks, museums, castles to zoos, there are plenty of options to choose from.

Here are some suggestions:

  • Zoo Prague: A perfect place to spend a day with your children, the zoo is home to over 4,700 animals and has many kid-friendly attractions such as a children’s zoo, playgrounds, and a chairlift with breathtaking views of the city.
  • Průhonice Park: This park is a favorite spot for local families to visit. Known for its beautiful gardens and walking trails, it is a perfect place for a picnic, hike, or bike ride.
  • Kutná Hora: Although not located in Prague, the historical town of Kutná Hora is only an hour’s drive away. It is home to the famous Sedlec Ossuary, also known as the „Bone Church,“ where the decorations are made of human bones.
  • Karlštejn Castle: A short train ride from Prague will take you to Karlštejn Castle. A popular destination for families, the castle offers guided tours tailored towards children and has a beautiful park surrounding it.

No matter where you decide to go, there are plenty of options for a fun-filled family day trip in the vicinity of Prague.


děti

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kam na výlet s dětmi v okolí Prahy

Zoo Praha

Jedním z nejpopulárnějších míst pro rodinný výlet v Praze je Zoo Praha. Tato zoo má rozlohu 58 hektarů a nabízí návštěvníkům více než 700 druhů zvířat. Zajímavé jsou například expozice se slony, lvy, pandami, kočkami, malými primáty a mnoha dalšími zvířaty. Pro děti jsou zde připraveny speciální programy a akce, jako jsou například adopce zvířátek nebo konání dětských festivalů.

Odkaz na tipy pro návštěvu Zoo Praha: www.parents.com

Botanická zahrada Troja

Botanická zahrada Troja patří mezi nejoblíbenější a nejnavštěvovanější botanické zahrady v Evropě. Zahrada se rozprostírá na ploše 52 hektarů a nabízí zábavu pro celou rodinu. Pro děti jsou zde připraveny speciální expozice a programy, jako například výstava motýlů nebo příprava rostlinek pro vlastní zahradu. Pro dospělé návštěvníky potom zahrada nabízí pestrou nabídku vstupenek na koncerty, přednášky, workshopy a další kulturní akce.

Odkaz na aktuální program Botanické zahrady Troja: www.bbkultura.cz

Památník Terezín

Mezi nejvýznamnější místa v okolí Prahy patří i Památník Terezín, který je svědkem transportů tisíců lidí za druhé světové války. Návštěvníci zde mohou vidět mnoho exponátů, dokumentů a videí, které přibližují dějiny tábora a osudy vězňů. Pro děti jsou zde organizovány speciální programy a interaktivní workshopy, kde se mohou dozvědět více o historii tohoto místa.

Odkaz na informace o Památníku Terezín: www.czechtourism.com

Letovák – Letecký průmysl Kbely

Letecký průmysl Kbely je významným technickým zařízením v Praze, kde se vyrábějí a opravují letadla. Pro děti jsou zde organizovány speciální prohlídky, kde se mohou dozvědět více o historii a současnosti letectví. Prohlídka zahrnuje návštěvu měřících a testovacích zařízení, montážních hal, výrobních hal a mnoho dalších. Toto je opravdu skvělá volba pro všechny malé aviatiky.

Odkaz na stránky Letováku: www.letovak.cz

Koněpruské jeskyně

Koněpruské jeskyně jsou jedním z největších a nejkrásnějších jeskynních systémů v ČR. Pro děti jsou zde připraveny interaktivní a edukativní workshopy, kde se mohou dozvědět více o historii jeskyní, zajímavostech v krajině, geologii a mnoho dalšího. Prohlídka jeskyní s průvodcem zvládnou i malé děti a zažijí ji jako velké dobrodružství.

Odkaz na tipy pro návštěvu Koněpruských jeskyní: www.narcity.com

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kam na výlet s dětmi v okolí Prahy

Park DinoPark Praha

Navštivte s dětmi tematický park DinoPark Praha, kde se budou moci seznámit s prehistorickými tvory a zároveň se dobře pobavit. Park nabízí mnoho interaktivních expozic, herních prvků a programů. Vstupné se pohybuje kolem 200 Kč, děti do 3 let zdarma.

Botanická zahrada v Praze

Pokud máte rádi přírodu, můžete s dětmi navštívit botanickou zahradu v Praze. Nachází se v Troji a nabízí zajímavé rostlinné i živočišné druhy. Park se skládá z několika sekcí s různou tematikou, jako je třeba skleník tropických rostlin. Vstupné pro dospělého činí 100 Kč, děti do 6 let zdarma.

Čertovy hlavy

Výlet do Čertových hlav v Křivoklátské vrchovině může být pro děti nezapomenutelný zážitek. Jedná se o skalnaté útvary, které vytvořenou přírodní erozí připomínají hlavy čertů. Vstupné je zdarma a procházka je vhodná i pro menší děti.

Miniaturká

Miniaturká je největší modelová železnice v České republice. Nachází se nedaleko centra Prahy a nabízí prohlídku pohledem z ptačí perspektivy. Okolní stromy i stavební objekty jsou zmenšeny a roboti umožní plavbu lodím. Vstupné pro dospělého činí 200 Kč, děti do 3 let zdarma.

hudebni nastroje

Co dělat s dětmi v Praze

Kam na výlet

Plánujete-li výlet s dětmi do Prahy, rozhodně nevynechejte ZOO, která se řadí mezi nejkrásnější zoologické zahrady v Evropě. Pro milovníky historie pak doporučujeme návštěvu Národního muzea, kde můžete najít expozice z oblasti přírody, geologie, Gaii, ale také celou řadu jiných zajímavostí.

Do atrakcí

Pro děti jsou ideálním místem k zábavě Pražské jeskyně a zrcadlové bludiště, které se nachází přímo na Petříně. Navíc je možné si dopřát projížďku lanovkou, po níž se dá dostat přímo do centra města.

Vyhledávajícím doporučujeme navštívit https://cs.wikipedia.org/wiki/Praha.

pro děti

Kam na výlet s dětmi v okolí Prahy

V tomto článku najdete několik tipů na výlety s dětmi v okolí Prahy, které jsou zábavné a interaktivní.

  • Navštivte ZOO Praha a pozorujte zvířata.
  • Projděte se po Karlově mostě a užijte si výhled na Prahu.
  • Vydejte se na horolezeckou stěnu v Hvězdě.
  • Navštivte technické muzeum v Klementinu.
  • Zajděte do muzea loutek a divadla Drak.
  • Vyjeďte si na kole či bruslích po Riegrových sadech.
  • Projděte se po Muzeu křišťálových skleniček v Harrachově.
  • Vydejte se na výlet do Karlštejna a prohlédněte si hrad.
  • Přijďte na farmu Lípa v Berouně a pozorujte zvířata, nechte si umístit tetování s jelenem a nakupujte lokální produkty.
  • Vyražte do přírody a projděte se po zřícenině hradu Křivoklát.

Tyto výlety jsou nejen zábavné pro děti, ale také zajímavé pro dospělé.

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekJaké jsou rizika a výhody otěhotnění po vysazení antikoncepce?
Další článekZákladní techniky hraní na dětskou harmoniku
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno