Kam na výlet s dětmi Velké Meziříčí – okres Žďár nad Sázavou

Chystáte se na rodinný výlet s dětmi? Pokud hledáte krásnou přírodu, zajímavé památky a zábavu pro celou rodinu, měli byste navštívit Velké Meziříčí v okrese Žďár nad Sázavou.

Mezi nejpopulárnější atrakce patří návštěva zámku Velké Meziříčí, kde se můžete projít zdobenými sály a prohlédnout si expozice. Děti potěší i zahrada s labyrintem a hřištěm s pískovištěm.

Další možností je navštívit Muzeum obuvi, které se nachází v těsné blízkosti zámku. Zjistíte zde mnoho informací o historii výroby obuvi a uvidíte, jak se vyráběly boty v minulosti.

Pokud máte rádi turistiku a chcete si užít přírodu, můžete zvolit návštěvu přírodního parku Svratecká hornatina, který se rozprostírá okolo Velkého Meziříčí. Najdete zde krásné výhledy, vodopády a možnosti k pikniku.

Nakonec nenechte utéct možnost zavítat do místního aquaparku s tobogány, bazény a wellness. Zábava pro celou rodinu je zaručena!

Takže pokud hledáte skvělé místo pro rodinný výlet, neváhejte navštívit Velké Meziříčí v okrese Žďár nad Sázavou. Najdete zde krásnou přírodu, zajímavé památky a zábavu pro všechny.

děti výlet

Kam na výlet s dětmi Velké Meziříčí – okres Žďár nad Sázavou

Velké Meziříčí

Velké Meziříčí je malebné město nacházející se v okrese Žďár nad Sázavou. Pokud hledáte tip na výlet s dětmi, určitě si nedopřejete krásné procházky městem a okolím.

Kam na výlet s dětmi

Velké Meziříčí a jeho okolí nabízí spoustu možností pro výlety s dětmi.

 • Navštivte Zámek Velké Losiny a zrelaxujte se v lázních
 • Projděte se údolím řeky Oslavy a pozorujte zdejší přírodu
 • Navštivte zoologickou zahradu v Jihlavě a užijte si den plný zvířat
 • Projděte se po naučné stezce Dušičkův okruh a naučte se spoustu nových věcí

Nechybí ani spousta kulturních akcí a festivalů, např. hudební festival Trnkobraní, který se koná každý rok v červnu.

Doprava

Velké Meziříčí je dostupné častým autobusovým spojením z okolních měst a vesnic. Pokud preferujete vlak, nádraží se nachází v blízkém Žďáru nad Sázavou.

Závěr

Velké Meziříčí je skvělý tip na výlet s dětmi. Nabízí spoustu aktivit pro celou rodinu a určitě si ji zamilujete stejně jako my. Pokud hledáte další tipy na výlety s dětmi, zamiřte např. do USA, kde naleznete spoustu inspirace.


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi Velké Meziříčí – okres Žďár nad Sázavou

Kde si mohou děti zahrát?

Ve Velkém Meziříčí se nachází několik veřejných dětských hřišť, jako například Na Dlážděné, u náměstí, v areálu Gymnázia nebo u zámku. V parku u zámku najdete také roztomilé zvířátka, jako ovce nebo kachny.

Kam vyrazit na výlet?

V okolí Velkého Meziříčí je spousta krásných míst, kam můžete vyrazit s dětmi. Určitě doporučujeme výlet do Žďáru nad Sázavou, kde můžete navštívit rozhlednu Žižkův vrch nebo baziliku sv. Prokopa. Vzdálenější výlety se pak nabízejí do překrásné přírody v okolí Černého dlesku nebo Železných hor.

Kde se mohou děti seznámit s historií?

Pro děti je určitě lákavé navštívit zámek ve Velkém Meziříčí, kde mají možnost seznámit se s historií zámku a jeho majitelů. V okolí pak doporučujeme navštívit Vojenské muzeum v Praze, kde se děti mohou seznámit s vojenskou historií.

dovolená

Kam na výlet s dětmi Velké Meziříčí – okres Žďár nad Sázavou

Dětská hřiště

Pokud hledáte místo, kde si děti mohou užít zábavu na čerstvém vzduchu, pak jsou dětská hřiště tou nejlepší volbou. Na území Velkého Meziříčí a okolí lze najít několik dětských hřišť, které nabízejí různé atrakce pro děti všech věkových kategorií. Patří mezi ně například hřiště v parku na náměstí nebo hřiště na ulici Komenského.

Muzea

Pro děti, které milují historii a kulturu, jsou určitě vhodným tipem návštěvy muzea. Velké Meziříčí nabízí Muzeum Vysočiny, kde si děti mohou prohlédnout expozice zaměřené na geologii, archeologii, historii a lidovou kulturu regionu. Kromě stálých expozic se zde pravidelně konají i různé tematické výstavy.

Přírodní památky

Pokud vaše děti rády tráví čas v přírodě, můžete je vzít na výlet do přírodní památky Suchý vrch nebo na kopec Křemešník, odkud se nabízejí krásné výhledy na krajinu okolo Velkého Meziříčí.

Pro více informací o Velkém Meziříčí a okrese Žďár nad Sázavou, navštivte prosím tento odkaz na Wikipedii: Okres Žďár nad Sázavou

pro děti

Kam na výlet s dětmi Velké Meziříčí – okres Žďár nad Sázavou

 • Procházka po historickém centru města s množstvím památek
 • Návštěva zámku Velké Meziříčí a krásného parku
 • Parková úprava řeky Balinky s možností koupání a relaxace
 • Adrenalinový park Velké Meziříčí s různými atrakcemi pro děti i dospělé
 • Přírodní koupání v Aquaparku Žďár nad Sázavou
 • Procházka v unikátní přírodní rezervaci Meziříčsko-kozlovický kopec s výhledem na okolí
 • Návštěva Muzea Fechtenfeld v Křižánkách s expozicí o historii regionu a interaktivními aktivitami pro děti
 • Pěší výlet k rozhledně na vrchu Žákova Hora s výhledem na malebnou krajinu Vysočiny

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno