Kam na výlet s dětmi – Výsluní, okres Chomutov

Pokud hledáte vhodné místo na výlet s dětmi, můžeme vám doporučit návštěvu Výsluní v okrese Chomutov. Toto město nabízí spoustu aktivit pro celou rodinu.

Rozhledna – Výsluní má výhledovou věž, která nabízí krásné výhledy na okolní krajinu. Pro děti je zajímavé i to, že se musí vydat po schodech do výšky, což bývá pro ně zábavné.

Zámek – V blízkosti Výsluní se nachází zámek Hasištejn. Prohlédnout si ho můžete s průvodcem a pro děti jsou připraveny zajímavé edukační programy.

Táborská obora – Nedaleko Výsluní se nachází Táborská obora, kde si můžete procházet lesy, hrát si na louce a pozorovat zvířata.

Koupání – V létě můžete navštívit nedaleké koupaliště v Hrušovanech, kde se určitě nejen děti budou mít skvěle.

Celkově tedy platí, že Výsluní a jeho okolí nabízí spoustu zábavy a relaxace pro celou rodinu.

děti výlet
Kam na výlet s dětmi Výsluní – okres Chomutov

Výsluní – ideální místo pro rodinný výlet

Výsluní je malebné městečko v okrese Chomutov, které nabízí mnoho aktivit pro rodiny s dětmi. Pokud hledáte inspiraci na výlet s dětmi, Výsluní by mohlo být ideální destinací.

Akvapark Výsluní

Jednou z hlavních atrakcí Výsluní je akvapark. Zde si mohou děti užít celodenní zábavu na skluzavkách a vodních atrakcích. Pro menší děti je zde k dispozici i dětský bazén s hřiby.

Více informací o akvaparku Výsluní najdete na www.waterworld.cz

Procházka po historickém centru města

Výsluní má bohatou historii, která se odráží v jeho středověkém centru. Procházka okolo historických budov a ulic bude fascinující pro celou rodinu. Určitě navštivte kostel svatého Mikuláše, který působí jako chrám saských vysokých horníků.

Výlet do nedalekého národního parku České Švýcarsko

Pokud jste příznivci horské turistiky, výlet do nedalekého národního parku České Švýcarsko je pro vás tou pravou volbou. Park leží na hranicích s Německem a nabízí ty nejkrásnější scenérie, které se v okolí najdou. V parku jsou vhodné trasy jak pro začátečníky, tak pro profesionální turisty.

Více informací o národním parku České Švýcarsko najdete na www.npcs.cz

Návštěva koupaliště Labe v Chomutově

Přestože Výsluní nabízí skvělý akvapark, návštěva koupaliště Labe v Chomutově může být další výbornou aktivitou pro celou rodinu. Koupaliště Labe disponuje velkými venkovními bazény, tobogány a vodními hrami. S sebou nezapomeňte plavky a také piknikový košík s občerstvením.

Více informací o koupališti Labe v Chomutově najdete na www.koupaliste-labe.cz


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi Výsluní – okres Chomutov

Která místa jsou nejlepší pro výlet s dětmi v oblasti Výsluní?

Existuje mnoho zajímavých míst pro výlety s dětmi v okolí Výsluní a Chomutova. Mezi nejpopulárnější patří například zámek Hasištejn, který nabízí prohlídku s průvodcem se zaměřením na děti, nebo Důl Mayrau, kde se děti mohou podívat do hornických chodeb a získat pohled na těžbu stříbra.

Jsou v oblasti Výsluní vhodné cyklostezky pro rodinné výlety?

Ano, v okolí Výsluní jsou k dispozici cyklostezky vhodné pro rodinné výlety. Například cyklostezka Výsluní – Nová Ves vede po přírodních cestách, vede přes nádherné scenérie a není příliš náročná pro děti.

Kamenolom Výsluní je vhodný pro výlet s dětmi?

Ano, kamenolom Výsluní je zajímavé místo pro rodinný výlet. Děti se zde mohou podívat na obrovské kamenné zdi, pochopit historii těžby kamene a poslechnout si zajímavosti o místě. Nicméně je třeba dbát na bezpečnost, jelikož se v kamenolomu nachází kamenné stěny a kaluže s vodou.

dovolená

Kam na výlet s dětmi Výsluní – okres Chomutov

Rozhledna Rejdice

Jeden z nejoblíbenějších cílů výletů s dětmi v okolí Výsluní je rozhledna Rejdice. Nachází se v Krušných horách nedaleko města. Výstup na vrchol rozhledny sice není pro každého snadný, ale výhled na okolní krajinu rozhodně stojí za to.

Březenecká přehrada

Pokud hledáte na výlet s dětmi něco relaxačnějšího, může být dobrým tipem Březenecká přehrada. Nachází se jen několik kilometrů od města Výsluní a nabízí možnost koupání, rybaření nebo jízdy na kole podél břehu jezera.

Zámek Klášterec nad Ohří

Pokud vaše děti rády tvoří a zajímají se o historii, pak se určitě vydejte na výlet do zámku Klášterec nad Ohří. Nachází se v okolí Výsluní a nabízí prohlídky interiéru zámku s řadou expozic.

Outbound odkaz na stránku o Výsluní na Wikipedii

Pokud se chcete dozvědět více o městě Výsluní a jeho okolí, navštivte Wikipedii na stránce: Výsluní na Wikipedii.

pro děti

Kam na výlet s dětmi Výsluní – okres Chomutov:

  • Návštěva dinosaur parku – interaktivní expozice, hrající fontány, venkovní areál s prehistorickými tvory
  • Koupání a rekreační centrum – bazén, atrakce pro děti, venkovní hřiště, restaurace
  • Navštívení skanzenu Veselé – ukázka života našich předků, tradiční řemesla a historické stavby
  • Cykloturistika a turistika – množství značených tras s nádhernými výhledy a historickými památkami
  • Slavnosti květin – každoročně v červnu oslavují krásu přírody, květinové průvody, trhy s květinami a kulturní program

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekDěti a kočky: Jak rozvíjet empatii a porozumění prostřednictvím komunikace s kočkami
Další článekJak si užít dovolenou u moře s dětmi: Tipy a triky☀️
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno