Kolik dětí měla Sisi?

Sisi, známá také jako císařovna Alžběta Bavorská, měla celkem 4 děti. Její prvorozený syn, korunní princ Rudolf, se narodil v roce 1858. Poté následovaly tři dcery: princezna Gisela v roce 1856, princezna Marie Valerie v roce 1868 a princezna Hedvika v roce 1870. Sisi byla velkou milovnicí svých dětí a projevovala jim velkou péči. Nicméně veřejné povinnosti a konflikty v manželství s císařem Františkem Josefem I. jí braly čas a energii a často ji oddělovaly od rodiny.

otec dítěteKolik dětí měla sisi

Kolik dětí měla sisi

Sisi byla oblíbenou císařovnou ve Vídni v 19. století. Byla manželkou císaře Františka Josefa I. a měla velký vliv na kulturní a politickou scénu v Rakousko-Uhersku. Mnoho lidí se zajímá o to, kolik dětí měla Sisi, a jaké měla vztahy s nimi.

Děti Sisi

Sisi měla celkem 4 děti:

  • Sophie Frederika Gisela, nar. 1856, zemřela v dětství
  • Ludvík Viktor, nar. 1858, zemřel v dětství
  • Rudolf František, nar. 1858, spáchal sebevraždu v roce 1889
  • Marie Valérie Matylda Amálie, nar. 1868, zemřela v roce 1924

Vztah Sisi s dětmi

Sisi měla velmi složitý vztah s dětmi. Byla velmi přísná a náročná matka, která tradiční rodinný život neoblíbila. Nechtěla být vázána rodinnými povinnostmi, a tak byla s dětmi celkem nevhodná matka.

Během pobytu v Korfu se snažila utéct od svých povinností a vztah s dětmi se zhoršil. Snažila se také ochránit své děti před přísným a autoritářským manželem císařem Františkem Josefem I.

Zajímavosti o Sisi

Sisi měla mnoho koní a sama se zajímala o jízdu na koni. Byla také velmi zručná v gymnastice, a to nejen jako rekreační aktivita, ale i jako výkonový sport.

Zajímavým aspektem osobnosti Sisi byla její posedlost krásou. Trávila mnoho času péčí o své vlasy a kůži, a často používala nebezpečné a toxické substancie, včetně octa nebo arzeniku, aby si udržela mladistvý vzhled.

Zdroje

Pro více informací o Sisi navštivte wikipedia stránku.


Kolik dětí měla Sisi?

Kdo byla Sisi?

Sisi byla rakouská císařovna a manželka císaře Františka Josefa I. Narodila se v roce 1837 jako Alžběta Bavorská a stala se jednou z nejpopulárnějších členek rakouského panovnického rodu.

Kolik dětí měla Sisi?

Sisi měla celkem čtyři děti:

  • Sophii Frederiku Matyldu (1855-1857), která zemřela jako kojence
  • Giselu Luisu Marii (1856-1932), která se provdala za bavorského prince Leopolda
  • Rudolfa Františka Karla Josefa (1858-1889), který byl následníkem trůnu a tragicky zemřel se svou milenkou ve věku 30 let
  • Marie Valérie Mathildu Amálii (1868-1924), která se provdala za archduke Františka Salvátora

otci

Kategorie – Otec dítěte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno