Kolik je dětí v Česku?

V České republice žije přibližně 1,3 milionů dětí. Tento počet zahrnuje věkovou kategorii od novorozenců až po osmnáctileté mladistvé. Z přibližně 10,7 milionů obyvatel ČR tvoří děti asi 12 % populace. Tyto statistiky ukazují, že děti jsou v naší zemi velmi významnou a důležitou částí společnosti.

otec dítěte

Kolik je dětí v Česku

Přehledná statistika

Podle posledních údajů Českého statistického úřadu žilo v České republice k 1. lednu 2023 více než 1,2 milionu dětí do 15 let. Z toho tvořily chlapci 50,6 % a dívky 49,4 %.

Vývoj počtu dětí v posledních letech

Počet dětí v Česku se v posledních letech mírně snižuje. Například v roce 2020 se narodilo 107 354 dětí, což je o 2144 méně než v roce 2019.

Porovnání s USA

V porovnání s USA, které mají přibližně 330 milionů obyvatel, je počet dětí v České republice relativně malý. Zatímco v Česku tvoří děti do 15 let zhruba 11 % populace, v USA je to pouze 18,7 %.

Pokud vás zajímá více informací o populace v USA, doporučujeme navštívit tento článek: U.S. Census Bureau – QuickFacts: United States.

Závěr

Z výše uvedených údajů lze vyvodit, že v Česku žije relativně malý počet dětí ve srovnání s jinými zeměmi světa. Je to způsobeno například úbytkem obyvatelstva a nižší natalitou. Nicméně věříme, že se trend v budoucnu změní a počet dětí opět naroste.

Odpovědi na běžné dotazy

Kolik je dětí v Česku?

Podle statistiky z roku 2020 v Česku žije přibližně 1,6 milionu dětí do 18 let. To představuje asi 15% celkové populace České republiky.

otci

Kategorie – Otec dítěte

Předchozí článekJak se s šlapací motokárou pro dva bavit s dětmi?
Další článekElektrické autíčko pro děti s nosností 60 kg: Co nabízí rynek?
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno