Kolik váží dítě?

Děti rychle rostou a proto se mnoho rodičů zajímá o to, kolik jejich dítě váží a zda se pohybuje v normálním rozmezí. Průměrná váha novorozence je kolem 3,5 kg, nicméně během prvního roku se tato hodnota může zdvojnásobit až ztrojnásobit. Od druhého roku života se váha dítěte začne pomalu zvyšovat až do puberty, kdy dojde k velkému nárůstu a v dospělosti se udržuje poměrně stabilní váha. Je důležité sledovat vývoj hmotnosti dítěte a diskutovat o něm s pediatrem, aby se předešlo případným zdravotním problémům.

otec dítěte

Kolik váží dítě – jak zjistit, zda je váha v normě

Jak často bychom měli vážit děti

Pokud se zajímáte o to, jak zjistit, kolik váží vaše dítě a zda je jeho váha v normě, je důležité vědět, jak často bychom měli děti vážit. Záleží na věku dítěte a jeho zdravotním stavu. Obecně platí, že novorozenci by měli být váženi každý týden, poté se interval postupně prodlužuje na 2 až 4 týdny. Děti od 12 měsíců věku se mohou vážit každé 2 – 3 měsíce.

Jak zjistit, zda je váha dítěte v normě

Pro zjištění, zda je váha dítěte v normě, je třeba porovnat jeho váhu s vahou průměrného dítěte ve stejném věku. Nejlepší je požádat o radu pediatra, nebo využít online kalkulačky, která vám dá okamžitou odpověď. Existuje například kalkulačka BMI pro děti.

Závěr

Váha dítěte je velmi důležitý faktor pro jeho zdraví. Je důležité pravidelně kontrolovat, zda je váha dítěte v normě, aby se předcházelo nežádoucím následkům jako je obezita nebo podvýživa. Pokud máte jakýkoliv dotaz ohledně váhy dítěte, neváhejte kontaktovat pediatra.

Pro více informací o výživě dětí můžete navštívit například webové stránky americké pediatrické společnosti: https://www.healthychildren.org/English/healthy-living/nutrition/Pages/default.aspx

Časté dotazy

Kolik váží dítě?

Podle věku a pohlaví může hmotnost dítěte výrazně kolísat. V průměru se ale dá říct, že:

  • Novorozenci na délku váží v průměru 3,5 – 4 kg
  • Do 5 měsíců věku dítě přibližně zdvojnásobí svoji porodní váhu
  • V 1 roce věku by mělo dítě vážit asi 3x tolik jako při narození
  • Poté se hmotnost dítěte postupně zvyšuje, ale tempem již pomalejším

V případě jakýchkoliv obav ohledně hmotnosti vašeho dítěte se obraťte na svého pediatra.

otci

Kategorie – Otec dítěte

Předchozí článekjak dite zbavit rymy
Další článekNa co si dát pozor při cestování s dětmi na Kanárských ostrovech☀️
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno