DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kos s dětmi: Co vidět a dělat na ostrově

Jestliže hledáte krásné letovisko s dětmi, určitě byste měli zvážit návštěvu ostrova Kos v Řecku. Tento ostrov nabízí mnoho aktivit pro rodiny s dětmi a zároveň je zde dostatek míst, kde si můžete odpočinout a užít si klidnou dovolenou.

Kos s dětmi nabízí mnoho atrakcí a aktivit, které by mohly vašim dětem přinést mnoho zábavy. Například můžete navštívit Aqua Park, kde se mohou vaše děti vyřádit na skluzavkách a vodních atrakcích. Další možností je návštěva pláže, kde si mohou děti hrát ve vodě a stavět hrady z písku.

Kos má také mnoho historických památek, které byste neměli přehlédnout. Například můžete navštívit hrad Nerantzia nebo antický amfiteátr a vaše děti se tak mohou dozvědět více o historii této oblasti.

Pokud máte na ostrově dostatek času, můžete se také vydat na výlet lodí a navštívit blízké ostrovy. Vaše děti se tak mohou podívat na krásné pláže a pozorovat místní životní prostředí.

V Kose najdete mnoho restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat místní speciality. Tato oblast je známá svou vynikající gastronomií, takže pokud máte rádi dobré jídlo, určitě si přijdete na své.

Kos s dětmi je skvělou volbou pro dovolenou, kterou si užijete vy i vaše děti. Bohatá nabídka atrakcí a aktivit vám zajistí nezapomenutelnou dovolenou.

děti


Kos s dětmi: Co vidět a dělat na ostrově

Kos s dětmi: Co vidět a dělat na ostrově

Kos je ostrov ležící v Egejském moři, který je oblíbený jak mezi mladými lidmi, tak i mezi rodinami s dětmi. Nabízí totiž mnoho možností, co s dětmi na ostrově podniknout. V tomto článku vám přinášíme tipy na zajímavá místa a aktivity, které nejenom zabaví vaše děti, ale i vás.

Pláže

Na Kosu je mnoho krásných pláží, kde si můžete užít sluníčka a osvěžení v moři. Mezi ty nejlepší pro rodiny s dětmi patří:

Historická místa

Kos má bohatou historii a na ostrově se nachází mnoho památek, které stojí za návštěvu. Pro děti může být zábavné plánovat hledání pokladu nebo se převtělit do archeologa a hledat ztracené předměty.

  • Platán Hippokrata – na tomto místě Hippokrates vyučoval své žáky a je to jedno z nejikoničtějších míst na ostrově.
  • Jeskyně Therma – v této jeskyni se nachází termální pramen, který vytváří neuvěřitelný efekt páry. Pro děti to může být zážitek jako žádný jiný.
  • Zřícenina Asklepionu – toto místo bylo původně starověkým sanatoriem a je to jedna z nejnavštěvovanějších památek na ostrově.

Zábavní parky a aktivity

Pro rodiny s dětmi jsou k dispozici i zábavní parky a aktivity. Nejznámější jsou:

  • Luna Park – tato zábavní plocha nabízí mnoho atrakcí pro děti i dospělé.
  • Aquapark Lido – pokud chcete osvěžení v podobě vodních skluzavek a bazénů, je toto místo přímo pro vás.
  • Jízda na koni – pro vyznavače koní jsou na Kosu k dispozici mnohé stáje, kde si můžete domluvit projížďku.

Snad jsme vám tímto článkem pomohli s plánováním vaší dovolené na Kosu. Pokud máte nějaké další tipy, neváhejte se s námi podělit v komentářích.

© 2023 – Kos s dětmi: Co vidět a dělat na ostrově. Vytvořeno pomocí HTML.

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kos s dětmi: Co vidět a dělat na ostrově

Přírodní krásy

Na Kosu si můžete užít krásné pláže, čisté moře a slunečné počasí. Navštivte nejznámější pláže, jako je Tigaki, Kardamena nebo Lambi. Prozkoumejte také zelený ostrov a národní park Dikeos s nádhernými výhledy na moře a blízké ostrovy.

Kulturní památky

Kos má bohatou historii a kulturu, kterou můžete objevovat v místních památkách. Navštivte hrad Neratzia, archeologický muzeum v městě Kos nebo antické město Asklepieion.

Zábava pro děti

Pro děti je na Kosu připraveno mnoho aktivit a zábavy. Navštivte vodní park Lido nebo se projděte koňmi na ranči veřejné služby v městečku Psalidi. Také se poohlédněte po vodních sportech, jako je windsurfing nebo kitesurfing.

Tradiční kuchyně

Nenechte si ujít ochutnávku místních specialit jako jsou gyros, tzatziki, feta či olivy. Vyzkoušejte také tradiční řeckou kuchyni v některé z místních tavern, kde si můžete vychutnat čerstvé ryby a chutné dezerty.

Nákupy a trhy

Navštivte místní trhy a nakupte si suvenýry jako jsou olivový olej, kozí sýr, keramiku a další produkty. Pokud se chcete věnovat nákupům, můžete se vydat do města Kos, kde najdete módní butiky a další obchody.

dovolená

Dovolená s dětmi na řeckém ostrově Kos

Jak plánovat dovolenou s dětmi na ostrově Kos

Pokud plánujete dovolenou s dětmi na řeckém ostrově Kos, měli byste si nejprve vybrat vhodné časové období. Nejlepší období pro návštěvu ostrova jsou měsíce květen až červen a září až říjen. V těchto měsících jsou teploty příjemné a turistický ruch je nižší, což znamená méně lidí na plážích a v restauracích.

Dalším důležitým faktorem při plánování dovolené s dětmi na ostrově Kos je výběr vhodného ubytování. Doporučujeme vybrat ubytování v blízkosti pláže, aby bylo snadné se dostat k moři, protože děti milují koupání a plážové hry. Taktéž je výhodné hledat ubytování blízko památek a atrakcí, jako je antická ágora, hrad Neratzia nebo Zlatá pláž.

Zábava pro děti na ostrově Kos

Na ostrově Kos najdete řadu zábavných aktivit pro děti. Například Water Park AQUA PARK v Mastichari nabízí skluzavky, tobogány a bazény pro celou rodinu. Dále můžete navštívit Terpsichore Dance School v Kosu, kde si vaše děti mohou vyzkoušet různé taneční styly.

Další možností jsou výlety za poznáním. Například můžete navštívit ranč v Kardamena, kde si děti mohou projížďkovat na koni. Taktéž je možné jet na výlet lodí a pozorovat karety, které se vyskytují v zálivu Kefalos.

Wiki o ostrově Kos

Máte-li zájem o další informace o ostrově Kos, doporučujeme navštívit stránku na Wikipedii: Kos (ostrov). Zde najdete kompletní informace o historii ostrova, památkách, atrakcích a mnoho dalšího.

pro děti

H2: Kos s dětmi: Co vidět a dělat na ostrově

– Návštěva starobylých ruin, včetně Asklepionu (léčebného centra starověkých Řeků)
– Procházka historickým centrem města Kos, včetně pevnosti a muzeí
– Relaxace na písečných plážích, jako jsou Tigaki, Mastichari nebo Marmari
– Vodní sporty, jako jsou jízda na surfových prknech, kajakování nebo potápění
– Návštěva ZOO s výběrem mnoha druhů zvířat
– Prohlídka solných polí a muzea soli
– Návštěva Lido vodního parku pro dospělé i děti
– Výlet lodí na ostrově Nisyros s aktivní sopkou a termálními prameny
– Pronájem jízdního kola a projížďka cyklistickými stezkami na ostrově
– Návštěva starověkého města Apollonia s rušným trhem a restauracemi.

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekSantorini s malými dětmi: Co si vzít s sebou a jak se tam dostat?☀️
Další článekPříprava na adopci a úloha otce v nové rodině
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno