Mazlíčci a jejich genetika: Proč kočky a psi nemohou březit spolu

Kočky a psi nemohou březit, protože jsou to dvě zcela odlišné druhy. Jejich chromozomy si nesedí; kočky mají 19 párů chromozomů, zatímco psi mají 39 párů chromozomů. To znamená, že je pro ně nemožné se křížit.

Kočka x pes = nesedí
I když lidé milují kočky a psi a občas se s radostí zamýšlí nad tím, co by se stalo, kdyby se jejich dvě oblíbené věci staly jednou. Je snadné zapomenout na rozdíly mezi kočkami a psy, když spolu žijí v pohodlí vašeho domova.

Látka kočka/pes (jak bychom je jinak nazvali… kousy nebo koťata nebo možná dokonce štěňata?), by byly tak roztomilé, jak si myslíte? Jednoduchý denní sen o tom může být neškodný, ale hned, jak začnete o tomto tématu přemýšlet praktičtěji, vzniká nesčetné problémy.

Upřímně řečeno, je jedno, jaký by byl kříženec kočky a psa, protože se to nikdy nestane. Kříženec mezi kočkou a psem je něco, co je ponecháno pro kreslené filmy a fiktivní příběhy.

Jsou skutečně TAKTO RŮZNÍ?
Přestože oba rádi spí na gauči, jedí maso a rádi dostávají škrábance na krku. To může být pravda, ale pes a kočka jsou geneticky zcela odlišní a nemůžou být tak kříženi. Stačí se podívat na psa a kočku vedle sebe, abyste viděli, jak jsou odlišní.

Rozdíl v jejich velikosti a vzhledu, jejich chování, instinkty a reprodukční rysy. Kromě toho, že jsou populárními mazlíčky, je mezi nimi málo toho, co je spojuje. Jsou tak různí, že jsou skutečně neslučitelní. To znamená, že těhotenství není možné.

Je to chromozomy, které brání různým druhům v úspěšném křížení, protože obsahují specifické instrukce, které činí každý druh živého tvora jedinečným. Kočky mají 19 párů chromozomů, zatímco psi mají 39 párů chromozomů. Tato (výrazná) nesrovnalost znamená, že křížení mezi dvěma není možné, i kdyby k němu došlo.

Ačkoliv je důležité si uvědomit, že existují různé reprodukční bariéry, které by tomu zabránily, včetně těchto:
* Geografické oddělení
* Různé rituály
* Odlišné reprodukční prostředí
To jsou jen některé z překážek, které by stály v cestě křížení koček a psů.

Zkrátka a dobře, kočky a psi nemohou být kříženi.

Předchozí článek32 Narozeninových přání pro milovníky koček
Další článek43 Jména koček inspirovaná Harry Potterem
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno