Nápady na kreativní prostředí pro děti v deštivý den

V deštivé dny si děti nemohou užívat venkovní aktivity jako běhání, hraní si v parku nebo jízdu na kole. Nicméně, existuje mnoho zábavných a kreativních aktivit, které mohou děti dělat uvnitř. Zde jsou některé z nápadů, jak vytvořit stimulující a inspirativní prostředí pro děti, když je venku špatné počasí.

1. Malování a kreslení

Jednoduchý, ale velmi účinný způsob, jak zabavit děti uvnitř, je nabídnout jim papír a barvy. Děti mohou malovat nebo kreslit podle své fantazie a tvořit umělecká díla, kterými mohou okrasit svůj pokoj nebo dát dárky svým blízkým.

2. Modelování z hmoty nebo plastelíny

Modelování je další skvělá aktivita pro děti v deštivém dni. Existuje mnoho materiálů, které lze použít, ať už se jedná o tradiční plastelínu nebo modernější hmoty, jako je například Play-doh. Děti mohou tvořit celé příběhy s postavičkami a poté je vystavit na poličce jako vyobrazení svých vlastních příběhů.

3. Stolní hry

Stolní hry jsou skvělou volbou pro celou rodinu. Existuje mnoho různých typů stolních her, od karetních her po deskové hry. Děti si mohou užít strategické hry, jako je například šachy, nebo se bavit rychlejšími hrami, jako jsou člověče, nezlob se, nebo UNO.

4. Kniha na čtení

Čtení knihy nejenže pomáhá rozvíjet jazykové schopnosti a slovní zásobu dětí, ale také je zábavnou aktivitou, která je dokáže zcela pohltit. Vyberte tedy knihu podle oblíbeného žánru a nechte děti snít o fantastických dobrodružstvích.

S výše uvedenými nápady se vám podaří vytvořit kreativní prostředí pro děti, kde budou moci využít svou představivost a tvořivost uvnitř domova. Užijte si společný čas s dětmi a zkuste nové aktivity, které si jistě oblíbí!

děti

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Nápady na kreativní prostředí pro děti v deštivý den

Deštivé dny mohou být pro děti velkým problémem. Když jsou venku špatné podmínky, musí zůstat uvnitř a hledat zábavu uvnitř domu. Pokud se snažíte najít nové nápady na to, jak udržet děti zaneprázdněné, i když venku prší, máme pro vás několik skvělých tipů!

Přeměňte obyčejné předměty na nástroje pro umění

Většina dětí má ráda umění a tvoření. Pokud nemáte speciální umělecké nástroje nebo materiály, nemusíte se obávat. Téměř všechny předměty v domácnosti lze použít jako nástroje pro tvoření. Některé skvělé předměty pro uměleckou tvorbu zahrnují:

 • Potravinové barvy – mohou být použity na běžném papíře, nebo mohou být nakresleny na fólii a použity jako průhledné okno
 • Květinové listy – mohou být použity jako „razítka“ pro výtvarné projekty, nebo mohou být položeny pod kousky papíru před rýsováním kresby
 • Kuchyňské houbičky – mohou být použity jako štětce k malování, nebo jako razítko pro tvorbu textur

Nakreslete plán na deštivý den

Když venku prší, neznamená to, že se děti musí nudit. Jakmile bude dítě starší, můžete mu pomoci vytvořit plán na deštivý den. Tento plán může zahrnovat různé aktivity, jako jsou:

 • Hledání pokladu
 • Pořádání hudební vystoupení
 • Provozování výstavy umění
 • Stavění pevností

Vyrobte kreativní hračky

Pokud chcete, aby děti měly více interaktivní zábavu, můžete jim pomoci vyrobit vlastní hračky. S několika věcmi, které jsou v každém domě, můžete vytvořit něco úplně nového. Některé skvělé nápady na vyrobení vlastních hraček jsou:

 • Kartonové hradby pro hry s autíčky
 • Papírové loutky a loutkové divadlo
 • DIY puzzle z fotografií nebo papíru

S těmito nápady na kreativní prostředí bude deštivý den pro děti ve vaší domácnosti plný zábavy a kreativity. A v případě, že hledáte další inspiraci, můžete se podívat na zahraniční blog Rainy Day Activities for Kids.

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Nápady na kreativní prostředí pro děti v deštivý den

Jakým způsobem lze podpořit kreativitu dětí v deštivý den?

Existuje mnoho zábavných způsobů, jak podpořit kreativitu dětí v deštivý den. Například mohou malovat, tvořit ze štěpů a papíru, hrát stolní hry nebo vymýšlet své vlastní hry.

Jaký materiál lze použít pro kreativní činnosti v deštivý den?

Děti mohou použít různé materiály k vytvoření svých vlastních uměleckých děl. Například mohou používat pastelky, křídy, barvy, lepidlo, nůžky, těsto na modelování nebo různé druhy papíru a kartonů.

Co dělat, když se dětem ihned nechce vythnout z postele kvůli dešti?

V takovém případě lze dětem nabídnout možnost například hrát deskovou hru, číst knihu, sledovat film nebo se prostě relaxovat. Důležité je, aby se děti neunavovaly tím, že sedí u televize nebo tabletu celý den a aby měly možnost naplnit své volno kreativními činnostmi.

hudebni nastroje

Co s dětmi když prší

1. Hrát deskové hry

Pokud venku prší a venkovní aktivity nevyjdou, můžete si s dětmi zahrát společenské hry, jako jsou karetní hry či deskové hry. Tyto hry jsou nejen zábavné, ale také pomáhají rozvíjet myšlení a logiku dětí.

2. Vaření a pečení

Jedním z nejzábavnějších způsobů, jak trávit čas s dětmi, může být vaření či pečení. Dovolte si experimentovat a vyzkoušejte nové recepty. Děti budou mít určitě radost, když budou moci s vámi spolupracovat a tvořit něco nového.

3. Výtvarné aktivity

Pršící den může být ideální pro výtvarné aktivity. Malování, kreslení, modelování z hliny nebo tvoření z papíru – možnosti jsou neomezené. Děti mohou ukázat svou kreativitu a vytvořit něco krásného.

Pokud se chcete dozvědět více o zábavných aktivitách pro děti, navštivte stránku Děti na Wikipedii.

pro děti

Nápady na kreativní prostředí pro děti v deštivý den

 • Vymalování obrázků
 • Výroba papírových loutek
 • Tvoření z hliny nebo plastelíny
 • Vytvoření vlastních šperků z korálků nebo modelovací hmoty
 • Tvorba malých sošek ze špejle a přírodních materiálů
 • Výroba pohlednic a originálních dárečků
 • Malování na textil a dekorování triček nebo batohů
 • Papírové letadla a draky
 • Tvorba skleněných ozdob a svíček

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekOtěhotnění mimo plodné dny: Myty a fakta
Další článekJak naučit dítě hrát na kytaru: účinné metody a tipy
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno