Naučte své dítě hrát na kytaru

Jak vybrat správný nástroj

Pro začátek je důležité mít k dispozici správný nástroj. Pokud chcete naučit své dítě hrát na kytaru, měli byste se zaměřit na několik klíčových faktorů, které umožní vašemu dítěti co nejlepší začátek.

Mezi klíčové faktory patří:

  • Velikost kytary – kytara by měla být dostatečně malá, aby ji dítě mohlo pohodlně držet a hrát na ni. Existují speciální dětské kytary s menšími rozměry, které jsou ideální pro začátečníky.
  • Kvalita zvuku – je důležité vybrat nástroj s dobrým zvukem, aby dítě mohlo co nejlépe rozvíjet své hudební schopnosti.
  • Dostupnost – pokud chcete pořídit levnější nástroj, můžete zvážit nákup použité kytary. Pokud byste ale rádi investovali do kvalitnějšího nástroje, můžete se poradit s odborníky z hudebního obchodu.


děti

Hudební nástroje pro děti v AKCI ➡️

Naučte své dítě hrát na kytaru: Jak vybrat správný nástroj

Hraní na kytaru může být skvělé zábavné zpestření pro vaše dítě. Kromě toho také pomáhá rozvíjet především kreativitu, koncentraci a zlepšuje jemnou motoriku. Na druhou stranu, vybírat správný nástroj pro vaše dítě může být zdlouhavou záležitostí, protože je nutné zohlednit několik faktorů.

Věk a velikost dítěte

Prvním faktorem, který je nutné zohlednit, je věk a velikost vašeho dítěte. Je důležité, aby velikost kytary odpovídala velikosti vašeho dítěte tak, aby byl schopen snadno držet nástroj v náručí a hrát. Mnoho dětských kytar bylo vytvořeno speciálně pro děti a mají menší hmatník a krátký menší rozsah snímačů. Tyto kytary jsou také lehčí než standardní kytary, což zjednodušuje hraní pro děti.

Kvalita kytary

Když vybíráte nástroj pro vaše dítě, nejlepším řešením není koupit nejlevnější dostupnou kytaru. Z hlediska kvality výkonu a trvanlivosti je lepší investovat trochu více. Pokud chcete, aby vaše dítě při hraní na kytaru pokračovalo, je důležité, aby hra na nástroj byla pro ně příjemná a motivující. Roman Procházka z kytarové školy Guitarschool.cz doporučuje volit kytary z kategorie nejnižší střední třídy, které nabízejí nadprůměrnou kvalitu zpracování a zvuku.

Značka kytary

Stejně jako u jiných výrobků, značka hraje významnou roli při výběru nástroje. I když známé značky nabízí vyšší ceny, ale nabízejí také vynikající kvalitu a jejich kytary jsou garantovány. Některé populární značky zahrnují Yamaha, Fender, Gibson a Martin.

Cena kytary

Za kytary se platí různé ceny od několika tisíc do desítek tisíc korun. Je ale nutné mít na paměti, že se cenou stoupá i kvalita. Proto, pokud chcete, aby váš syn či dcera mohli naplno využít všechny možnosti, které kytara nabízí, je lepší nešetřit a investovat do kvalitního nástroje.

Závěr

Vybírání správné kytary pro vaše dítě je důležité, protože to může výrazně ovlivnit jeho hudební kariéru. Je nutné zohlednit velikost nástroje, kvalitu, značku a cenu. Pokud váš syn či dcera bude mít kvalitní nástroj, bude mít k tomuto koníčku kladný vztah a jeho zájem o hru na kytaru se bude dále rozvíjet.

Pokud hledáte další tipy ohledně hraní na kytaru, zde je odkaz na zajímavý článek, For Parents: How to Help Your Child Learn Guitar, který vám poskytne užitečné rady pro učení vašeho dítěte hrát na kytaru.

Hudební nástroje pro děti v AKCI ➡️

Jak vybrat správnou kytaru pro své dítě?


Rozměr kytary

Při výběru kytary pro vaše dítě je důležité zvolit správnou velikost. Malé děti by měly hrát na menších kytarách, zatímco větší děti (ve věku 12–14 let) by měly zvolit plnohodnotné nástroje.

Typ kytary

Je důležité zvolit správný typ kytary pro styl, který vaše dítě chtějí hrát. Pokud se vaše dítě zajímá o rockovou hudbu, doporučujeme elektrickou kytaru. Pokud se vaše dítě zajímá o klasickou hudbu, je nejlepší volbou akustická kytara.

Kvalita nástroje

Nejlevnější kytary nejsou vždy nejlepší volbou. Pokud si chcete být jisti, že vaše dítě bude hrát na kvalitním nástroji, zvolte kytaru s kvalitními kovovými strunami a přiložení. Pokud nejste si jisti, poraďte se s odborníkem na hudební nástroje, který vám poradí.

Je důležité, aby si vaše dítě zahrálo na nástroji, než se rozhodnete pro nákup. Nechte ho vyzkoušet několik kytar a zvolte tu, která mu bude nejvíce vyhovovat.

hudebni nastroje

Jak učit děti na kytaru

Jak učit děti na kytaru

Nápady pro začátečníky

Pokud máte doma dítě, které se chce naučit hrát na kytaru, první věcí, kterou musíte udělat, je najít správný nástroj. Pro malé děti je lepší zvolit menší kytaru, například tuto: (Zdroj: wikipedie) .

Dalším krokem je najít vhodné školy nebo kluby, kde může váš potomek začít studovat. Většina měst má několik takových institucí, kde se děti mohou naučit základní techniky hry na kytaru.

Tipy pro pokročilé hráče

Pokud vaše dítě již ovládá základní techniky na kytaru, můžete mu pomoci s výběrem prvních skladeb. Doporučujeme začít s jednoduchými písněmi s akordy, jako například „Blowing in the Wind“ od Boba Dylana nebo „Wish You Were Here“ od Pink Floyd. Také byste mohli zkusit najít několik lekcí na internetu, například na YouTube, kde si vaše dítě může prohlédnout video lekce od profesionálních kytaristů.

Pokud se vaše dítě skutečně zamiluje do hry na kytaru, můžete mu také nabídnout, aby se připojilo k nějaké hudební skupině nebo aby hrálo v kostele nebo jiné náboženské instituci. Tímto způsobem získá vaše dítě cenné zkušenosti a bude moci dále rozvíjet své dovednosti na kytaru.


pro děti

Naučte své dítě hrát na kytaru: Jak vybrat správný nástroj

– Důležité faktory při výběru kytary pro dítě jsou velikost a váha nástroje.
– Doporučuje se zakoupit kytaru přímo určenou pro děti, aby byla vhodná pro jejich zkrácené ruce.
– Kromě velikosti je důležité vybrat také kvalitní a spolehlivý nástroj s dobrým zvukem.
– Při výběru kytary využijte také různých internetových zdrojů a recenzí od ostatních rodičů a odborníků.
– Nezapomeňte, že výběr správné velikosti kytary pro dítě může urychlit proces učení a poskytnout dítěti pozitivní zkušenosti z hraní na nástroj.

Hudební nástroje pro děti v AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno