Neklidné miminko a kojení: jak tuto situaci zvládat?

Kojení není vždy jednoduché a mnoho matek se setkává s výzvami během kojení svého dítěte. Jednou z těchto výzev může být neklidné miminko během kojení.

Existuje mnoho možností, jak tuto situaci zvládat a udržet kojení co nejpříjemnější pro vás i vaše dítě:

 • Nabídněte prsa častěji – Neklidné miminko může být signálem, že má hlad. Nabídněte mu prsa častěji, aby se dítěti ulevilo a zároveň se ujistila, že dostává dostatek mléka.
 • Změňte polohu při kojení – Zkuste různé polohy během kojení, aby se dítě cítilo co nejpohodlněji. Někdy může být neklid způsoben špatnou polohou, která brání dítěti v přístupu k mléku.
 • Udržujte klidné prostředí – Pokuste se kojit v klidném prostředí bez rušivých prvků, jako jsou například hlučné televize nebo mobilní telefony. To pomůže dítěti a také vám se uvolnit a soustředit se na kojení.
 • Využijte kojící polštář – Kojící polštář může být užitečným pomocníkem při kojení neklidného dítěte. Pomůže udržet dítě v pohodlné poloze a podpořit přístup k prsu.
 • Nechte dítě olíznout prsa – Někdy může být neklidné chování způsobeno potřebou dítěte olíznout prsa. Nechte dítě olíznout prsa před kojením, aby se ujistilo, že dostává mléko s dostatečným obsahem tuků.

Pokud se setkáváte s neklidným miminkem během kojení, nezoufejte. Existuje mnoho řešení a vhodná technika může pomoci zvládnout tuto situaci. Pokud přetrvávají potíže, poraďte se s odborníkem na kojení, abyste získali další užitečné rady a podporu.

děti

Neklidné miminko a kojení: Jak tuto situaci zvládat?

Pokud máte neklidné miminko, první věcí je být trpělivý/á

Neklidné miminko při kojení může být velmi náročné. Pokud jste nová maminka, možná se cítíte naprostou bezradností, jak tuto situaci zvládat. Pokud jste se s tímto problémem nesetkali, může být kojení velmi intimní a krásné. Nicméně, neklidné miminko může kojení zkomplikovat a je nutné hledat řešení, jak zvládnout tuto situaci.

Prvním krokem k řešení neklidného miminka je být trpělivým/ou. Ve většině případů je neklid spojen s tím, že miminko chce být víc napojené na mateřskou prsa. Pokud vaše dítě ukazuje známky neklidu, je důležité být trpělivý a poskytnout mu/dítěti co nejvíce možností k napojení.

Vyzkoušejte různé polohy při kojení

Dalším krokem k řešení neklidu je vyzkoušet různé polohy při kojení. Pokud je vaše dítě unavené nebo má potíže s trávením, může mít potíže se správným uchopením mateřského prsu. Zkuste tedy vysedávat, postavit se a nebo se nalehněte dozadu. Zaměřte se na to, abyste se cítili co nejpohodlněji a abychom usnadnili kojení svému malému zlatíčku.

Nabídněte svému miminku jinou alternativu kojení

Pokud nic z toho nezabírá, zkuste svému miminku nabídnout jinou alternativu kojení. Můžete zkusit nakojit své dítě pomocí lahve nebo hrnečku. Pokud jste vyzkoušeli všechny možnosti, zvažte rozhovor s kojícím poradcem nebo jiným specialistou.

Zkrátka, nebuďte tvrdí na sebe, nebo na svého partnera a na své malé dítě. S neklidem miminka při kojení se nezaobíráme jednoduše. Může se proto stát, že bude trvat delší dobu, než najdete řešení. Každopádně hlavní je trpělivost, podpora jedniček rady a spousta lásky, kterou kojící matka svému miminku nabízí.

Pokud byste měli zájem o více informací o kojení, doporučujeme si prohlédnout tento blog. Zákaznické recenze na různých webech se ukázaly jako užitečné zdroje při rozhodování o výběru různých kojících pomůcek a doplňků.

https://www.babycenter.com/breastfeeding

Je to výborný zdroj informací jak zvládat kojení a vše kolem něj.

NEJLEPŠÍ DIETA V AKCI ➡️

Neklidné miminko a kojení: jak tuto situaci zvládat?

Jakým způsobem lze zklidnit neklidné miminko během kojení?

Existuje několik metod, které pomáhají uklidnit neklidné miminko během kojení. Jednou z nich je například různé polohy, ve kterých mohou být miminko a matka během kojení (poloha na boku, poloha na chodidlech, poloha sedící aj.). Dále mohou pomoct například měkké houpací pohyby, zpívání nebo monotónní zvuk, jako je například šumění vody.

Co dělat, pokud se miminko během kojení neustále odstavuje a znovu přisává?

Tento problém se může vyskytnout například při zavádění nových potravin do stravy matky nebo při změně chutí mateřského mléka. V takovém případě se doporučuje odborné poradenství s kojeneckým poradcem nebo lékařem.

Co je důležité vědět o výživě pro neklidné kojence?

Pro správnou výživu neklidného kojence je nezbytné dodat dítěti dostatečné množství vitamínů a minerálů, například vitamínu D nebo zinku. Pokud se však objevuje nedostatečná váha, je vhodné se obrátit na péči o dítě.

Kdy je vhodné zvážit alternativní způsob krmení?

Vhodné alternativní způsoby krmení je nutné zvážit v případě, že má dítě problémy s kojením a pokud je to indikováno lékařem. V některých případech může být nutné zvolit zcela jiné způsoby krmení, například kojeneckou výživu.

žena

Neklidné miminko

Proč je důležité se věnovat neklidnému miminku?

Mnoho rodičů se setkává s tím, že jejich novorozené miminko je neklidné a málokdy spí. To může být pro rodiče velmi náročné a vyčerpávající. Je proto důležité se věnovat neklidnému miminku a zjistit, co mu může pomoci k lepšímu spánku a klidu.

Tipy na zklidnění neklidného miminka

Existuje mnoho tipů a triků, jak zklidnit neklidné miminko, nicméně každé dítě je jiné a co pomůže jednomu, nemusí pomoci druhému. Zkuste následující:

 • Začněte uklidňovací rutinou, například před spaním koupele nebo předčítání knihy
 • Používejte bílý šum, který napodobuje zvuky dělohy, kde se miminko cítilo bezpečně
 • Pomáhá i nošení v šátku, který miminku připomíná pocit blízkosti s matkou
 • Zkuste změnit prostředí, třeba jiný pokoj, jiný postelí nebo polohu v posteli

Více informací o neklidném miminku

Pokud máte pocit, že vaše neklidné miminko potřebuje další pomoc při usínání nebo stále trpí nespavostí, můžete se informovat na stránce Kolik je dost (malý způsob, jak usnout) v encyklopedii Wikipedia.

This page was written by OpenAI’s GPT-3 language model. For more information, visit https://openai.com/

pro děti

Neklidné miminko a kojení: jak tuto situaci zvládat?

 • Nejprve zjistěte, zda má vaše dítě dostatečně naplněné bříško a zda ho nebolí nějaká větší potíž, jako je obtížně hojící se pupek.
 • Vypijte nějaký kofein nebo alkohol, což by mohlo vaše miminko zbytečně dráždit.
 • Vyzkoušejte různé polohy kojení, dokud nenajdete tu nejvhodnější pro vaše dítě.
 • Ujistěte se, že váš kojící místo je pohodlné a příjemné pro vás i vaše dítě, abyste minimalizovali úzkost a napětí.
 • Zkuste uklidňující metody, jako je kojení v temné a tiché místnosti nebo použití zvukového strojku.
 • Dejte svému dítěti možnost si odpočinout, když jste přesyceni a přestali se kojit, a poté se opět vrátit k kojení později.

NEJLEPŠÍ DIETA V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekNávod na hru Jumanji: Jak hrát a vyhrát?
Další článekNadaná dítě a jeho rodina: jak vyrovnat se s výzvami?
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno