DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Oslavte svátky s dětmi v Egyptě: jak trávit Vánoce a další svátky na dovolené s rodinou

Pokud chcete oslavit Vánoce nebo jiné svátky s rodinou a hledáte unikátní destinaci, Egypt by mohl být tou správnou volbou pro vás! Egypt nabízí mnoho zajímavých aktivit pro rodiny s dětmi a nádherné místo, kde strávit nezapomenutelné Vánoce či jiné svátky.

Začněte tím, že navštívíte některé ze slavných památek, jako jsou pyramidy v Gíze nebo chrámy v Luxoru. Vaše děti jistě budou nadšené z těchto historických památek a budou si také moci rozšířit své vědomosti o egyptské kultuře.

Pro zábavu celé rodiny můžete navštívit Aqua Park v Hurghadě nebo vodní park Cleopark v Sharm El Sheikh. Zde si vaše děti mohou užít spoustu zábavy, a to díky několika bazénům s vodními skluzavkami a dalšími atrakcemi.

Pokud se rozhodnete oslavit Vánoce v Egyptě, budete mít možnost ochutnat tradiční egyptská jídla a sladkosti. Kromě toho, můžete navštívit mnoho trhů a bazárů, kde si můžete koupit originální suvenýry pro vaše blízké.

Slibujeme, že Vánoce a jiné svátky v Egyptě budou nezapomenutelné a vy si je užijete společně se svou rodinou!

děti
Oslavte svátky s dětmi v Egyptě: jak trávit Vánoce a další svátky na dovolené s rodinou

Kam na dovolenou s rodinou v Egyptě?

Pokud hledáte neobvyklou dovolenou, kterou si užijete společně se svými dětmi, zvažte Egypt. Egypt nabízí spoustu historických památek a zajímavostí, kterým se můžete věnovat společně s vašimi nejmenšími. Pokud plánujete dovolenou v Egyptě během Vánoc nebo jiných svátků, máte šanci zúčastnit se mnoha tradic a oslav.

Vánoční oslavy v Egyptě

Vánoční období v Egyptě probíhá trochu jinak než v České republice. Koptské Vánoci se slaví 7. ledna a jsou to spíše náboženské oslavy, které probíhají v kostelech. Nicméně, města jako Káhira nebo Luxor nabízejí nádherné vánoční osvětlení a betlémské scény, které si s dětmi můžete prohlédnout.

Novoroční oslavy v Egyptě

Nový rok se v Egyptě slaví 1. ledna jako většině západních zemí. Nicméně, egyptští muslimové slaví svůj Nový rok 1. září. Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Egyptě během této doby, máte šanci zúčastnit se tradiční oslavy s egyptskými rodinami. Můžete se naučit, jak se připravuje tradiční jídlo, třeba kouskous, a s dětmi si zahrát tradiční hry.

Oslavy muslimských svátků v Egyptě

Islam je v Egyptě hlavním náboženstvím a muslimové zde slaví několik svátků. Největším svátkem je Eid al-Fitr, který oslavují na konci Ramadánu. Tento svátek trvá tři dny a egyptské ulice jsou plné lidí v slavnostním oblečení. Druhým významným muslimským svátkem je Eid al-Adha, který slaví po skončení hadždže, muslimské pouti do Mekky. Tento svátek se také slaví tři dny a během něj se muslimové obětují a dávají almužny.

Závěr

Jak vidíte, Egypt nabízí spoustu možností, jak si užít svátky společně s rodinou. Pokud chcete objevovat nová místa, poznávat různé kultury a tradice, Egypt je pro vás ideální destinací.

Další tipy na vánoční dovolenou s rodinou


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

FAQs – Oslavte svátky s dětmi v Egyptě

Časté dotazy

Jak mohu trávit Vánoce v Egyptě s rodinou?

Existuje mnoho možností, jak Vánoce oslavit v Egyptě s rodinou. Některé z nich jsou:

  • Navštěvování místních křesťanských kostelů a účast na mších
  • Trávení času na plážích a vodních sportech
  • Prohlídky historických památek, jako jsou pyramidy a chrámy
  • Účast na tradičních egyptských festivalech a jarmarcích

Co dalšího mohu dělat na dovolené s dětmi v Egyptě?

Kromě Vánoc existuje mnoho dalších svátků, které můžete oslavit s dětmi v Egyptě. Například:

  • Oslava Nového roku
  • Oslava Zeleného čtvrtku (odpoledne, kterého se místní děti zúčastňují ve školách a v parku, kde se hrají a tvoří zelené výrobky)
  • Oslava svátku egyptského občanského kalendáře
  • Oslava Ramadánu a Eid al-Fitr (masové slavnosti, během nichž se místní lidé shromažďují, aby oslavili konec měsíce Ramadánu)


dovolená

Dovolená s dětmi v Egyptě: Příjemná a exotická dovolená pro rodiny s dětmi

Proč jet na dovolenou s dětmi právě do Egypta?

Egypt je skvělou volbou pro dovolenou s dětmi. Toto exotické místo nabízí mnoho zajímavých aktivit, které celá rodina může společně zažít. Venkovní aktivity jsou perfektní pro rodiny s dětmi, protože nabízejí mnoho zábavy a zajímavostí. Zároveň se můžete vyhnout letoviskům a turistickým centrům a vychutnat si klidné a exotické místo.

Aktivity na dovolené s dětmi v Egyptě

Egypt nabízí mnoho aktivit, které si může užít celá rodina. Například návštěva starověkých památek, jako jsou pyramidy, chrámy a hrobky faraonů. Dále se můžete odvážit na safari v poušti, projížďku na velbloudech, potápěčský kurz nebo přímo snorklování v Rudém moři. Egypt také nabízí nádherné pláže a hezké hotely, které jsou přizpůsobené rodinám s dětmi.

Spojují se s Egyptem nějaká rizika?

Egypt není bezpečná země, a to ještě více platí pro oblasti mimo turistická centra. Věnujte pozornost zpravodajství a řiďte se důkladnými bezpečnostními pokyny cestovní kanceláře. Zároveň se ujistěte, že máte platné cestovní pojištění a že máte správná očkování pro tento cíl.

Pokud hledáte exotické místo pro dovolenou, Egypt je pro rodiny s dětmi ideální volbou. Vychutnejte si zábavné aktivity, věnujte se poznávání starověkých památek a užijte si zároveň hezké pláže. Pokud se však rozhodnete cestovat do Egypta, myslete na bezpečnost své rodiny a dodržujte důležitá bezpečnostní opatření.

Další informace o Egyptě

pro děti

Oslavte svátky s dětmi v Egyptě: jak trávit Vánoce a další svátky na dovolené s rodinou

– Egypt nabízí mnoho aktivit pro celou rodinu během svátků
– Vánoce v Egyptě mohou být zajímavým zážitkem pro děti
– Na Nový rok je možné si užít tradiční egyptskou kulturu a zvyky
– Vodní parky jsou ideální pro letní dovolenou s rodinou
– Pláže jsou skvělé pro odpočinek a slunění, především v zimě
– Safari na velbloudích nebo na čtyřkolkách jsou skvělým zážitkem pro děti i dospělé
– Při návštěvě Káhiry mohou děti poznat historii a krásu země
– Dovolená v Egyptě je cenově dostupná a nabízí mnoho možností pro rodiny s dětmi.

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekKam na výlet s dětmi Bohumín
Další článekPsychologie plyšových hraček: Proč jsou pro děti tak důležité a jak podporují rozvoj osobnosti?
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno