Ostravská ZOO a další zajímavosti pro děti v regionu

Vítáme vás na stránce plné informací o Ostravské ZOO a dalších zajímavostech pro děti v regionu. Pokud jste se rozhodli strávit rodinný výlet nebo dovolenou v Ostravě a okolí, nezapomeňte navštívit tyto skvělé místa, která nabízejí vzrušující zážitky pro celou rodinu.

Ostravská ZOO

Ostravská ZOO patří mezi jedny z největších a nejzajímavějších zoologických zahrad v České republice. Nabízí široké spektrum zvířat od exotických druhů z Afriky, Asie i Jižní Ameriky až po domácí zvířata a zvířata z Evropy. Kromě prohlídek zvířat můžete také navštívit interaktivní expozice, kde si můžete prohlédnout například hmyzí svět, africký les, nebo tajemný podvodní svět. Pro děti je připravena také dětská zoo, kde si mohou hrát s králíky, kozami a prasátky.

Další zajímavosti pro děti v regionu

Kromě Ostravské ZOO je v regionu mnoho dalších zajímavých míst, která zaujmou nejen děti, ale i dospělé. Mezi ty nejpopulárnější patří například:

 • Landek Park: hornické muzeum s interaktivními expozicemi a dobrodružnými prohlídkami podzemních štol.
 • Trojský zámek: krásný zámek s rozsáhlými zahradami, který nabízí prohlídky s průvodcem i bez něj.
 • Maják: moderní interaktivní muzeum, které se zaměřuje na poznávání světla a technologií s ním spojených.
 • Stodolní ulice: oblíbená toulavá restaurační a zábavní zóna pro mladé lidi s různými bary, restauracemi a nočními kluby.

Neváhejte si užít plný zážitků z vaší návštěvy Ostravy a okolí. Určitě si budete pamatovat krásné okamžiky strávené s rodinou a přáteli.

děti

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Ostravská ZOO a další zajímavosti pro děti v regionu

Ostravská Zoologická zahrada je jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí v regionu. Zahrada se nachází na ploše více než 100 hektarů a je domovem více než 300 druhů zvířat z celého světa.

Co zahrada nabízí?

V zahradě můžete vidět ty nejznámější druhy jako jsou lvy, tygry, slony, nosorožce, hrochy, medvědy, opičky a mnoho dalších. Pro malé návštěvníky jsou v parku připraveny i různé zábavní a edukační programy. Například v ZOO můžete:

 • Navštívit dětskou zoo s domácími zvířaty, která je otevřena celoročně
 • Zúčastnit se ochutnávky exotického ovoce, např. kivi, mango, granátového jablka či ananasu
 • Nafotit se s živými želvami v pavilonu Madagaskar
 • Projet se lanovým parkem s výhledem na ZOO a okolní krajinu

Ostatní zajímavosti v regionu

Kromě návštěvy ZOO existuje mnoho dalších zajímavostí v okolí Ostravy pro děti i dospělé. Mezi nejpamátnější patří:

 • Vodní svět Great Wolf Lodge – Vodní park ve stylu horské chaty, kde si děti mohou užít nejen koupání, ale i herní zóny, laserové tagy a další zábavné aktivity.
 • Science centrum Science Museum Oklahoma – Věda a technika na dosah ruky. Děti si mohou vyzkoušet experimenty, projít si výstavy a prohlédnout si nejmodernější techniky v oblasti vesmíru, biologie a robotiky.
 • Přírodní park National Park Service – Nedaleko Ostravy se nachází národní park, kde můžete najít nejen přírodu a klid, ale i různé akce pořádané pro návštěvníky.

Závěrem lze říci, že Ostravská ZOO a další zajímavosti v regionu nabízí mnoho aktivit pro celou rodinu. Pokud hledáte nenásilnou formu vzdělávání pro své děti nebo prostě jen chcete strávit příjemný den v rodinném kruhu, tak rozhodně neváhejte a zamiřte do Ostravy!

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Ostravská ZOO a další zajímavosti pro děti v regionu

Ostravská ZOO

Ostravská ZOO je jedním z největších zoologických zahrad v České republice. Nabízí návštěvníkům možnost vidět zvířata z celého světa a pro děti jsou připraveny různé programy a aktivity v rámci ZOO školky.

Landek Park

Landek Park je unikátní archeopark nacházející se v Ostravě-Přívoze. Nabízí návštěvníkům možnost seznámit se s historií hornictví v regionu a pro děti jsou připraveny interaktivní expozice, exkurze do štoly a kreativní dílny.

Science centrum VŠB-TUO

Science centrum VŠB-TUO se nachází v centru Ostravy a nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat svět vědy a techniky. Děti se zde mohou podívat na interaktivní expozice a účastnit se vědeckých workshopů a programů.

Planetárium Ostrava

Planetárium Ostrava se nachází na Slezskoostravském hradě a nabízí návštěvníkům možnost podívat se na hvězdnou oblohu a vývoj vesmíru. Pro děti jsou připraveny interaktivní programy a ukázky astronomických jevů.

hudebni nastroje

Co dělat s dětmi v Ostravě

Nápady na výlet s dětmi v Ostravě

Oblastní muzeum v Ostravě

Pro milovníky historie a archeologie je ideálním místem návštěva Oblastního muzea v Ostravě. V muzeu najdete zajímavé exponáty z období pravěku, doby stěhování národů, středověku, ale i z období průmyslové revoluce. Pro děti jsou k dispozici interaktivní expozice a v muzeu se pravidelně konají workshopy pro děti. Více informací o muzeu na Wikipedii.

Dům techniky

Dům techniky je ideální pro děti, které se zajímají o techniku a vědu. V domě mohou děti experimentovat s různými vědními obory, třeba robotikou, a navíc se dozvědí spoustu zajímavých informací o dějinách počítačového vývoje nebo o základech fyziky. Více informací o Domu techniky na Wikipedii.

Lesopark Vítkovice

Lesopark Vítkovice je ideálním místem pro rodinný výlet, kde se děti mohou vyřádit na hřišti, projít se lesem, navštívit zvířecí výběh nebo si zahrát na minigolfu. V areálu parku se také nachází interaktivní naučná stezka, na které se děti dozvídají zajímavosti o životním prostředí a přírodě.Více informací o Lesoparku Vítkovice na Wikipedii.


pro děti

Ostravská ZOO a další zajímavosti pro děti v regionu

 • Ostravská ZOO, která nabízí návštěvníkům možnost vidět více než 380 druhů zvířat
 • Muzeum slezského průmyslu v Ostravě, které přibližuje historii průmyslového vývoje regionu pomocí interaktivních výstav
 • Landek park, který je největším dobrodružným parkem v republice a nabízí adrenalinové zážitky i pro děti
 • Vodní svět aquaparku Ostrava, který je vhodný nejen pro příznivce koupání, ale také pro milovníky wellness a relaxace
 • Planetárium Ostrava, kde se děti mohou podívat na různé vědecké a astronomicé představení
 • Stodolní ulice, která nabízí mladším návštěvníkům řadu restaurací, klubů a barů s nezapomenutelnou atmosférou

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekJaké jsou alternativy k antikoncepci pro ochranu proti neplánovanému těhotenství mimo plodné dny?
Další článekPopisujeme nejlepší způsob, jak sestavit dřevěnou dráhu s vláčkem🚂
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno