Jaké jsou alternativy k antikoncepci pro ochranu proti neplánovanému těhotenství mimo plodné dny?

Antikoncepce je považována za účinný prostředek k ochraně proti neplánovanému těhotenství, ale jsou zde i další alternativy. Pokud nechcete používat hormonální antikoncepci, můžete zvážit:

 • Použití bariérových metod – kondomy, diafragmy, čípky a spermicidní pěny.
 • Fertilitní monitorování – sledování vaší plodnosti v průběhu cyklu, abyste mohli určit plodné dny a vyhnout se pohlavnímu styku v této době.
 • Sterilizaci – chirurgické zákroky pro muže (vazektomie) nebo ženy (sterilizace). Tyto zákroky jsou trvalé a obvykle nevratné.
 • Nepohlavní sexuální aktivity – například orální sex nebo masturbování.

Je důležité si uvědomit, že žádná metoda není stoprocentně spolehlivá, a proto je třeba zvážit několik různých alternativ a zvolit tu, která vám nejlépe vyhovuje.

poceti

Produkty pro PODPORU PLODNOSTI v AKCI ➡️

Jaké jsou alternativy k antikoncepci pro ochranu proti neplánovanému těhotenství mimo plodné dny?

Kalendářová metoda

Jednou z nejpoužívanějších alternativ k antikoncepci je kalendářová metoda. Tato metoda spočívá v tom, že žena sleduje svůj menstruační cyklus a určuje, kdy jsou její dny plodné a kdy nikoliv. Tento přístup vyžaduje pravidelnost menstruačního cyklu a pozornost ženy k tělesným příznakům. Bohužel však tato metoda není příliš spolehlivá a není vhodná pro každou ženu.

Metoda symptotermální

Symptotermální metoda je vylepšenou verzí kalendářové metody. Tato metoda také sleduje menstruační cyklus, ale s pomocí tělesných příznaků přiřazuje dny jako plodné nebo neplodné. Mezi symptomy patří například změna teploty, hlenu, nebo cervikální pozice. Mnoho žen využívá tuto metodu a je to pro ně spolehlivější než kalendářová metoda.

Přerušovaný pohlavní styk

Další možností pro ochranu proti neplánovanému těhotenství mimo plodné dny je přerušovaný pohlavní styk. Tato metoda spočívá v tom, že muž přeruší styk před ejakulací. Bohužel však tato metoda není příliš spolehlivá a může dojít k těhotenství, pokud muž nevykoná přerušení správně.

Barrierové metody

Barrierové metody jsou další alternativou k antikoncepci. Tato metoda zahrnuje použití kondomů, diafragmy, nebo spermicidních gelů. Tyto metody brání spermiím v průchodu pochvou nebo děložním čípku. Tyto metody jsou efektivnější, pokud jsou použity v kombinaci.

Vasectomie a sterilizace

Tyto chirurgické zákroky jsou trvalým řešením neplodnosti. Vasectomie vede k tomu, že muž je neschopný ejakulovat sperma. Sterilizace u žen vede k odstranění vaječníků, nebo k zablokování vejcovodů. Tyto metody jsou vhodné pro ty, kteří již plánovaně nechtějí mít potomstvo.

Závěr

Antikoncepce není jedinou volbou pro ochranu proti neplánovanému těhotenství. Existuje mnoho alternativ, z nichž některé jsou spolehlivější než jiné. Je důležité diskutovat o těchto možnostech s lékařem a vybrat si tu nejlepší metodu pro každého jednotlivce.

Reference: American College of Obstetricians and Gynecologists

FAQs pro alternativy k antikoncepci pro ochranu proti neplánovanému těhotenství mimo plodné dny

Jaké jsou alternativy k antikoncepci pro ochranu proti neplánovanému těhotenství mimo plodné dny?

Existuje několik možností, jak se chránit před neplánovaným těhotenstvím mimo plodné dny, včetně:

 1. Sledování menstruačního cyklu – tato metoda zahrnuje sledování délky cyklu a určování ovulace. Během neplodného období se můžete spoléhat na použití kondomů, spermicidních gelů nebo diafragmat.
 2. Fertility awareness-based methods (FABMs) – Tato metoda zahrnuje sledování různých příznaků, jako je bazální teplota těla, hlen děložního čípku a další znaky spojené s ovulací. Tyto metody mohou být účinné, pokud jsou pečlivě sledovány.
 3. Sterilizace – V případě, že již nemáte zájem na dalším těhotenství, může být sterilizace vhodnou alternativou. Jedná se o chirurgický zákrok, který je obvykle trvalý a nevratný.
 4. Nepohlavní přenosy – Nepohlavní přenosy mohou být během neplodných dnů dobrým řešením. Například již zmíněné kondomy nebo spermicidní gel. Tyto metody však nejsou tak spolehlivé, jako antikoncepce.
 5. Laktace – Pokud kojíte, může to být přirozená metoda, jak potlačit ovulaci a snížit riziko těhotenství.

Je důležité mít na paměti, že žádná z těchto metod není stoprocentně spolehlivá a je nejlepší se poradit s odborníkem, který vám poradí, jaká metoda je pro vás nejvhodnější.

tehotenstvi

Otěhotnění mimo plodné dny: Jak je to možné?

Když se mluví o otěhotnění, mnoho lidí se domnívá, že to funguje pouze během ovulace, kdy je žena plodná. Nicméně je zde také možnost otěhotnění mimo plodné dny.

Jak funguje plodnost

Plnění snů o těhotenství se někdy může zdát jako koření vaší cesty životem. Pravdou je, že otěhotnění není tak snadné, jak by se mohlo zdát. Pokud chcete otěhotnět, musíte vědět, jak funguje plodnost a jak ji můžete ovlivnit.

Mimo plodné dny mohou ženy otěhotnět?

Ano, i během mimo plodných dnů může dojít k otěhotnění. Závisí to na mnoha různých faktorech, jako je doba spermie v těle ženy, nepravidelná menstruační cykly a mnoho dalších. Proto byste si měli být vědomi toho, že i když nerovná se plodnost pouze ovulaci, můžete otěhotnět, pokud máte nechráněný sex.

Avoiding pregnancy outside fertile days

Jak tedy můžete zabránit otěhotnění mimo plodné dny? Existuje několik metod, jak se chránit, včetně pravidelné antikoncepce, kalendářové metody a testů ovulace. Proto je důležité se ujistit, že chráníte sebe a svého partnera před možným těhotenstvím pomocí preventivních opatření.

Závěr

Otěhotnění mimo plodné dny je možné a často se stává, že žena otěhotní, i když pravidelné cykly a vliv ovulací není k dispozici. Proto je důležité, aby se muži a ženy chránili před nechtěným těhotenstvím a dodržovali preventivní opatření, aby utvrdili tuto možnost

Ovulace – Wikipedia

podpora plodnosti

Možné alternativy k antikoncepci mimo plodné dny

 • Metoda přirozeného plánování rodiny (sympatodéza)
 • Použití kondomů
 • Diaphragma
 • Spermicidní čípky nebo gel
 • Zavedení tělísku do dělohy (intrauterinní tělísko – IUD)
 • Antimykotika a antibiotika
 • Chirurgické neplodnost (sterilizace)

Produkty pro PODPORU PLODNOSTI v AKCI ➡️

Kategorie – Jak otěhotnět

Předchozí článekJak vyřešit konflikty s tchyní a udržet si pevný partnerský vztah
Další článekOstravská ZOO a další zajímavosti pro děti v regionu
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno