Plyšové hračky v AKCI

Péče o plyšové hračky – jak na to?

Péče o plyšové hračky je důležitá, aby zůstaly čisté a hezké. Prvním krokem je pravidelné praní nebo čištění hraček dle návodu na štítku. Pokud štítek chybí, plyšové hračky se nejlépe čistí ručně, ve studené vodě s jemným mýdlem. Nezapomeňte hračku dobře vypláchnout a vysušit na vzduchu.

Při péči o plyšové hračky je také důležité pravidelně čistit místa, která jsou často vystavena dotekům, jako jsou oči a nos hračky. Zde pomůže vlhký hadřík s mýdlem. Pokud jsou hračky starší a viditelně opotřebované, je lepší je nahradit novými.

Při skladování plyšových hraček je důležité je udržovat v suchu a čistotě. Hračky není vhodné uskladňovat v krabici, která je málo větraná nebo kluzká. Nejlepší je je ukládat na suchém místě v dřevěné skříni, nebo na police.

Při správné péči a skladování plyšových hraček se budou mít děti s nimi radost po dlouhou dobu.

plyšové hračky


Péče o plyšové hračky – jak na to?

1. Frekvence čištění

Plynové hračky by měly být čištěny minimálně jednou za měsíc, aby se snížilo riziko výskytu bakterií a dalších mikrobů. Pokud jsou hračky vystaveny riziku kontaminace, např. pokud dítě přineslo hračku ven a zpět, měly by být vyčištěny okamžitě.

2. Jak čistit plyšové hračky

Pracovní postupy se mohou lišit podle materiálu hračky, ale pro většinu plyšových hraček můžeme použít následující postup:

 • Podívejte se na štítek s návodem na čištění. Pokud jsou na štítku specifické pokyny, postupujte podle nich. Pokud štítek chybí, můžete použít univerzální metodu.
 • Odstraňte viditelný prach a špínu kartáčem nebo houbičkou. Zvláštní pozornost věnujte částem těla, které se nejčastěji používají, jako jsou uši, ocásek a tlapy.
 • Vložte hračku do pytle určeného pro praní na jemné prádlo.
 • Pokud můžete, zapněte mírnou teplotu a použijte jemný detergent bez bělidel nebo vybírejte z přírodních možností, jako je například ocet.
 • Po dokončení cyklu nechte hračku oschnout na vzduchu.

3. Několik tipů pro údržbu hraček

Zvažte následující tipy na údržbu pro zachování krásy a bezpečnosti plyšové hračky:

 • Nenechávejte hračky dlouhodobě vystavené přímému slunečnímu světlu, protože to může způsobit blednutí a změnu barvy.
 • Zabraňte vypadnutí očí a dalších pryčinených částí tak, že je opravíte okamžitě, když se rozpadnou nebo začnou vypadávat.
 • Pokud jste použili čistič na koberce nebo na nábytek, měli byste mít větší opatrnost při manipulaci s hračkami na těchto místech.

4. Odkazy na další posty

Zde je odkaz na cenný příspěvek o tom, jak udržet hračky v dobrém stavu na webových stránkách národního parku Yellowstone.

Plyšové hračky v AKCI

Péče o plyšové hračky – jak na to?

1. Pravidelně prát plyšové hračky v pračce nebo ručně

Plyšové hračky jsou často vystaveny různým druhům skvrn z jídla, pití, zvířecích srstí a mnoha dalších nečistot. Proto je důležité prát je pravidelně, aby zůstaly čisté a hygienické.

2. Sušení plyšových hraček po praní

Po praní je důležité hračky dobře usušit, provětrat a nechat je vollně vyschnout. Plyšové hračky se doporučuje sušit na vzduchu a nikdy na přímém slunci, aby nedošlo k poškození materiálu.

3. Pravidelné čištění plyšových hraček

Kromě praní v pračce je dobré plyšové hračky pravidelně kartáčovat nebo odstraňovat nečistoty pomocí vysavače. Tím udržíte jejich vzhled a zachováte čistotu hračky.

4. Skladování plyšových hraček

Plyšové hračky by měly být skladovány na suchém a čistém místě, aby nedošlo k jejich znečištění. Pokud jsou hračky určeny pro děti, měly by být ukládány mimo dosah dítěte kvůli možnosti zadušení.

5. Opravy plyšových hraček

Pokud má plyšová hračka poškozenou švu nebo poskozené oči, můžete ji opravit šitím nebo výměnou drobných dílů. Takto prodloužíte životnost hračky a zároveň ji uchráníte před vyhozením do koše.

plyšáci

Jak se o plyšové hračky starat?

Plyšové hračky jsou krásným dárkem pro všechny věkové kategorie. Nicméně, jak již tak bývá, po čase se mohou začít zhoršovat jejich podmínky. Abychom hračky udrželi v co nejlepším stavu a prodloužili jejich životnost, je důležité postupovat s nimi správně.

1. Praní hraček

Pokud máte pocit, že je hračka příliš špinavá, můžete ji prát v pračce. Nejlepší je využít program pro jemné textilie a nastavit nízkou teplotu. V žádném případě ale nechte hračku vysoušet v sušičce, ale na vzduchu.

2. Čištění hraček

Než se odhodláte pustit se do mytí plyšáka v pračce, zkuste ho nejdříve očistit od prachu a špíny pomocí hadříku namočeného v mýdle a vodě. Poté hračku vysušte pomocí papírových utěrek. Pokud máte doma speciální čistič na hračky, můžete ten samozřejmě využít.

3. Skladování hraček

Pokud si chcete uchovat plyšáka z minulosti pro své děti, nebo si prostě nevíte rady s tím, kam hračku umístit, pak musíte dbát na správné uložení. Plyšáka byste neměli několik let ukládat do skříně nebo na půdu. Měli byste zvolit spíše suché a stinné místo s přiměřenou teplotou.

Pro více informací navštivte stránku Plyšová hračka na Wikipedii.

plyšák

Péče o plyšové hračky – jak na to?

 • Pravidelně prát a čistit plyšové hračky
 • Vyhýbat se použití chemických čistících prostředků
 • Prověřit, zda plyšové hračky neobsahují drobné díly, které by mohly být pro děti nebezpečné
 • Plyšové hračky uchovávat na suchém a čistém místě
 • Při detekci plísní nebo jiných závad v plyšových hračkách je vhodné je odborně vyčistit nebo dokonce vyhodit

plyšák

Plyšové hračky v AKCI

Kategorie – Plyšové hračky

Předchozí článekKomunikace o očekáváních a potřebách v rámci péče o dítě: jak se porozumět
Další článek5 kroků, jak naučit štěně poslouchat slovní povely
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno