NEJLEPŠÍ DESKOVÉ HRY AKCI

Přehlédnuté, ale stále populární: Historie deskových her v Česku

Přestože je to už nějaký čas, co videohry se staly dominantní formou zábavy, deskové hry zůstávají stále populární. V Česku mají deskové hry dlouhou a bohatou historii, která sahá až do středověku. V té době se hrály hry jako šachy, které jsou stále oblíbené dodnes.

S rozvojem tisku a masového výrobu hrami, se v 19. století začaly vyrábět i hry nové. K nejpopulárnějším patří Kdyby ty měl tu možnost, Pexeso, a Activity. V roce 1936 vznikla firma Piatnik, která začala produkovat deskové hry a stala se jednou z největších firem v oboru.

Během komunistické éry se deskové hry zaúřadovaly a byly použity jako prostředek propagandy. Nicméně, v 90. letech se deskové hry vrátily do módy a vznikly další úspěšné hry jako Dobble a Catan.

Dnes je Česko jedním z největších producentů deskových her na světě a hry jsou často používány jako prostředek ke společenskému propojení. Deskové hry jsou stále populární a nabízejí velký výběr pro hráče různého věku a zájmů.

děti výlet
Přehlédnuté, ale stále populární: Historie deskových her v Česku


Přehlédnuté, ale stále populární: Historie deskových her v Česku

Úvod

Deskové hry se ve světě těší obrovské popularitě a nejinak je tomu i v České republice. Přestože jsou někdy považovány za zastaralé nebo „pro staré lidi“, stále se objevují nové hry a tradiční deskovky si udržují svou popularitu mezi mladými i starými hráči. V tomto článku rozebereme historii deskových her v Česku.

Historie deskových her v Česku

První deskové hry, které se objevily v Česku, byly přivezeny během 18. století z Francie a Německa. Tyto hry se většinou hledaly v aristokratických kruzích a následně se popularita rozšířila mezi nižší třídu. Po druhé světové válce došlo k rozkvětu nových her a klasické deskovky byly doplněny o nové hry. V roce 1950 vznikla v Československé televizi pořad o deskových hrách, což dále podpořilo popularitu. Během 80. let se v Československu začaly vyrábět vlastní deskové hry, například Člověče, nezlob se!, Cesta kolem světa a další.

Deskové hry dnes

V dnešní době se české deskové hry těší obrovské oblibě nejen v Česku, ale i v zahraničí. Mezi nejoblíbenější deskovky patří Eurogames, strategické hry, party hry, vývojové hry a další. Společenské hry nejen, že vám poskytnou společnost a zábavu, ale také pomáhají trénovat vaše kognitivní schopnosti a logiku.

Pokud hledáte nápady na deskové hry, můžete se inspirovat na mnoho webových stránkách. Například na webové stránce salon.com najdete recenze na nové a populární deskové hry.

Deskové hry jsou skvělý způsob, jak strávit volný čas s rodinou a přáteli. Ať už máte rádi klasické deskové hry, strategické hry nebo vývojové hry, vždy si najdete něco, co vás bude bavit. Jaké jsou vaše nejoblíbenější deskové hry? Podělte se v komentářích.


NEJLEPŠÍ DESKOVÉ HRY AKCI

Přehlédnuté, ale stále populární: Historie deskových her v Česku

Co jsou deskové hry?

Deskové hry jsou hry, které se hrají na speciální postranní desce. Tyto hry se vyvinuly z dřívějších strategických her, jako jsou šachy a go. Deskové hry se hrají s pomocí různých herních figur, kostek, karet nebo jiných speciálních prvků.

Jaké jsou nejpopulárnější deskové hry v Česku?

Mezi nejpopulárnější deskové hry v Česku patří například Carcassonne, Ticket to Ride, Catan, Dixit, Pandemic, Cluedo a Mysterium. Tyto hry se těší velkému zájmu hráčů a jsou často hrané na deskových herních večerech.

Jaká je historie deskových her v Česku?

Deskové hry se v Česku začaly objevovat v polovině 20. století. Mezi nejznámější hry z tohoto období patří například Člověče, nezlob se!, karetní hra Prší a desková hra Othello. Po roce 1989 a pádu komunistického režimu se v Česku prosadily nové deskové hry, které byly dováženy z jiných zemí. Dnes jsou v Česku vyráběny i vlastní deskové hry, které dorovnávají úroveň s těmi zahraničními.

dovolená
Staré Deskové Hry

Populární Staré Deskové Hry

Šachy

Šachy jsou jednou z nejstarších deskových her na světě. Vznikly přibližně před 1500 lety v Indii a postupně se rozšířily do celého světa. Hrají je děti i dospělí a patří mezi nejpřístupnější logické hry. Podrobné informace o šachách můžete najít na stránce Wikipedie.

Carcassonne

Carcassonne je jedna z nejpopulárnějších moderních deskových her. Hraje se na speciální herní ploše, na které hráči postupně staví hrady, kláštery a cesty. Cílem hry je získat co nejvíce bodů za postavené stavby. Více informací o hře Carcassonne najdete na stránce Wikipedie.


pro děti

Přehlédnuté, ale stále populární: Historie deskových her v Česku

– Deskové hry jsou v Česku oblíbené již od středověku.
– V 19. století se začaly masově vyrábět a prodávat.
– Po druhé světové válce se deskové hry staly v Československu součástí kulturního života.
– V 80. letech bylo v Československu několik významných vydavatelů deskových her.
– Do dnešních dnů jsou v Česku populární deskové hry jako Catan, Carcassonne, Dixit aj.
– V poslední době se také rozšířily deskové hry s českým tématem.
– Deskové hry jsou skvělou zábavou pro celou rodinu i přátele.

NEJLEPŠÍ DESKOVÉ HRY AKCI

Kategorie – Deskové hry

Předchozí článekCo dělat, když miluje partner víc než vy.
Další článekCo umí tříleté dítě a jak usnadnit jeho další rozvoj?
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno