Průvodce Prahou s dětmi: Nejoblíbenější atrakce a aktivity

Průvodce Prahou s dětmi vám přináší seznam nejlepších atrakcí a aktivit pro děti v tomto krásném hlavním městě České republiky. Pokud plánujete rodinnou dovolenou v Praze, nebo chcete strávit s dětmi víkend, tento průvodce je pro vás.

V našem průvodci najdete návrhy na výlety a aktivity pro různé věkové kategorie dětí, včetně hlavních turistických atrakcí, parků, zábavních center a muzeí, kde si mohou děti hrát, bavit se a učit se.

Nejoblíbenější atrakce a aktivity, na které se můžete těšit, jsou například:

 • Pražský hrad – historická rezidence českých králů s krásným výhledem na Prahu
 • ZOO Praha – nejlepší zoologická zahrada v Evropě, kde můžete vidět vzácná zvířata a jejich potomky
 • Vyhlídková loď na Vltavě – romantická a zábavná plavba v centru Prahy
 • Národní technické muzeum – interaktivní muzeum plné vědeckých experimentů a her pro děti
 • Letohrádek Hvězda – původně lovecký zámeček s hvězdárnou, dnes muzeum s expozicí historie české zbrojní výroby

Nenechte si ujít možnost prozkoumat Prahu s dětmi a vystřídat klasické turistické trasy za zábavou a zážitky pro celou rodinu. S průvodcem Prahou s dětmi to bude o to snadnější a zajímavější.

děti

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Průvodce Prahou s dětmi: Nejoblíbenější atrakce a aktivity

Kde začít?

Pokud hledáte zábavnou a edukativní destinaci pro vás a vaše děti, Praha je tím pravým místem. Město nabízí mnoho atrakcí a aktivit pro děti různého věku a zájmů. Ušetřete čas a energii a prozkoumejte s námi nejzajímavější místa, která nemůžete vynechat.

Na co se těšit?

První zastávka by měla být Národní muzeum, které nabízí množství výstav a programů speciálně pro děti. Zde mohou objevovat svět přírodních věd, historii, umění, ale také se zabavit v interaktivních výstavách.

Další zastávkou by měla být pražská ZOO, která je jednou z nejlepších v Evropě. Děti zde mohou vidět řadu druhů zvířat včetně ohrožených, které často nelze spatřit jinde. ZOO nabízí také mnoho programů pro děti, jako například školní výlety, dětské dny a speciální koutek pro děti.

Pokud vaše děti rády sportují, můžete navštívit zimní i letní stadion na Strahově. Zde se mohou děti naučit bruslit, hokejovat, ale také hrát fotbal, basketbal nebo volejbal.

Hradčany jsou další atrakcí, kterou nelze opomenout. Kromě památek, jako je Pražský hrad nebo Katedrála sv. Víta, nabízí Hradčany rozmanité parky a zahrady, kde si děti mohou běhat na čerstvém vzduchu.

Poslední zastávka by měla být Letní kino na střeše Lucerny, které nabízí jedinečnou alternativu k tradičním kinosálům. Kromě projekcí filmů můžete zde také navštívit různé kulturní akce, například koncerty a divadelní představení.

Závěr

Praha je skvělou volbou pro rodinnou dovolenou a má mnoho možností pro zábavu a vzdělání dětí. Naše tipy jsou jen zlomek z toho, co může město nabídnout. Zkuste sami prozkoumat Prahu a nechte se unášet v příjemné atmosféře města.

Odkaz na článek o nejnavštěvovanějších zábavných parcích v USA: 10 Most Visited Theme Parks in the US (2013).

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Průvodce Prahou s dětmi: Nejoblíbenější atrakce a aktivity

Co najdete v našem průvodci?

V našem průvodci Prahou s dětmi najdete tipy na nejoblíbenější atrakce a aktivity, které se hodí pro děti různého věku.

Jaké jsou nejlepší atrakce v Praze pro děti?

V Praze je mnoho zajímavých míst, které se hodí pro děti. Mezi nejoblíbenější patří například ZOO, botanická zahrada, technické muzeum nebo zábavní park.

Jsou v Praze i aktivity pro malé děti?

Ano, i pro malé děti je v Praze mnoho zajímavých aktivit. Vhodné jsou například návštěva dětského muzea nebo výlet na dětské hřiště.

Kam se vydat v Praze s dětmi za hezkého počasí?

Za hezkého počasí je v Praze nejlepší vyrazit na výlet do přírody. Doporučujeme například návštěvu skalního města v Adršpašsko-teplických skalách nebo projížďku na kole okolo Vltavy.

Jsou vstupenky na atrakce pro děti drahé?

Ceny vstupenek se mohou lišit podle typu atrakce. Nicméně v Praze existuje mnoho míst, kde jsou vstupenky pro děti zdarma nebo za výhodnou cenu. Například návštěva muzeí, knihoven nebo sportovních akcí.

hudebni nastroje

Nejlepší aktivity pro děti v Praze

1. Navštivte Dětské muzeum

Pokud chcete, aby se vaše děti učily a zábavily zároveň, neváhejte navštívit Dětské muzeum v Praze. Nabízí interaktivní expozice a aktivity pro děti ve věku 2 až 12 let.

2. Prozkoumejte pražská zvířata

Praha má několik krásných zoologických zahrad, jako např. Zoologickou zahradu Praha nebo Zoo Prague. Děti mohou pozorovat širokou škálu zvířat a zažít vzrušení ze setkání s exotickými druhy.

3. Zjistěte více o vědě v Techmania Science Center

Pro děti, které se zajímají o vědu a techniku, Techmania Science Center nabízí řadu fascinujících interaktivních expozic a aktivit. Děti se mohou zapojit do experimentů a objevovat tajemství vědy.

4. Navštivte historické památky

Praha je plná historických památek, jako např. Pražský hrad, Karlův most a Staroměstské náměstí. Procházky po těchto místech mohou být pro děti fascinující a poučné.

5. Užijte si zábavu v aquaparku

Pro rodiny s dětmi nabízí Praha několik vodních parků, jako např. Aquapalace Praha nebo Aquacentrum Šutka. Děti se mohou potápět do bazénu, skluzavek a vodních atrakcí a užít si den plný zábavy ve vodě.

Pro více informací o atrakcích v Praze pro děti, navštivte stránku Wikipedie.

pro děti

Nejoblíbenější atrakce a aktivity v Praze s dětmi

 • Navštivte ZOO Praha
 • Vydejte se na výlet lodí po Vltavě
 • Projděte se po Malé Straně a obdivujte městskou architekturu
 • Podívejte se na Strahovský klášter a jeho knihovnu
 • Vydejte se na procházku do Královské zahrady
 • Podnikněte výlet na Petřín a vystupte na rozhledně
 • Zajděte na popcornové kino v Kině Světozor
 • Navštivte Interaktivní muzeum pro děti a dospělé
 • Vyrazte na výlet do blízkého okolí a projděte se po přírodě

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekÚčinky akupunktury na plodnost – mýty a fakta.
Další článekDětské hudební nástroje pro zlepšení vývoje dítěte
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno