DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Santorini s dětmi: Co dělat na nejkrásnějším řeckém ostrově?

Pokud se chystáte s rodinou na dovolenou na Santorini, neváhejte. Tento řecký ostrov nabízí spoustu aktivit pro děti i dospělé. Zde jsou některé tipy na to, co byste neměli minout:

Pláže

Santorini je známý pro své krásné pláže, na kterých si mohou děti užít spoustu zábavy. Pláže Perivolos, Perissa a Kamari jsou písečné a vhodné pro děti.

Starověká města

Starověká města Thíra a Akrotíri nabízejí fascinující pohled do historie ostrova. Děti si zde mohou prohlédnout archeologické vykopávky a naučit se více o řecké historii.

Ochrana zvířat

Pro rodiny, které milují zvířata, se doporučuje navštívit Santorini Animal Welfare Association. Toto místo poskytuje útočiště pro opuštěné a zneužívané zvířata a nabízí prohlídky pro veřejnost.

Plavání a potápění

Pokud děti milují plavání a potápění, neměli byste si nechat ujít možnost navštívit Santorini Dive Center nebo Nea Kameni Island. Zde si mohou užít potápění v krásných vodách a vidět mnoho podvodních živočichů.

Pojďte objevovat tento krásný řecký ostrov s vaší rodinou a užijte si spoustu zábavy a dobrodružství.

dětiSantorini s dětmi: Co dělat na nejkrásnějším řeckém ostrově?

Plážový den s dětmi

Jednou z nejlepších aktivit, kterou můžete na Ostrově Santorini podniknout s dětmi, je návštěva pláže. Na ostrově najdete mnoho pláží pro všechny nároky. Nejoblíbenějšími plážemi jsou červené pláže, kamenné pláže, bílé pláže, černé pláže, Exo Gialos a Kamari. Přestaňte na vhodném místě a užijte si den na krásné pláži.

Navštivte hrad Akrotiri

Hrad Akrotiri je nejkrásnější starověké sídliště na Santorini. Nachází se v nejjižnějším bodě ostrova, Akrotiri, a je to dobrá volba pro rodiny s dětmi. Toto starověké sídliště bylo zničeno během erupce sopky v minulosti, ale návštěvníci si mohou prohlédnout konzervované artefakty a pozůstatky.

Vydejte se na výlet lodí

Výlet lodí na Santorini je další skvělá aktivita, kterou můžete podniknout s dětmi. Během výletu uvidíte krásné modré moře a budete mít příležitost navštívit přilehlé ostrovy a pobřeží. Výlety lodí jsou dostupné v celém městě.

Návštěva Atlantis Books a knihovny v Oia

Navštivte Atlantis Books, nezávislou knihkupectví a knihovnu v Oia, speciálně pro děti. Knihkupectví se nachází v srdci města a nabízí různé knihy pro děti všech věkových kategorií. Vstup do knihovny je zdarma a je zajištěno pohodlí pro návštěvu s dětmi.

Santorini Water Park

Pro rodiny s dětmi je návštěva Santorini Water Park skvělá zábava. Nachází se v blízkosti černé pláže Perissa a nabízí bazény, skluzavky a další atrakce. Santorini Water Park je ideální pro milovníky vodních sportů.

Vinice Santo Wines

V návaznosti na vodní park můžete navštívit vinice Santo Wines. K tomu se můžete dostat z Perissa nebo Kamari. Santo Wines nabízí chutné řecké ​​víno a skvělé pohledy na západ slunce. Navštivte Santo Wines a užijte si zábavu s dětmi.

Další tipy na Santorini


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Santorini s dětmi – často kladené otázky (FAQ)

Co dělat na nejkrásnějším řeckém ostrově?

Santorini je plný krásných pláží, tichých vesnic a historických památek. Zde je několik nápadů na aktivity, které můžete podniknout s dětmi:

 • Navštivte kráter sopky a sledujte slavný západ slunce nad Egejským mořem.
 • Najděte si některou z klidných pláží a užijte si odpočinek u moře.
 • Navštivte proslulé modré kopule v Oia a nechte se okouzlit výhledy na moře a okolní vesnice.
 • Objednejte si výlet lodí a prozkoumejte krásy ostrova z jiné perspektivy.
 • Zkuste tradiční řecká jídla s dětmi v jednom z mnoha útulných restaurací.
 • Pro děti jsou také vhodné aktivity jako zipline, lanové parky a kajakování.

Na Santorini určitě nebudete nudit, je to krásné místo pro rodinnou dovolenou.

dovolená

Dovolená s dětmi na ostrově Santorini

Proč vybrat Santorini pro dovolenou s dětmi?

Santorini je krásný ostrov v Egejském moři, který nabízí mnoho možností pro rodinnou dovolenou. Na ostrově najdete mnoho pláží s čistým mořem, kde si děti mohou hrát a plavat. Můžete se vydat na výlet lodí a užít si krásu okolních ostrovů. Také můžete navštívit archeologické naleziště, muzea a další zajímavá místa.

Co se nabízí pro rodiny s malými dětmi?

Pro rodiny s malými dětmi je na ostrově mnoho možností. Můžete se vydat na výlet lodí na ostrov Thirasia, který je ideální pro pěší turistiku a nabízí krásné výhledy na okolní krajiny. Na ostrově najdete také mnoho parků s dětskými hřišti a zábavními atrakcemi.

Zajímavá místa na Santorini

Pokud máte rádi historii a kulturu, doporučujeme navštívit archeologické naleziště Thiry, které patří k nejvýznamnějším památkám na ostrově. Můžete také navštívit Starou Fíru, největší a nejvýznamnější město na ostrově.

Více informací o Santorini najdete na stránce: https://cs.wikipedia.org/wiki/Santorini

pro děti

Svatý Ivan

 • Navštivte klášter, který leží na útesu nad mořem a nabízí nádherný výhled na okolní ostrovy a Egejské moře.
 • Procházejte se po úzkých uličkách v okolí kláštera a objevujte typické bílé domky s modrými dveřmi a okny.

černé pláže

 • Vydejte se na pláže výjimečného černého písku, jako je Perivolos a Perissa.
 • Vyzkoušejte různé vodní aktivity, jako je např. potápění, windsurfing a kajak.

Archeologické památky

 • Navštivte archeologickou lokalitu Akrotiri, což je považováno za „město zmizelého lidu“.
 • Prohlédněte si starověké oblasti, jako je Fira a Oia, s pozůstatky římské civilizace.

Kulinářské zážitky

 • Ochutnejte typickou řeckou kuchyni, jako jsou gyros, moussaka a Souvlaki.
 • Vychutnejte si čerstvé plody moře a tradiční řecké sladkosti v útulných restauracích a kavárnách.

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekCo je potřeba vědět před prvním koupáním novorozence?
Další článekJak zvládnout večerní rutinu s 11 měsíčním miminkem
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno