NEJLEPŠÍ DESKOVÉ HRY AKCI

Top 5 nejoblíbenějších deskových her pro děti v ČR

Deskové hry jsou skvělým způsobem, jak strávit čas s rodinou a přáteli. V České republice existuje mnoho oblíbených her, které vzbuzují zájem dětí. Zde je seznam pěti nejoblíbenějších deskových her pro děti v ČR:

  1. Carcassonne: Tato hra je postavena na vytváření zeměpisných útvarů pomocí dlaždic. Hráči staví města, cesty a farmy, aby získali body. Carcassonne je snadno pochopitelná a zábavná hra pro děti i dospělé.
  2. Dixit: Dixit je kreativní hra, ve které hráči vytvářejí příběhy na základě ilustrací na kartách. Cílem je dát takovou sugestivní větu k vybrané kartě, aby ostatní hráči uhodli, která karta patří k danému příběhu. Dixit je ideální pro rozvoj představivosti a komunikace u dětí.
  3. Munchkin: Tato hra přináší do světa fantasy humor a dobrodružství. Hráči se snaží získat co nejvíce úrovní a porazit různé nepřátele. Munchkin je oblíbeným výběrem pro děti, které milují fantasy svět a soutěživost.
  4. Dobble: Dobble je rychlá a vtipná hra, ve které hráči musí najít shodné symboly na kartách. Hra zlepšuje pozornost a reakční schopnosti dětí. Dobble je ideální pro krátké a dynamické hraní.
  5. Jungle Speed: Jungle Speed je zdánlivě jednoduchá hra, ve které hráči reagují na shodu karet a snaží se chytit totem. Je to skvělá hra pro rozvoj rychlosti a pozornosti. Jungle Speed je oblíbeným výběrem mezi dětmi a je také výzvou pro dospělé hráče.

Nyní si můžete vybrat jednu z těchto her a zažít spoustu zábavy a dobrodružství s dětmi.

děti výlet

Top 5 nejoblíbenějších deskových her pro děti v ČR

Top 5 nejoblíbenějších deskových her pro děti v ČR

1. Osadníci z Katanu

Osadníci z Katanu je strategická desková hra, která se stala velmi populární nejen mezi dětmi, ale i dospělými hráči. Cílem hry je vybudovat prosperující osadu na fiktivním ostrově Katan.

2. Carcassonne

Carcassonne je taktická hra, která si získala mnoho fanoušků díky své jednoduchosti a zároveň nekonečné variabilitě. Hráči se střídají ve stavbě krajin, zakládání cest a držení pod kontrolou farmářů na taktické mapě.

3. Dixit

Dixit je kreativní hra, která podporuje fantazii a schopnost vyjadřování se. Každý hráč vybere obrázek ze své ruky a řekne k němu libovolnou větu nebo slovo. Ostatní hráči poté vyberou ze svých karet obrázek, který nejlépe odpovídá tomu, co právě slyšeli.

4. Dobble

Dobble je rychlá a zábavná karetní hra pro dva až osm hráčů. Každá karta obsahuje několik obrázků a hráči se snaží co nejrychleji najít shodu mezi svou kartou a kartou na středu stolu. Je to skvělá hra pro rozvíjení postřehu a pozornosti.

5. Hvězdy nad Třešňovou

Hvězdy nad Třešňovou je česká desková hra pro děti. Hráči se stávají majiteli malých hotelů a jejich úkolem je získávat hosty, starat se o jejich pohodlí a zvyšovat prestiž svého hotelu. Hra je založena na smyslu pro strategii a rozhodování.

Pro více informací o deskových hrách pro děti doporučujeme navštívit tento
odkaz na příspěvek
z americké stránky s deskovými hrami.


NEJLEPŠÍ DESKOVÉ HRY AKCI

Top 5 nejoblíbenějších deskových her pro děti v ČR

1. Člověče, nezlob se!

Výjimečně oblíbená hra, která je zároveň jednoduchá a zábavná. Je vhodná pro děti od 4 let, ale i dospělí se rádi zapojí. Cílem je dopravit všechny své figurky na cílové pole a zároveň se snažit zdržovat a zneškodňovat soupeřovy figurky.

2. Dobble

Tato karetní hra se stala hitem v České republice. Hrají ji děti od 6 let i dospělí. Hlavním cílem je najít společný symbol mezi dvěma kartami. Je to rychlá a napínavá hra plná zábavy.

3. Dixit

Dixit je originální společenská hra, která rozvíjí kreativitu a fantazii. Hodí se pro děti od 8 let. Hráči se střídají v roli vypravěčů a snaží se pomocí ilustrací vyprávět příběhy. Ostatní hráči musí uhodnout, která ilustrace patří ke kterému vypravěči.

4. Carcassonne

Tato strategická hra je vhodná pro starší děti od 10 let. Hraje se s dlaždicemi, na které se postupně staví hradby, města, cesty a kláštery. Cílem je získat co nejvíce bodů za dokončené objekty.

5. Ubongo

Ubongo je logická a rychlostní hra. Hráči se snaží co nejrychleji skládat puzzle podle zadaného vzoru. Je to zábavná hra pro děti od 8 let i dospělé, která rozvíjí rychlé myšlení a schopnost rychlého rozhodování.

dovolená
Nejlepší desková hra pro děti


Nejlepší desková hra pro děti

Hra Carcassonne

Hra Carcassonne je jednou z nejlepších deskových her pro děti. Tato strategická hra nabízí skvělou zábavu a učí děti plánovat svůj tah a soutěžit s ostatními hráči.

V Carcassonne vytváříte středověkou krajinu pomocí dlaždic, na kterých se nacházejí různá města, cesty, kláštery a pastviny. Vaším cílem je získat co nejvíce bodů tím, že správně umístíte své postavičky – rytíře, mnicha, lupiče a sedláka na správná místa v krajině. Hra má jednoduchá pravidla, která umožňují dětem snadné pochopení a rychlou hratelnost.

Odkaz na Wikipedii

Více informací o hře Carcassonne můžete najít na stránce Wikipedie.


pro děti

Top 5 nejoblíbenějších deskových her pro děti v ČR:

  • Labyrint – Rychlá akční hra, ve které se hráči snaží přenést své postavy přes bludiště co nejrychleji.
  • Mix Max – Hra plná zábavy, ve které si hráči mohou tvořit vlastní postavy pomocí magnetických karet.
  • Carcassonne – Taktická strategická hra, ve které hráči staví a rozšiřují středověké město Carcassonne.
  • Catan – Oblíbená rodinná hra, ve které hráči osidluji ostrov Catan a snaží se získat zdroje a vytvořit co nejvíce osad.
  • Dosáhni cíle – Zábavná závodní hra, ve které hráči musí projít různými překážkami a co nejrychleji dosáhnout cíle.

NEJLEPŠÍ DESKOVÉ HRY AKCI

Kategorie – Deskové hry

Předchozí článekCo dělat při nespavosti u miminka a jak ho uspat?
Další článekKreativní způsoby, jak uplatnit plyšové hračky ve strategii online marketingu
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno