Varna dovolená s dětmi

Pokud hledáte ideální dovolenou pro sebe a své děti, nemůžete minout bulharské město Varna. Nachází se na pobřeží Černého moře a nabízí spoustu atrakcí pro celou rodinu.

Pláže v okolí jsou čisté a písečné, ideální pro pobyt s dětmi. Můžete si užít sluníčka, koupání v moři nebo si zapůjčit vodní sporty. Pro malé děti jsou zde také dětské koutky a hřiště.

Parky a zahrady jsou další možností, kterou můžete s dětmi navštívit. Botanická zahrada nebo Zoo Varna nabízí možnost prozkoumat nové druhy rostlin a zvířat. Taktéž můžete navštívit Aqua Park nebo nějakou z místních lunaparků.

Pro návštěvu s dětmi je také vhodné se ubytovat v rodinných hotely, kde jsou specializované služby pro rodiny s dětmi. Mnoho z nich nabízí animační programy nebo dětské kluby.

Varna dovolená s dětmi je tedy skvělou volbou pro rodiny, které hledají plážovou dovolenou s množstvím atrakcí pro celou rodinu.

děti výlet

Varna dovolená s dětmi

Pláže

Pokud hledáte ideální dovolenou s dětmi, Varna v Bulharsku je skvělou volbou. Má nejen krásné pláže, ale také různé aktivity pro děti, které si užijí. Mezi nejlepší pláže patří Golden Sands, kde najdete mělké a teplé moře a písečnou pláž s kavárnami, restauracemi a tobogány pro děti. Dalšími plážemi jsou Albena, Riviera a Sunny Day.

Atrakce

Varna nabízí mnoho atrakcí pro děti. Mezi nejlepší patří akvapark Aquamania, Zoo Varna, Muzeum dětství a loutkové divadlo. Pokud hledáte něco více dobrodružného, můžete se vydat do hor a navštívit horolezecký park. Na hlavním náměstí v centru města můžete najít trampolínový park, kde si děti mohou užít skákání na trampolínách.

Jídlo

Pokud hledáte dobrou stravu, Varna není na tom špatně. Má mnoho výborných restaurací, které nabízejí tradiční bulharská jídla, jako je banicka, musaka a kavarma. Pokud máte rádi mořské plody, zkusit byste měli rybářský přístav a trh s rybami.

Nakupování

Pro nakupování s dětmi je zde obchodní centrum Varna Mall, který nabízí různé obchody a kavárny. Můžete také navštívit tržnice a trhy s potravinami, kde si můžete koupit čerstvé ovoce a zeleninu.

Další tipy

– Pokud zůstanete v centru města a večer hledáte aktivitu s dětmi, můžete navštívit Velké kino, které nabízí různé filmy pro děti a dospělé.
– Varnský botanický zahradu je skvělým místem pro odpočinek a prozkoumání rostlin a květin.
– Pokud chcete vidět více z okolí, můžete se vydat na výlet na plachetnici nebo navštívit některé historické památky v okolí.

Celkově je Varna skvělým místem pro dovolenou s dětmi. Má mnoho aktivit a pláží, které dětem nabídnou mnoho zábavy. Navíc je levnější než jiné populární destinace v Evropě, takže si můžete užít dovolenou bez vysokých nákladů.

Zdroj: Family Vacation Critic

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Varna dovolená s dětmi – často kladené dotazy

1. Co navštívit v okolí Varny s dětmi?

V okolí Varny můžete navštívit například Akvapolis v Albene, Varnarské botanické zahrady nebo kamenný les v Pobiti kamani.

2. Kam se v okolí Varny podívat na výlet?

Na výlet se můžete vydat například do Nesebaru, kde najdete množství historických památek, nebo do Sozopolu s krásnými plážemi a romantickou atmosférou.

3. Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Varny pro děti?

Mezi nejlepší pláže v okolí Varny pro děti patří Kabakum, Sveti Konstantin a Elena či Galata.

4. Kde je nejlepší ubytování pro rodiny s dětmi v okolí Varny?

Varnu navštěvují mnohé rodiny s dětmi a proto je zde mnoho různých ubytovacích možností pro všechny náročnosti a preference. Doporučujeme například All Inclusive resort Primorsko del Sol nebo apartmánový hotel Pearl odpočinku.

5. Jak se nejlépe dostat z letiště do Varny s dětmi?

Z letiště do Varny se dostanete nejlépe taxíkem nebo si můžete objednat soukromý transfer předem. Všude po okolí Varny lze samozřejmě využívat i veřejnou dopravu.

dovolená

Varna dovolená s dětmi – ideální destinace pro rodiny

Co Varna nabízí pro děti?

Varna je nejen krásné město na pobřeží Černého moře, ale také ideální destinace pro rodiny s dětmi. Město je plné aktivit, které potěší malé i velké.

Pro nejmenší jsou zde dětské hřiště v parku Sea Garden, dětské koutky v místním akváriu a delfináriu či možnost projet se na spoustě atrakcí na pláži. Pro starší děti jsou zde vodní parky a aquaparky, interaktivní muzea a procházky po místních památkách.

Kde se ubytovat v závislosti na věku dětí?

Pokud máte malé děti, doporučujeme ubytování v blízkosti parku Sea Garden, kde budou mít děti dostatek prostoru na hraní a vystavení se sluníčku a mořskému vzduchu.

Pro starší děti je ideální ubytování v blízkosti vodních parků a zábavních parků. Zde mohou být vybíraví a navštívit všechny atrakce, které je nějakým způsobem zaujmou.

Zajímavá místa v okolí Varny, která stojí za návštěvu s dětmi

V okolí Varny najdete několik zajímavých míst, která vás s dětmi potěší. Mezi ně patří:

  • Sozopol – malebné město, které vás okouzlí svými úzkými uličkami a pohádkovou architekturou.
  • Přehrada Jovkovci – ideální místo pro plavání, jízdu na kajaku či procházky.
  • Balčik – lázeňské město, které má pro děti připraveno akvárium a zámeckou zahradu s množstvím exotických rostlin.

Varna dovolená s dětmi je tedy skvělou volbou pro každou rodinu. Město nabízí spoustu aktivit a zajímavých míst, které potěší malé i velké. Nechte se unést kouzlem Černého moře a užijte si společné vzpomínky s rodinou.

pro děti

Varna dovolená s dětmi – krátké shrnutí

  • Příjemné klima a písečné pláže
  • Mnoho možností aktivit pro celou rodinu
  • Kvalitní all inclusive hotely s bazény a animačním programem
  • Návštěva akvária a delfinária
  • Procházka historickým centrem města
  • Možnost výletů na nedaleké památky
  • Dostupnost z České republiky letadlem

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno