Online psí škola v AKCI

Výcvik canisterapeutického psa s cílem zlepšení zdravotního stavu

Canisterapeutický pes se stává stále populárnější možností terapie v tuzemsku i v zahraničí. Výcvik těchto psů se zaměřuje především na rozvoj a posílení kontaktu se zvířetem a také na zlepšení fyzického i psychického zdraví pacienta. Při terapii využívá canisterapeutický pes svých osobnostních vlastností jako jsou spolehlivost, vyrovnanost nebo zvídavost.

Jedním z typů canisterapie je terapie s cílem zlepšení zdravotního stavu pacienta. Příkladem může být terapie lidí s autismem nebo seniorů s demencí. Zde si pacienti s psem hrají, procházejí se nebo se postupně seznamují s mnoha novými věcmi. Tito lidé se zde učí novým dovednostem, ale zároveň si také zlepšují své zdraví.

Příklady úspěšných případů

 • Terapie dítěte s Aspergerovým syndromem s pomocí canisterapeutického psa zajistila rychlejší adaptaci na nové prostředí a zlepšila jeho sociální kompetence.
 • U pacientů s Alzheimerovou chorobou pomohla canisterapie zlepšit paměť a posílit pozitivní přístup k okolí.
 • S canisterapeutickými psy jsou také terapie lidí po úrazech, kdy pes pomáhá pacientovi získat zpět pohyblivost a posiluje jeho svalovou hmotu.

Canisterapeutická terapie psa je skvělou možností pro lidi s psychickými či fyzickými problémy a přináší mnoho pozitivních efektů pro pacienty. Pro výcvik těchto psů jsou nejdůležitější vlastnosti jako jsou trpělivost, spolehlivost a vysoká empatie k druhým.

psi vycvik

Výcvik canisterapeutického psa s cílem zlepšení zdravotního stavu

Co je canisterapeutický pes?

Canisterapeutický pes je pes, který je cvičený k účelu terapie pro lidi s různými onemocněními. Tito psi jsou vycvičeni pro poskytování emocionální podpory, přinášení úlevy od stresu a úzkosti a dokonce i pro zlepšení fyzického zdraví pacientů.

Účinky canisterapeutických psů na zdraví lidí

Canisterapeutické psi mohou pomoci lidem trpícím různými zdravotními problémy. Například mohou snížit krevní tlak, zlepšit kardiovaskulární funkci, snížit pocit stresu a úzkosti a dokonce zlepšit imunitní systém. Tyto psy lze využít v různých oblastech medicíny, od pediatrie až po geriatrii.

Příklady úspěšných případů výcviku canisterapeutického psa

Nedávno byl publikován případový studie o úspěšném výcviku canisterapeutického psa na onkologickém oddělení v jedné z nemocnic v USA. Pes byl vycvičený k účelu poskytnutí emocionální podpory pacientům, kteří prochází těžkým léčením.

Dalším úspěšným příkladem je výzkum na univerzitě v Arizoně, kdy byli canisterapeutičtí psi nasazeni na odděleních intenzivní péče na kritickou péči. Zde byli pacienti vybírání pro zlepšení tělesného a psychického stavu.

Závěr

Výcvik canisterapeutického psa může mít pozitivní účinky na zdraví lidí v nejrůznějších oblastech medicíny. Důkladná příprava je nutná a pes musí být vycvičen správně. Nicméně, když je to provedeno správně, canisterapeutický pes může být cenným nástrojem pro zlepšení jak fyzického, tak psychického zdraví pacientů.

Odkaz na případovou studii o canisterapeutickém psu v onkologické nemocnici v USA: CNBCVýcvik canisterapeutického psa s cílem zlepšení zdravotního stavu

Co je to canisterapeutický pes?

Canisterapeutický pes je pes, který je trénován k poskytování terapeutické pomoci lidem s různými zdravotními problémy. Tyto psy většinou pracují s lidmi, kteří mají nějaký druh postižení, jako jsou například neslyšící lidé, děti s autismem, lidé s depresemi atd.

Jaký je cíl výcviku canisterapeutického psa?

Cílem výcviku canisterapeutického psa je naučit ho poskytovat terapeutickou pomoc lidem s různými zdravotními problémy. To zahrnuje schopnost pracovat s lidmi, kteří jsou neslyšící, mrzutí nebo mají jiné druhy postižení.

Jaké jsou některé příklady úspěšných případů?

Některé příklady úspěšných případů zahrnují:

 • Pes, který byl vycvičen k práci s dětmi s Downovým syndromem. Tento pes byl schopen pomoci těmto dětem zlepšit své kognitivní schopnosti a snížit úzkost.
 • Pes, který byl vycvičen k práci s lidmi s demencí. Tento pes byl schopen pomoci těmto lidem zlepšit svou paměť a snížit úzkost.
 • Pes, který byl vycvičen k práci s lidmi s postižením pohybového aparátu. Tento pes byl schopen pomoci těmto lidem zlepšit své motorické schopnosti a snížit bolest.

psi

Výcvik canisterapeutického psa

Co je canisterapie?

Canisterapie je terapie pomocí psa. Při canisterapii se využívá pozitivního vlivu psa na člověka. Pomocí canisterapie lze zlepšit fyzické, psychické i sociální zdraví pacientů.

Jak funguje výcvik canisterapeutického psa?

Výcvik canisterapeutického psa zahrnuje několik kroků. Nejprve je třeba vybrat vhodného psa, který bude mít vhodnou povahu a bude se dobře učit. Poté se psa začne trénovat různým cvičením, například aporem, poslušností a dalšími cviky. Důležitou součástí výcviku canisterapeutického psa je také sociabilizace psa.

Pro koho je canisterapie vhodná?

Canisterapie je vhodná pro různé skupiny pacientů, například pro děti s autismem, pacienty s mentálním postižením, pacienty s Alzheimerovou nemocí a další.

Pro více informací o canisterapii navštivte Wikipedii.

vycvik psu

Výcvik canisterapeutického psa s cílem zlepšení zdravotního stavu:

 • Psí terapie může pomoci s léčbou různých onemocnění (např. deprese, demence, Parkinsonova choroba)
 • Výcvik canisterapeutického psa je zaměřen na specifické potřeby klientů
 • Terapeutický pes musí projít zvláštním výcvikem a splňovat určité požadavky
 • Příklady úspěšných případů zahrnují zlepšení klientova fyzického i psychického zdraví
 • Terapeutický pes může nabídnout podporu a motivaci pro rehabilitaci klienta

Online psí škola v AKCI

Kategorie – Psi a kočky

Předchozí článekPlyšoví miláčci na Instagramu: jak se stal sociální mediální fenomén
Další článekRodinná dovolená s dětmi v přírodě: Tipy na nejlepší destinace v ČR☀️
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno