DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Zajímavé výlety pro rodiny s dětmi v Bulharsku

Pokud plánujete rodinnou dovolenou v Bulharsku, neměli byste si nechat ujít některé z nejoblíbenějších výletů pro děti i dospělé. Zde jsou některé z nejzajímavějších zážitků, které Bulharsko nabízí:

 • Akvaparky: Bulharsko má mnoho vodních parků, které nabízejí spoustu zábavy pro celou rodinu. Nejpopulárnější akvaparky jsou v Sunny Beach a v Albena.
 • Archeologické památky: Pro rodiny, které mají rády historii, je návštěva bulharských archeologických památek jako např. Nessebaru a Plodivu nezapomenutelný zážitek.
 • Pláže: Bulharsko má mnoho krásných pláží, které nabízejí nejen plavání, ale i další outdoorové aktivity jako např. vodní sporty a cyklovýlety.
 • Zooparky: Návštěva zooparku v Sofii nebo v Plovdivu je skvělou aktivitou pro celou rodinu. Zde se můžete podívat na mnoho druhů zvířat a dokonce naplnit svůj den se známými bulharskými medvědy.
 • Botanické zahrady: Pro děti, které mají rády přírodu, jsou botanické zahrady v Sofii, v Balčiku a v Nesebaru skvělým místem pro návštěvu. Zde mohou vidět mnoho různých druhů rostlin a květin.

Bulharsko nabízí mnoho zábavných a edukativních aktivit, které zaručeně uspokojí celou rodinu. Záleží jen na vašich preferencích, jaké výlety si zvolíte.

děti

Zajímavé výlety pro rodiny s dětmi v Bulharsku

Plánování rodinného výletu do Bulharska

Plánujete rodinný výlet do Bulharska, ale nevíte, kam vyrazit a co podniknout s dětmi? V tomto článku najdete tipy na zajímavé výlety, které si zamilují nejen děti, ale i dospělí. Bulharsko nabízí mnoho překrásných přírodních i kulturních památek a atrakcí, které stojí za návštěvu.

Rilský klášter

Jeden z nejvýznamnějších pravoslavných klášterů na Balkáně je rozhodně až na prvním místě v seznamu výletů s dětmi. Budova kláštera je vysoká a divoká a v jeho těsné blízkosti se nachází např. Park deči a Rilsko jezero. Klášter byl založen v roce 927 a dnes návštěvníkům nabízí možnost úžasné prohlídky a přežít jedinečný zážitek s dětmi.

Zajímavý odkaz na Wikipedii o Rilském klášteře

Národní park Pirin

Národní park Pirin zahrnující masiv Pirin a rozkladající se na ploše více než 270 km2 je vhodným místem pro romantickou vycházku, ale také pro celodenní rodinnou túru. Tento park skýtá příznivcům třeba horské turistiky v té nejlepší možné kvalitě.

Zajímavý odkaz na Wikipedii o Národním parku Pirin

Sozopol

Sozopol, kousek od Burgasu, je jedno z nejstarších bulharských měst a týkající se ji známější plážová oblast, která protíná celý zbytek oblasti. Pro děti tu najdete celou řadu aktivit – od obrovské vodní hory až po školy surfování.

Zajímavý odkaz na Lonely Planet o Sozopolu

Vodopád Kravice

Vodopád Kravice zahrnující více než 20 kaskád o průměru více než 100 m a výškou až 30 m je nádherná přírodní kráska ležící v zapadlém, avšak velmi romantickém údolí na řece Trebišnjica, v blízkosti bosenského města Ljubuški.

Zajímavý odkaz na Wikipedii o Vodopádu Kravice

Závěr

Bulharsko je krásná a spořádaná země s mnoha přírodními a kulturními krásami. Pokud budete počítat s rodinným výletem, hledejte především prostory, kde si rodiče s dětmi najdou svá místa ke spokojenosti, ale také s možností nabýt nových zážitků. Snad Vám tento článek pomohl ve Vašem rozhodování a můžete nyní bez obav vyrazit na výlet do Bulharska.


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Zajímavé výlety pro rodiny s dětmi v Bulharsku

Krásy přírody

 • Národní park Rila – ideální pro pěší turistiku a pozorování zvířat
 • Přírodní rezervace Sreburna – sledujte zde různé druhy ptáků a vodní živočichů
 • Oblasti kolem Sozopolu – prozkoumejte nádherné pláže, zátoky a skalnaté útesy

Kulturní zážitky

 • Plovdiv – druhé největší město v Bulharsku s bohatou historií a kulturním dědictvím
 • Starožitná Nesebar – malebné a úzké uličky s historickými budovami a romantickými restauracemi
 • Múzeum plážových hrobů – objevujte tajemné kmeny a jejich pohřební rituály

Zábavní parky a atrakce

 • Akvapark Aquaparc – více než 20 tobogánů a bazénů pro všechny věkové kategorie
 • Sunny Beach Luna Park – největší zábavní park v Bulharsku s atrakcemi pro celou rodinu
 • Kavarnské převozník – zážitková jízda po řece s historickou lodí a výhledem na přírodu kolem

dovolená

Dovolená s dětmi v Bulharsku u moře

Dovolená s dětmi v Bulharsku u moře

Pokud hledáte ideální dovolenou pro vaši rodinu, může být Bulharsko tou správnou volbou. Bulharsko je zemí s množstvím krásných pláží a rekreačních oblastí, které lákají rodiny s dětmi. V tomto článku se zaměříme na dovolenou s dětmi v Bulharsku u moře.

Nejlepší pláže pro rodiny s dětmi v Bulharsku

V Bulharsku najdete mnoho krásných pláží, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi. Mezi nejlepší patří:

 • Sunny Beach – Tato pláž se nachází v oblíbené rekreační oblasti Sunny Beach a je ideální pro rodiny s dětmi. Pláž je písečná a má pozvolné vstup do moře.
 • Albena – Tato pláž se nachází v oblasti Albena a je známá svými čistými vodami a písečnými plážemi. Albena nabízí mnoho aktivit pro děti, jako jsou například vodní skluzavky.
 • Golden Sands – Tato pláž se nachází v oblasti Golden Sands a je obklopena krásnými horami. Pláž je velmi písečná a má pozvolné vstup do moře.

Aktivity pro děti v Bulharsku

V Bulharsku najdete mnoho aktivit pro děti, které vám pomohou vytvořit nezapomenutelné zážitky v průběhu vaší dovolené. Mezi nejlepší aktivity patří:

 • Návštěva vodního parku – V Bulharsku najdete mnoho vodních parků, které nabízejí mnoho zábavy pro děti.
 • Návštěva akvária – Bulharsko má mnoho akvárií, které nabízejí dětem možnost vidět mnoho různých druhů mořských živočichů.
 • Výlety do okolí – Bulharsko nabízí mnoho krásných míst, která stojí za to navštívit. Můžete se například vydat na výlet do hor nebo na prohlídku historických památek.

Celkově lze tedy říci, že Bulharsko je skvělou destinací pro dovolenou s dětmi u moře. Má mnoho krásných pláží a rekreačních oblastí, které nabízejí mnoho zábavy pro celou rodinu.

Pro více informací o Bulharsku můžete navštívit stránku Bulharsko na Wikipedii.


pro děti

Zajímavé výlety pro rodiny s dětmi v Bulharsku

 • Navštivte Aquapark Aquamania v Albene, kde si užijí jak dospělí, tak i děti vodní atrakce.
 • Pro návštěvu historie zavítejte s rodinou do chorvatského Mistras, kde můžete navštívit starověké ruiny.
 • Cestou zpět se můžete stavit u zoologické zahrady v Bourgasu, kde vaše děti uvidí celou řadu zvířat.
 • Pro milovníky adrenalinu je ideální výlet k pevnosti Tsarevets a kolem ní pak podjezdem zhřídele.
 • Klepněte si na úžasný pohled na Ruse, plný památek.

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekJaké jsou nejlepší způsoby; jak vybírat a nakupovat dětská vtipná trička?
Další článekCo jsou to vztahové potřeby a jak je rozvíjet u dětí?
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno