Jak zařídit dětský pokoj a kde do něj sehnat vhodný nábytek?

Každé dítko by mělo mít svůj vlastní pokoj. Malé království, které bude přesně odpovídat jeho potřebám, a to vybavením a třeba i barvou. Pamatujte, že každé dítě je individuální osobnost a má své potřeby. Na vás jako rodičích je, abyste je dokázali naplnit. Naštěstí zařízení pokoje není tak složité. Aby byl výsledek dokonalý, stačí de facto jen jedna věc.

Vše s ohledem na dítě

S přibývajícím věkem se mění potřeby i nároky dětí na vybavení. Když je dítko malé, rozhodně vám nebude mluvit do výběru barvy skříně ani koberce a bude mu celkem jedno, jestli je postel u okna nebo v tmavším koutě pokoje. Na vás jako rodičích je, abyste toto vše rozhodli za něj, ovšem s maximálním ohledem právě na dítě. Rozhodně například neplatí, že holčičí dětský pokoj by měl být růžový. Malé holčičky nemusí mít tuto barvu v oblibě a lépe se jim bude hrát i usínat třeba v záplavě žluté, fialové nebo zelené barvy.

Zóny pro větší pohodlí

Dětský pokoj musí být rozdělen na jednotlivé zóny. Pokud je dítě malé, největší prostor by měl být vyhrazen pro hraní, u dětí školního věku je důležité dobře zařídit zónu vzdělávací – tj. tu, kde si bude psát domácí úkoly a učit se. Zvláštní pozornost věnujte zóně pro spaní. Měla by být o maličko tmavší než ostatní místa pokoje, aby dítě vždy usínalo v klidu. Pokud je pokoj příliš světlý, je vhodné dát nad postel baldachýn. Nebojte se od sebe zóny oddělit i barevně. Abyste barvu vybrali správě, koukněte se na tento článek.

Proč je „rostoucí“ nábytek lepší?

Aby vše dítěti vyhovovalo a nemuseli jste každý rok kupovat nový nábytek, spojte se s profesionály – tj. kontaktujte truhlářství. Zkušení truhláři dokáží navrhnout nábytek, který bude vyhovovat z hlediska designu i nároků na úložný prostor. Ideální volbou je tzv. rostoucí nábytek. Jeho výhodou je, že se dokáže přizpůsobit potřebám dítěte s ohledem na věk a vyžaduje to jen minimum změn. Například v Truhlářství Marek vypracují detailní návrh dětského pokoje s ohledem na stáří, potřeby, snadnost údržby i bezpečnost. Více informací najdete na webu truhlarstvi-marek.cz v sekci dětské pokoje.

Miška
Miška

Jsem maimnkou 2 letého prcka na mateřské dovolené. Zajímám se zdravý životní styl, ale mým největším koníčkem je můj prcek:)