Online psí škola v AKCI

Jak se připravit na nástup štěňátka do školky?

Pokud se chystáte poslat svého mazlíčka do školky pro psy, je důležité se na tento krok pečlivě připravit. Zde jsou některé klíčové kroky, které můžete udělat, aby se váš pes cítil pohodlně a bezpečně v novém prostředí.

1. Zvykněte si na nový harmonogram

Pokud vaše štěně zatím nebylo vystaveno pravidelnému harmonogramu pro jídlo a spánek, je důležité začít s tím brzy před nástupem do školky. Pokud bude mít váš pes jasný harmonogram, bude se cítit klidnější a méně stresovaný v novém prostředí.

2. Poskytněte mu dostatek cvičení

Je důležité, aby váš pes měl dostatek času na venčení a cvičení před nástupem do školky. Tím pomůžete snížit jeho nervozitu a zlepšit jeho náladu.

3. Ujistěte se, že je očkován a ošetřen

Jakmile vaše štěně nastoupí do školky, bude v pravidelném kontaktu s jinými psy a může se dostat do kontaktu s různými nemocemi. Ujistěte se, že je kompletně očkován a ošetřen proti všem běžným onemocněním.

4. Zvykněte si na krátké oddělení

Než se vaše štěně setká s celou skupinou psů v školce, zvykněte si ho na krátké oddělení. Tím pomůžete vašemu psovi pochopit, že byt oddělený od vás není ničím závažným a že se brzy vrátíte.

Následováním těchto klíčových kroků můžete pomoci vašemu psu připravit se na nástup do školky pro psy. Snažte se být trpěliví a postupovat pomalu, abyste minimalizovali stres pro vašeho mazlíčka.

psi vycvik

Jak se připravit na nástup štěňátka do školky?

Úvod

Když se rozhodnete pro psa, musíte se rozhodnout i pro to, jak ho budete vychovávat. Jedním z kroků je nástup štěňátka do školky. Tento krok není jednoduchý a vyžaduje si přípravu. V tomto článku se podíváme, jak se na takový nástup připravit.

Zajistěte štěňátku potřebné očkování

Než štěňátko vstoupí do školky, musí mít splněný očkovací plán. Je třeba zajistit, aby bylo očkováno proti těmto nemocem: VZTEKLINE, KORONAVIRUS, KOKCIDIÓZA, KOKCIDIÓZA MAZLÍKA, KOKCIDIÓZA MLADÝCH PSŮ, LEPTOSPIRÓZA, PARAINFLUENZA 2, PASTERELÓZA, PSINKA.

Vyberte si vhodnou školku

Je třeba si vybrat školku, která má dobrou pověst a kde si můžete být jisti, že se o vaše štěňátko budou starat dobře. Měli byste se zeptat na reference a zkusit najít hodnocení od jiných majitelů psů.

Zahajte sociální kontakt

Je důležité, aby se štěňátko naučilo komunikaci s jinými psy. Vezměte ho ven na procházky, na tréninkové hodiny a na setkání s jinými psy. Důležité je, aby se naučilo, jak rozpoznat hrozbu a chovat se při ní.

Začněte s tréninkem a výchovou

Je důležité, aby se štěňátko naučilo poslouchat a dodržovat pravidla. Začněte s jednoduchými cviky, jako například sedni nebo lehni. Je třeba, aby se naučilo, jak se chovat v různých situacích. Používejte pozitivní motivaci, například pamlsky. Pokud si nevíte rady, můžete si vyhledat trenéra psů.

Závěr

Nástup štěňátka do školky je důležitý krok v jeho výchově. Je třeba si připravit štěňátko a zajistit mu potřebné očkování. Dobře si zvažte výběr školky. Je důležité, aby se štěňátko naučilo komunikaci s jinými psy a poslušnosti. Pokud si nevíte rady, není nic špatného na kontaktu s trenérem psů.

Zajímavé odkazy:


How to Train a Puppy: The First Week (AKC)


Common Dog Behavior Issues (ASPCA)
Jak se připravit na nástup štěňátka do školky?

1. Domácí přípravy

– Zvykněte štěně na samostatnost a separaci od vás pomocí postupného zvyšování času, kdy je štěně samo až na dobu, kterou bude strávit v školce.
– Zlepšete socializaci štěněte s lidmi a dalšími psy, aby se snadněji adaptovalo na nové prostředí.
– Zjistěte si, zda je vybavení v školce podobné tomu, co máte doma (např. strava, pelíšky, hračky) a případně doplňte vybavení, aby se štěně v novém prostředí cítilo pohodlně.

2. Komunikace se školkou

– Komunikujte s vedením školky o očkování, odčervení a dalších preventivních opatřeních.
– Dozvězte se, jak probíhají výcvikové aktivity a zda se budou zaměřovat na nějakou konkrétní oblast (např. poslušnost).
– Požádejte o informace o pravidlech školky a očekáváních, takže se můžete lépe připravit na nástup vašeho štěněte.

psi

Nejlepší školka pro štěňata

Školka pro štěňata bývá pro majitele nových čtyřnohých kamarádů velkým zázrakem. Tuto službu využívají ti, kdo musí pracovat po celý den, ale chtějí svého pejska optimálně socializovat a samostatně vychovat.

Výběr školky

Je důležité vybrat školku, která odpovídá specifickým potřebám štěněte. To znamená, že školka by měla splňovat požadavky na stravu, výchovu, dostatečnou aktivitu a hlavně bezpečnost. Je ideální navštívit více školek, porovnat možnosti a služby, a následně si vybrat tu nejlepší.

Školka pro štěňata Wikipedia

Pokud se zajímáte o další informace, přejděte na stránky Školka (předškolní vzdělávání) na Wikipedii.

vycvik psu

Jak se připravit na nástup štěňátka do školky?

  • Začněte trénovat základní povelů, jako sedni, lehni, aportuj a podobně
  • Zvykejte si na pravidelné procházky a vycházky, aby si štěně zvyklo na různé podněty
  • Vyberte vhodné oblečení a vybavení, jako postel pro psa, misku na jídlo a vodu, pelíšek a hračky
  • Dejte pozor na očkování a pravidelnou návštěvu veterináře
  • Zařaďte štěně do sociálních skupin, aby se naučil komunikaci s ostatními psy a lidmi
  • Zkuste najít vhodnou školku pro vaše štěně s kvalitní péčí a tréninkem
  • Buďte trpěliví, štěně potřebuje čas na adaptaci a učení se novým věcem

Online psí škola v AKCI

Kategorie – Psi a kočky

Předchozí článekVztah bez slibu: Jak se rozloučit s milencem a najít si nového partnera
Další článekJak plánovat dovolenou s dětmi na ostrově Kos☀️
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno