DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Jak si naplánovat aktivní dovolenou s dětmi u moře – vodní sporty, kolo a další zábava

Naplánujte si aktivní dovolenou s dětmi u moře!

Plánování dovolené s dětmi může být náročné, ale pokud se rozhodnete pro aktivní dovolenou u moře, bude to pro vás i pro vaše děti zážitek na celý život. Následující tipy vám pomohou naplánovat ideální aktivní dovolenou, která bude plná vodních sportů, cyklistiky a další zábavy.

Vodní sporty
Jednou z nejpopulárnějších aktivit u moře jsou vodní sporty. Plavání, surfování, paddleboarding nebo vodní lyžování jsou skvělé aktivity, které si užijete s celou rodinou. Nezapomeňte si ale přibalit vhodné plavky nebo neopren a nejlépe zarezervujte si výbavu předem.

Kolo
Prozkoumávání okolí u moře je nejlépe na kole. Pronajměte si kolo pro celou rodinu a projděte se po cyklostezkách, které vedou podél pláží nebo krajiny okolo moře. Děti si užijí krásné pohledy a navíc to je skvělá fyzická aktivita.

Další zábava
Ale to není všechno, co můžete dělat u moře. Pokud máte rádi adrenalin, vyzkoušejte si windsurfing nebo jetový skútr. Pro ty, kteří hledají větší klid a odpočinek, jsou tu dlouhé procházky po pláži a relaxace na slunci. Nezapomeňte také navštívit místní atrakce a zábavní parky.

S těmito tipy bude vaše aktivní dovolená u moře s dětmi nezapomenutelným zážitkem plným zábavy a adrenalinu.

děti

Jak si naplánovat aktivní dovolenou s dětmi u moře – vodní sporty, kolo a další zábava

Jak si naplánovat aktivní dovolenou s dětmi u moře

Vodní sporty

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou u moře, rozhodně si nenechte ujít možnost vyzkoušet různé vodní sporty. Pokud máte rádi adrenalin, zkusit můžete například windsurfing nebo kitesurfing. Pro ty, kteří preferují trochu klidnější aktivity, je tady možnost si pronajmout kajak nebo paddleboard a projet se po moři nebo po některém z blízkých řek či jezer, které jsou často turistům méně známé, ale nabízejí skvělé podmínky pro vodní sporty. V každém případě si nenechte ujít šanci vyzkoušet něco nového, třeba se i s dětmi naučíte něco nového a všechny si užijete spoustu zábavy.

Kolo

Kolo je skvělým dopravním prostředkem na dovolené, jelikož vám umožní snadněji se dostat do okolí a objevovat nová místa. V některých destinacích u moře je tedy možné si kola půjčit a vyrazit na různá výlety. Pokud plánujete dovolenou s dětmi, nezapomeňte na to, že je dobré vybrat trasy s nižším převýšením a přizpůsobit tempo jízdy dětem. Pokud je to třeba, můžete si s sebou vzít i kočárek pro nejmenší členy rodiny nebo si objednat speciální sedačky či přívěsy pro přepravu dětí.

Další zábava

Vyrazit na dovolenou u moře samozřejmě neznamená jen lenošit na pláži a koupat se v moři. Jednou z možností, jak prožít aktivní dovolenou, je třeba mini golf, který má svými barvami a tvary v příjemném prostředí zajištěni časté návštěvníky. A rozhodně nesmíme zapomenout na tradiční bowling, nebo i na různé atrakce, které se často na plážích během letní sezony objevují. Na těchto linkách se mnohé atrakce nacházejí v nejlepším světle.

Najít si však aktivitu, která vám zaručí krásné okamžiky, je důležité a zároveň na tom záleží, kde se na dovolenou rozhodnete vyrazit. Přímo na plážích k nám přicházejí stále novější a neotřelé sportovní aktivity – vybírat si můžeme ze stojanů, které nabízejí různé sportovní a zábavní nástroje, jako třeba beach volejbalové sítě, canistro, nebo bedminton. Často se také konají různé turnaje a soutěže, které dávají možnost se aktivně zapojit, poznat nové lidi a především si užít dovolenou v plné kráse.

Vyberete si tedy tento rok aktivní dovolenou u moře? Pokud ano, nezapomeňte vyzkoušet vodní sporty, pronajmout si kolo a najít si další zábavu, kterou si s dětmi užijete do sytosti.

Zdrojový post můžete najít zde


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Jak si naplánovat aktivní dovolenou s dětmi u moře?

Vodní sporty

Pokud plánujete dovolenou u moře s dětmi a máte rádi adrenalinové aktivity na vodě, rozhodně by vás mohly zajímat vodní sporty. Například jízda na vodním skútru, parasailing, windsurfing nebo kajak- to jsou jen některé z aktivit, které budou určitě bavit dospělé i děti.

Kolo

Dovolená u moře může být perfektní příležitostí k tomu, abyste si vyzkoušeli cykloturistiku. Nejenže se můžete projíždět podél pobřeží, ale v mnoha destinacích je k dispozici i cyklostezka. Ať už se jedná o cestu kousek od pláže nebo náročnější terén, každá rodina si najde svoje oblíbené místo.

Další zábava

Určitě nezapomeňte, že na pláži můžete relaxovat a užívat si i mnoho dalších zábavných aktivit. Hraní plážového volejbalu, koupačky v moři, stavění hradečků z písku, čtení knihy nebo relaxace na lehátku a poslech hudby- to vše jsou aktivity, které si u moře můžete užít s celou rodinou.

Tak neváhejte a vydejte se na dovolenou k moři, ať už s dětmi nebo bez!

dovolená

Dovolená pro rodiny s dětmi u moře

Dovolená pro rodiny s dětmi u moře: tady máte tipy, jak ji naplno užít

1. Vyberte si vhodné místo k pobytu

Při hledání vhodného místa na dovolenou u moře s dětmi je důležité zaměřit se na ty oblasti, které nabízejí nejen krásné pláže, ale také množství zábavy a aktivit pro celou rodinu. Mezi oblíbené destinace se řadí Chorvatsko, Itálie, Španělsko a Turecko.

2. Vyberte si ubytování, které splňuje potřeby vaší rodiny

Je důležité vybrat si ubytování, které je vhodné pro rodiny s dětmi. Ujistěte se, že máte k dispozici vybavenou kuchyň, aby jste si mohli sami připravovat jídlo, což je nejen zdravější, ale také levnější. K dispozici by měly být také dětské postýlky a židličky, a případně i hlídání dětí.

3. Plánování výletů pro celou rodinu

Vydejte se na výlety za poznáním a objevujte nová místa. Ujistěte se, že jsou vhodné pro celou rodinu a zohledňují věk dětí. Určitě oceníte návštěvu akvaparku, zoologické zahrady nebo botanické zahrady.

4. Zabezpečení bezpečnosti dětí

Pozor na slunce! Pokud se vydáte na dovolenou v oblasti s vysokými teplotami, pamatujte na ochranu proti slunci. Dětem volte kvalitní opalovací krémy s vysokým faktorem UV ochrany, chráňte je klobouky a plavkovými obleky.

A aby jste se vyhnuli zbytečným stresům, každý výlet pečlivě plánujte a ujistěte se, že máte při sobě všechny potřebné dokumenty a údaje o lékaři pro případ nečekaných situací.

5. Navštivte Wikipedii pro další inspiraci

Jestliže hledáte další tipy a inspiraci na dovolenou pro rodiny s dětmi u moře, mrkněte na Wikipedii, kde najdete zajímavé informace o oblíbených destinacích a turistických atrakcích.

Navštivte Wikipedii zde

pro děti

Jak si naplánovat aktivní dovolenou s dětmi u moře

  • Najděte ubytování v blízkosti pláže a vybavené vodními sporty (např. windsurfing, paddleboarding, kajak, vodní lyže).
  • Vypůjčte si kola a projděte okolí s dětmi. Pokud jsou děti malé, zvažte možnost pronájmu dětského sedačky nebo přívěsu na kolo.
  • Zkusťte nové sporty, jako například plážový volejbal, frisbee, kitesurfing nebo potápění s dětmi.
  • Zarezervujte si exkurze jako např. jízdu na lodi, prohlídku památek nebo návštěvu akvária.
  • Najděte restaurace s dětským rozhraním a ochutnejte místní speciality. Určitě nezapomeňte na zmrzlinu!

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekTajemství úspěchu plyšových hraček: Co přitahuje děti i dospělé?
Další článekKam na výlet s dětmi Černošín – okres Tachov
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno