Kam na výlet s dětmi Chrastava – okres Liberec

Pokud plánujete rodinný výlet v okrese Liberec a hledáte místo, kde si užijete spoustu zábavy s dětmi, rozhodně doporučujeme navštívit město Chrastava.

Kde se ubytovat
V Chrastavě a okolí najdete řadu kvalitních ubytovacích zařízení. Velmi oblíbené jsou například rodinné hotely a penziony, ale můžete zvolit i některý z kempů nebo chat.

Co navštívit
V Chrastavě najdete spoustu zajímavých míst, které potěší nejen děti, ale i dospělé. Určitě nevynechejte:
– Zoo Liberec – jedna z nejnavštěvovanějších zoo v Česku s řadou exotických zvířat
– Letní kino Chrastava – pravidelné promítání filmů v letním prostředí
– Muzeum keramiky – výstava historických i současných keramických výrobků
– Zámeček Frýdlant – romantický zámek s bohatou historií

Kde se najíst
V Chrastavě a okolí najdete mnoho restaurací a hospod, které nabízejí širokou škálu gastronomických zážitků. Pokud máte rádi tradiční českou kuchyni, určitě ochutnejte místní speciality, jako je například svíčková nebo knedlíky.

Aktivity pro děti
V Chrastavě a okolí najdete mnoho aktivit, které potěší vaše děti. Můžete navštívit například:
– Stadion Liberec – sportovní centrum se sportovním areálem a bazénem
– Hráčekland – speciální herní prostor pro děti se skluzavkami, trampolínami a dalšími atrakcemi
– Dětský koutek – dětské hřiště s pískovištěm, houpačkami a dalšími herními prvky

Tak neváhejte a vydejte se s rodinou na výlet do Chrastavy, kde si užijete spoustu zábavy a nezapomenutelných zážitků!

děti výlet

Kam na výlet s dětmi Chrastava – okres Liberec

Tipy na výlety s dětmi v Chrastavě

Chrastava je krásné město v okrese Liberec, které nabízí mnoho aktivit pro rodiny s dětmi. Zde jsou naše tipy na výlety s dětmi v této oblasti.

1. Aquapark Babylon Liberec

Aquapark Babylon Liberec je perfektním místem pro celodenní zábavu s rodinou. Nabízí mnoho bazénů, skluzavek a dalších atrakcí, dokonce i sauna svět pro dospělé. Pro děti je zde také dětský bazén a zábavný park. Navíc, vstupné je přijatelné pro celou rodinu.

2. ZOO Liberec

ZOO Liberec je jednou z největších a nejkrásnějších zoologických zahrad v České republice. Děti budou nadšené z přímého kontaktu s řadou zvířat, od slonů po pandy. Je tam také možnost projevit své dobrodružné stránky v lezeckém parku.

3. Muzeum techniky Lužické hory

Pro děti, které mají zájem o technologii a historické stroje, může být muzeum techniky v Lužických horách skvělou volbou. Zde jsou vystaveny staré broušení, tkalcovské a tiskařské stroje. Děti mohou vidět, jak se zpracovávají dřevo a další materiály.

4. Cesty Cyrila a Metoděje

Pro rodiny, kteří se chtějí trochu projít, jsou Cesty Cyrila a Metoděje skvělou turistickou trasou. Tato cesta začíná před kostelem sv. Mikuláše Chrastava a vede skrz krásné lesy a horské cesty k vrcholu Ještěd. Toto místo nabízí krásný výhled na celé okolí.

Tyto tipy jsou jen malou částí z toho, co nabízí Chrastava a Liberecký kraj pro rodiny s dětmi. Pokud máte další nápady, neváhejte nám je poslat. Děkujeme a doufáme, že se na tyto místa podíváte!

Zdroj

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi v Chrastavě?

1. Dětský park

V Chrastavě se nachází dětský park s různými atrakcemi pro děti různého věku. Najdete zde například houpačky, skluzavky, trampolíny, prolézačky a další zábavné prvky.

2. Památník Švédska zahrada

Památník Švédska zahrada připomíná události z období třicetileté války. Pro děti je zde připravena naučná stezka, na které se dozví zajímavosti o této historické události v krátké, ale srozumitelné podobě.

3. Lesní hřbitov

Lesní hřbitov je jedním z nejzajímavějších míst v okolí Chrastavy. Pro děti zde najdete například vyhlídkovou věž a naučnou stezku, která seznamuje s lesním životem a historií tohoto mimořádného místa.

dovolená

Kam na výlet s dětmi v Chrastavě, okres Liberec

Zámek Lemberk

Jedním z nejzajímavějších míst pro rodinný výlet v Chrastavě je zámek Lemberk. Tento hrad byl postaven v 13. století a nabízí náročnou pěší cestou a krásný výhled na okolní krajinu. Hostí také mnoho kulturních akcí pro dospělé i děti.

Aquapark Babylon

Pokud hledáte spíše indoorové aktivity, Aquapark Babylon v Liberci se nachází jen pár kilometrů od Chrastavy. Nabízí bazény pro děti i dospělé, skluzavky a mnoho dalších zábavných atrakcí. V Aquaparku se také konají různé kulturní akce, jako například masky a karnevaly pro děti.

Zámek Sychrov

Zámek Sychrov se nachází asi 20 kilometrů od Chrastavy, ale stojí za to pro rodinný výlet s dětmi. Nabízí krásné zahrady, mini zoo, dětské hřiště a restauraci s venkovním posezením. Pro děti jsou k dispozici programy, jako například muzeum hraček.

Pokud hledáte skvělé místo pro rodinný výlet s dětmi, v Chrastavě a okolí najdete mnoho aktivit a atrakcí.

Další informace o Chrastavě

pro děti

Kam na výlet s dětmi ve Chrastavě

  • Zámek Chrastava s parkem a hřištěm
  • Koupání v Vodním parku Jested
  • Procházka po Stezkách pro všechny smysly v Jablonném v Podještědí
  • Navštívit Zoo Liberec a IQpark Liberec
  • Adrenalinový park Ještěd s lanovkou a bobovou dráhou
  • Piknik na Obřím hrnci v Doksech

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekJak překonat strach a ustálit důvěru při lezení s dětmi
Další článek4) Mauricius s dětmi: Co vidět a zažít☀️
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno