Kam na výlet s dětmi Rychvald – okres Karviná

Rychvald v okrese Karviná nabízí mnoho skvělých aktivit pro rodiny s dětmi, které si chtějí užít nezapomenutelný výlet. Zde jsou některé z nejlepších tipů na to, co můžete dělat s dětmi v Rychvaldu.

  • Aquapark Rychvald: Tento vodní park nabízí mnoho skluzavek a bazénů, ve kterých si děti mohou užít spoustu zábavy a adrenalinu.
  • Rychvaldský zámek: Tento historický zámek je ideální pro dobrodružný výlet s dětmi. Prohlédněte si působivou architekturu a cestování zpět v čase.
  • Vyleťte se na koňském zápřahu: Využijte příležitost a projděte se kolem krásné krajiny na koňském zápřahu. To je určitě zážitek, na který nezapomenete!
  • Rychvaldský park: Tento park nabízí mnoho prostoru pro pohyb a zábavu. Děti zde mohou hrát na hřištích až do večera.

Tyto tipy jsou jenom malou ukázkou toho, co můžete s dětmi v Rychvaldu zažít. Tak neváhejte a vydejte se na výlet do tohoto skvělého města!

děti výlet
Kam na výlet s dětmi Rychvald – okres Karviná

Přehledný průvodce pro výlet s dětmi do Rychvaldu

Český Těšín

Na výlet s dětmi můžete vyrazit do města Český Těšín. Navštívit můžete například Městské muzeum a galerii v Českém Těšíně. Nabízí se zde množství výstav pro dospělé i pro děti.

Wisła

Do polského města Wisła se můžete dostat za pouhých 20 minut jízdy autem. Tipem pro rodiny s dětmi může být saní a bobová dráha oraz BAZA Powitanie zima v dolní stanici lanovky. Zdek byly vybudovány tři seřazovací dráhy, dva čtyřicetimetrové tuby, vlnitá dráha a další atrakce. V zimě se zde bude každé dítě bavit na sto procent.

Opava

Do historického města Opava se dostanete za necelých 30 minut jízdy autem. Děti budou jistě nadšené z návštěvy muzea a planetária, kde si kromě představení o vesmíru mohou prohlédnout i expozici historických zbraní a zbroje.

Tipsport Academy

Pro sportovně nadané děti může být nejzajímavější návštěva TipSport Academy v Ostravě. Nabízí se zde trampolínový park, který nabízí hned tři velké sály plné trampolín a dalších atrakcí. Zábava zde zaručeně nekončí ani v případě nepřízně počasí.

Linky na další inspiraci

Pokud hledáte další nápady na výlety s dětmi, můžete si prohlédnout následující články na webových stránkách Visit USA:


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi v Rychvaldě – okres Karviná

1. Bludný kámen Rychvaldu

Bludný kámen Rychvaldu je místem, které určitě stojí za návštěvu s dětmi. Jedná se o skálu, kterou je možné otáčet a hýbat. Děti si zde mohou vyzkoušet svou sílu a podívat se na zajímavou přírodní památku.

2. Zámecký park Rychvald

Zámecký park Rychvald je krásné místo pro rodinnou procházku. Park se rozkládá na ploše přibližně 11 hektarů a nabízí mnoho možností pro volný čas. Děti si zde mohou zahrát na dětském hřišti, koupit si zmrzlinu nebo si prostě jen odpočinout a relaxovat.

3. Zámek Rychvald

Pokud se vám zajímá historie, určitě nevynechejte návštěvu zámku Rychvald. Hrad byl postaven v 16. století a později přestavěn na zámek. Uvnitř zámku se nachází muzeum, které nabízí prohlídky pro celou rodinu.

4. Skanzen v Rožnově pod Radhoštěm

Pokud hledáte místo, kam vyrazit s dětmi na celodenní výlet, doporučujeme navštívit skanzen v Rožnově pod Radhoštěm. Skanzen nabízí autentický pohled na život a práci lidí na Valašsku. Děti si zde mohou prohlédnout různé stavby, zvířata a zahrát si na ranči.

5. Hřebčín Karolínka

Pro milovníky koní je ideálním místem pro výlet hřebčín Karolínka. Děti si zde mohou prohlédnout krásné koně, naučit se, jak se o ně správně starat, nebo si dokonce zajezdit na koni.

Pokud máte nějaké další tipy na výlety s dětmi v Rychvaldě a okolí, neváhejte nám napsat na email xx@xx.cz.

dovolená

Kam na výlet s dětmi Rychvald – okres Karviná

MiniZoo Rychvald

Jedním z nejoblíbenějších míst pro výlet s dětmi je MiniZoo Rychvald. Toto zvířecí zoo nabízí nejen krásně upravené parky a zahrady, ale také jedinečné možnosti pozorování zvířat a interakce s nimi. Děti zde mohou navštívit exotická zvířata, která nejsou běžně vidět v českých zoo, jako jsou například koťata servalové ušatého.

PeckaLand

Další výbornou možností pro výlet s dětmi je PeckaLand. Toto zábavní centrum se nachází nedaleko Rychvaldu a nabízí celou řadu atrakcí pro děti i dospělé. Zde si děti mohou užít skákací hrady, prolézačky, lanové centrum a plno dalších aktivit.

Skelný mlýn Rychvald

Historický skelný mlýn v Rychvaldě je dalším vynikajícím místem pro rodinný výlet. Zde mohou děti vidět výrobu skla a naučit se o tomto řemesle více. Toto místo nabízí fascinující výklad o zpracování skla a návštěva může být velmi poučná.

Pro více informací o okrese Karviná a dalších výletních možnostech v této oblasti se podívejte na Wikipedii.

pro děti

Kam na výlet s dětmi Rychvald – okres Karviná

  • Navštivte Lesní zvěřinec Rychvald
  • Zajděte na procházku okolo Rychvaldské přehrady
  • Návštěva Městského muzea Rychvald
  • Výlet do Zámeckého parku v Karviné
  • Projížďka historickým vláčkem po okolí

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno