Kreativní způsoby, jak strávit čas s novorozencem

Nová role rodičů je pro mnoho lidí radostnou, ale také náročnou zkušeností. Jak strávit s novorozencem kvalitní a zajímavý čas, který budete rovněž vnímat jako příjemný relax od starostí spojených s péčí o miminko?

Zpěv může být pro novorozence klidnou a harmonickou zkušeností. Pokud se cítíte pohodlně s vaším hlasem, zkuste zpívat nějakou jednoduchou píseň, ideálně s melodií, kterou už novorozenci dobře znají.

Masáž je účinný způsob, jak se s novorozencem fyzicky propojit a přitom poskytnout mu terapeutický efekt. Masáž novorozence je vhodné provádět po jídle, kdy se novorozenec cítí klidně a spokojeně.

Procházky a příroda jsou prospěšné jak pro dospělé, tak pro novorozence. Vyrazte s miminkem do parku nebo na krátkou procházku poblíž vašeho domu a užijte si chvíle strávené na čerstvém vzduchu.

Četba knih může být pro novorozence přínosem z několika důvodů: potěší je sledování různých obrázků, zlepší se jim koncentrace a navíc si na tento způsob můžou později vzpomenout a rodiče je mohou podporovat v četbě.

Tvůrčí aktivity, jako malování, kreslení nebo výroba výrobků z modelíny mohou být zajímavým a kreativním zážitkem pro dítě i pro rodiče. Buďte kreativní a zkoušejte nové věci.

Odměnou za tyto kreativní aktivity s vaším novorozencem bude posílení vaší vzájemné vazby, upevnění pozitivních vztahů a zlepšení kvality vaší komunikace.

děti

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kreativní způsoby, jak strávit čas s novorozencem

1. Hraní si s novorozencem

Jedním z nejlepších způsobů, jak strávit čas s novorozencem, je hrát si s ním. Novorozenci se stále učí svému okolí a všemu kolem nich, takže hrát si s nimi je skvělý způsob, jak rozvíjet jejich smysly a motoriku. Hračky, které se pohybují a producují zvuky jsou nejvhodnější pro novorozence.

2. Procházky s kočárkem

Procházky s kočárkem jsou skvělý způsob, jak strávit čas s novorozencem a zároveň se projít na čerstvém vzduchu. Kromě toho je to dobrý způsob, jak pomoci novorozenci usnout a zlepšit jeho spánek.

3. Plavání

Plavání s novorozencem je vynikající způsob, jak pomoci mu se svalovým tonusem a relaxovat před spaním. Kromě toho je to skvělá zábava, kterou si mohou užít jak dítě, tak rodič.

4. Čtení dětských knížek

Čtení dětských knížek novorozenci je skvělý způsob, jak je uklidnit a zároveň učit. Kromě toho novorozenci poslouchají hlas rodiče a rozvíjejí tak své sluchové smysly.

5. Hudba

Hudba může být velmi uklidňující a relaxační pro novorozence. Kromě toho, hudba pomáhá s rozvojem sluchových smyslů. Proto můžete zkusit hudební relaxaci s novorozencem, nebo pouštění jemné hudby v pozadí.

Pro další inspiraci můžete navštívit tento web, který nabízí spoustu tipů a triků pro rodiče novorozenců.

Takže si vezměte svého novorozeného a začněte trávit čas spolu. Uděláte nejlepší věc pro své dítě a zároveň si užijete spoustu zábavy.

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kreativní způsoby, jak strávit čas s novorozencem

Hračky a hry

 • Pořiďte měkkou hračku, kterou může novorozenec držet a prozkoumávat.
 • Hrajte si s novorozencem různé zvukové hry jako např. hraní na hudební nástroje nebo zpívání písniček.
 • Zkuste si s novorozencem hrát různé tvořivé hry jako např. malování, výrobu různých stvoření z papíru nebo modelování z hlíny.

Procházky

 • Procházky v přírodě jsou skvělým způsobem, jak novorozence uklidnit a ukázat mu okolní svět.
 • Zkuste se vydat na procházku s kočárkem nebo v nosítkách a povídat si nebo zpívat vašemu novorozenému.

Dotek a masáže

 • Doteky jsou pro novorozence velmi důležité. Můžete si s ním hrát s různými hračkami, které ho příjemně stimulují nebo mu masírovat nožičky.
 • Některé děti milují vodní masáže, zvláště pokud máte doma vany s masážní funkcí.

Předčítání knížek

 • Mnoho rodičů začne svým novorozencům předčítat z knížek již v raném věku.
 • Pro novorozence mohou být vhodné knížky s jednoduchými obrázky a krátkými texty.

hudebni nastroje

Jak zabavit 2 měsíční miminko

Hračky pro nejmenší

Pokud máte doma 2 měsíčního drobka, víte, že návštěva hračkářství zatím není úplně pro Vás. Nicméně, existuje řada hraček, které by dítěti mohly udělat radost. Běžně se doporučuje například móbil nad postýlku, zvířátka s různými texturami nebo starší dětské hračky s pípnutím.

Hudba

Miminka jsou často milovníky zpěvu a melodií. Pokuste se proto hrát dítěti různé písničky nebo zpívat sami. Že nejste znalec dětských melodií? Žádný problém. Stačí se na ně podívat na internetu nebo si stáhnout písničky z aplikace. Uvidíte, že již brzy budete zpívat spolu.

Tělovýchovná cvičení

Pro mladší děti se příliš nehodí náročné cviky, ale velmi dobré jsou jednoduché spontánní pohyby. Pomáhají totiž rozvíjet koordinaci a motoriku. Vyzkoušejte například položit miminko na bříško a nutit ho, aby šťastně plácalo rukama a nohama.

Pro více informací o aktivitách pro nejmenší se můžete podívat zde.

pro děti

Kreativní způsoby, jak strávit čas s novorozencem

 • Zpívejte mu písničky a hrajte si s ním
 • Procházejte se v přírodě a ukazujte mu různé zvířata
 • Předčítávejte mu knížky a ukazujte mu obrázky v krásných ilustracích
 • Vytvářejte vlastní hudební nástroje a učte ho hrát na různé zvuky
 • Připravujte společně zdravé a chutné jídlo a zkoušejte nové recepty
 • Prozkoumávejte svět okolo sebe a povídejte si o různých věcech, které vidíte
 • Vytvářejte společně dárky pro rodinu a přátele nebo malujte obrázky a fotografovat nováčka v zábavných kostýmech
 • Začněte učit novorozence jazyky nebo různé dovednosti, jako je třeba plavání

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekBylinky pro podporu zdravého těhotenství a porodu
Další článekKytara pro dítě: Co všechno byste měli zvážit při výběru
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno