Děti zažívají růstový spurt během prvního roku života, což je přirozený a velmi významný pokrok. Kojenci rostou rychleji a více než kterýkoli jiný věk, zvláště prvních 6-8 týdnů. Zatímco děti se mohou lišit, je důležité vědět, jaké jsou běžné růstové trendy, abyste mohli sledovat a podporovat jejich zdravý růst a vývoj.

V průběhu růstového spurtu u kojenců se mohou u dítěte v prvním roce objevit následující změny:

Růstový spurt u kojenců

Kojenci se v prvním roce života vyvíjejí rychle, a to včetně růstového spurtu. Tento období může začít už mezi 4. a 7. měsícem a trvá obvykle až do 12. měsíce. Podle Centra pro kontrolu a prevenci onemocnění (CDC) ve Spojených státech se kojenci mohou během tohoto období zvýšit až o 50 % jejich váhy a přidat 5 až 6 centimetrů na výšku. Národní zdravotní služba ve Velké Británii uvádí, že během růstového spurtu může kojenec zvýšit jeho denní příjem potravy až o 20 %.

Růstový spurt u kojenců

Kdy začíná růstový spurt u kojenců?

Růstový spurt u kojenců obvykle začíná mezi 4. a 6. měsícem, ale může se lišit v závislosti na individuálním růstovém příběhu každého dítěte.

Jak dlouho trvá růstový spurt u kojenců?

Růstový spurt u kojenců trvá obvykle mezi 2 až 3 týdny.

Jakým způsobem můžeme rozpoznat, že kojenec prožívá růstový spurt?

Během růstového spurtu kojenci obvykle potřebují více spánku, častěji přibírají na váze a požívají více mléka. Kojenci mohou být také během tohoto období náladoví a pláčtiví.
/

Kojenecký růstový spurt je přirozený proces

Kojenecký růstový spurt je přirozený proces, který se vyskytuje u všech dětí. Trvá několik týdnů a mezi 3. a 4. měsícem je obvykle nejnápadnější. Může být doprovázen změnami v chování, jako je vzrušení a pláč, které jsou běžné a běžně se vyskytují. Všechny tyto příznaky jsou přirozené a zvyšují se s nárůstem tělesné hmotnosti a výšky. Kojenecký růstový spurt je proces, který je důležitý pro vývoj dítěte a jeho tělesný vývoj.

Přečtěte si více o kojeneckém růstovém spurtu na webu Plysáček.cz.

Růstový spurt u kojenců
Tento článek je určen pro rodiče kojenců a měl by jim pomoci porozumět jejich dítěti během růstového spurtu. (Hlavní myšlenkou článku je poskytnout rodičům informace o tom, co se děje a co se od nich očekává během růstového období u kojenců.)

Předchozí článekPoužití ovulačních testů a jiných metod pro určení plodných dnů: jak tyto metody fungují a jak je správně používat
Další článekKdy dát dítě do velké postele?
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno